KLUB KIBICA / 2017 / WRZESIEŃ

Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz

Mistrzowski weekend za nami

Dodano: 2017-09-10 | 23:12:49


Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz w pięknej, emocjonalnej, choreografii udanie zadebiutowali w WDSF Mistrzostwach Świata w show dance standard.


Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz
foto: Instagram


Polacy w swoim debiutanckim występie zajęli 4. finałowe miejsce.

Występ Jacka Jeschke i Hanny Żudziewicz:
i zwycięzców - Bjorna Bitsch i Ashli Williamson, reprezentantów Danii:

Drugie miejsce zajęli Dmitry Pleshkov i Anastasia Kulbeda reprezentanci Rosji, zaś trzecie - Valentin Lusin i Renata Lusin reprezentanci Niemiec.

W Mistrzostwach, w show standardowym uczestniczyło 11. par, zaś w latynoamerykańskim - 8.

Wyniki:

WDSF Mistrzostwa Świata w show dance standard - Chengdu 2017
WDSF Mistrzostwa Świata w show dance standard - Chengdu 2016


WDSF Mistrzostwa Świata Amatorów Standard


W Mistrzostwach Amatorów w Chengdu zatańczyło 71. par z całego świata. Zwyciężyli - po raz trzeci - Rosjanie Dmitry Zharkov i Olga Kulikova i tym samym rosyjska para dołącza do elitarnej grupy par, które zdobyły trzy tytuły Mistrzów Świata w 60-letniej historii WDSF. W tym elitarnym "klubie" są takie legendy tańca jak John i Betty Westley, Richard Gleave i Janet Wade obie reprezentujące Anglię oraz z czasów nam mniej odległych Paolo Bosco i Silvia Pitton (Włochy) i Benedetto Ferruggia i Claudia Koehler (Niemcy).

Pierwszymi wicemistrzami świata zostali Simone Segatori i Annette Sudol, reprezentanci Niemiec, którzy zakończyli karierę w kategorii par amatorskich i kontynuować będą w grupie zawodowców WDSF.

Polscy reprezentanci Dariusz Myćka i Madara Freiberga oraz Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek zakwalifikowali się do ćwierćfinału Mistrzostw zajmując odpowiednio miejsca - 16. i 22.


W składzie sędziowskim zarówno Mistrzostw Amatorów jaki w show dance przedstawicielem polski była Pani Justyna Hawkins.

Wyniki - WDSF Mistrzostwa Świata Amatorów StandardJacke Jeschke i Hanna Żudziewicz - historia taneczna pisana na Twist Service:


Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - historia taneczna pisana na Twist Service:Dariusz Myćka i Madara Freiberga - historia taneczna pisana na Twist Service:

Komentarze: 3 Ostatnio dodany: 2017-09-12 | 17:46

Dziś jest
14 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI