TANIEC TOWARZYSKI

DanceSport Cup 2019 - Benidorm

Polacy w Benidorm

Dodano: 2019-01-13 | 00:39:38


DanceSport Cup 2019 w Benidorm, w Hiszpanii, to pierwszy turniej roku w federacji WDSF. Uczestniczy w nim liczna grupa polskich par tanecznych.


Festiwal tańca w Benidorm organizowany jest przez trio Frederic Mosa, Pietro Braga i Valeri Ivanov. W tym roku jest to już 14. edycja. W sobotę, 12 stycznia, polskie pary tańczyły w konkurencjach: WDSF World Open Standard, Seniorów i Młodzieży Standard.

W turnieju WDSF World Open Standard (startowało 71. par) zatańczyło 7. polskich par, a w panelu sędziowskim przedstawicielem Polski był Marcin Ściegliński. Na podium tej konkurencji stanęły dwie pary z Litwy i jedna z Rosji:
 1. Evaldas Sodeika i Ieva Zukauskaite - Litwa
 2. Alexey Glukhov i Anastasia Glazunova - Rosja
 3. Vaidotas Lacitis i Veronika Golodneva - Litwa.

Dwie pary z Polski zatańczyły w półfinale: Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek (8. miejsce) i Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk (12. miejsce). Pozostałe 5. par uczestniczących w tym turnieju zajęły dalsze miejsca:
 • 16. - Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy
 • 23. - Marcin Kleist i Julia Bień
 • 32. - Jakub Sawicki i Dagmara Milek
 • 40.- 42. - Grzegorz Ślusarski i Paulina Karpińska
 • 43.-46. - Kacper Żakowicz i Weronika Sagan.

Wyniki - WDSF World Open Standard - Benidorm 2019

Błażej Snochowski i Zuzanna Ryś

Błażej Snochowski i Zuzanna Ryś
foto: Adam Socik / TwistService.PL

W dwóch sobotnich konkurencjach polskie pary wytańczyły miejsca na podium. W konkurencji Młodzieży Standard Błażej Snochowski i Zuzanna Ryś zajęła 3. miejsce, za zwycięzcami Pavel Karpov i Milana Beluga (Rosja) i drugą parą - Comsa Dragos-Marian i Alexandra Cristina Bujor (Rumunia).

Mariusz Budyś i Monika Budyś stanęli na drugim stopniu podium w turnieju Seniorów II Standard. Ulegli gospodarzom Josep Maria La Poza i Celia Sansan, a za sobą pozostawili przedstawicieli San Marino - Luca Marzi i Luca Febbraro.

Wyniki:


Licznie wystąpili w Benidorm polscy seniorzy w turnieju WDSF Senior I Latin. Julian Aelterman i Magdalena Buczek, francusko-polski duet, reprezentujący Polskę, w finale zajęli 4. miejsce. Pozostałe pary zajęły miejsca:
 • 11.-12. - Mariusz Budyś i Monika Budyś
 • 11.-12. - Wojciech Markowski i Natallia Damasevich
 • 14. - Krzysztof Przybyszewski i Wioletta Przybyszewska
 • 15. - Mirosław Pestka i Ewa Pestka.

Polski akcent był w konkurencji par Dorosłych w 10 tańcach, w której reprezentujący Hiszpanię polski tancerz z Lublina - Edgar Sztuce Vel Stuzmania w parze z Hiszpanką Gemma Dominguez Garcia zajęli 2. miejsce.
Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - historia taneczna pisana na TwistService.PL:

Komentarze: 2 Ostatnio dodany: 2019-01-19 | 21:55

Dziś jest
25 września 2023

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI