TANIEC TOWARZYSKI

Dariusz Myćka i Madara Freiberga

WDSF Grand Slam - Belgrad 2023

Dodano: 2023-10-07 | 10:53:09


Dariusz Myćka i Madara Freibega, po raz trzeci zatańczyli w finale turniejów WDSF Grand Slam Standard, który tym razem odbył się w stolicy Serbii - Belgradzie.


Dariusz Myćka i Madara Freiberga
foto: Photo Studio Stil


Trzeci finał, i 4. miejsce, w turnieju WDSF Grand Slam Standard w Belgradzie, Dariusz Myćka i Madara Freiberga wytańczyli w rywalizacji ze 104. parami z całego świata. We wcześniejszych, tegorocznych, turniejach cyklu WDSF Grand Slam Dariusz i Madara zajęli miejsca:

Przed nimi finałowy turniej cyklu, który odbędzie się Szanghaju, w Chinach, 10 grudnia 2023 r. Życzymy kolejnego finału, a może i miejsca na podium. :)

W finale zatańczyły te same pary, jak w ostatnim GS w Stuttgartcie, z tym, że w Belgradzie nasi tancerze Dariusz i Madara "pokonali" reprezentantów Łotwy - Vadima Shurin i Anastasię Meshkova:
 1. Alexey Glukhov i Anastasia Glazunova - Mołdawia
 2. Cojoc Rares i Matei Andreea - Rumunia
 3. Dmitri Kolobov i Signe Busk - Dania
 4. Dariusz Myćka i Madara Freiberga - Polska
 5. Vadim Shurin i Anastasia Meshkova - Łotwa
 6. Yuan Shaoyang i Qi Chongxuan - Chiny.

WDSF Grand Slam Standard - Belgrad 2023

WDSF Grand Slam Standard
foto: Photo Studio Stil

Do licznej, międzynarodowej, rywalizacji w WDSF GS Standard w Belgradzie przystąpiło kilka innych polskich par. I tak, miejsca 13-te i 14-te w ćwierćfinale wytańczyli - odpowiednio: Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy oraz Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek,

zaś trzy i dwie rundy tańczyły pary:
 • Armand Fazullin i Klaudia Iwańska - (27.-28. miejsce)
 • Piotr Paszewski i Marta Możdyniewicz - (37.-39. miejsce)
 • Paweł Subczyński i Aleksandra Kucharska - (44.-45. miejsce)
 • Paweł Haftka i Oliwia Grzęska - (52. miejsce, 2. rundy)
 • Oleksii Protsenko i Julia Wieteska - (58. miejsce).

Panel sędziowski pracował pod przewodnictwem Michaela Eicherta z Niemiec, a Polskę reprezentował Antoni Czyżyk.

Wyniki: WDSF Grand Slam Standard - Belgrad

WDSF Gran Slam Latin - Belgrad 2023

WDSF Grand Slam Latin
foto: Photo Studio Stil

W stylu latynoamerykańskim turnieje WDSF Grand Slam niezmiennie wygrywają aktualni WDSF Mistrzowie Świata - Marius Andrei Balan i Khrystyna Moshenska. Tak było również w Belgradzie. Podobnie jak w standardzie, także w stylu Latin, do rywalizacji przystąpiła ponad setka par (123.), a w finale zatańczyły pary:
 1. Marius Andrei Balan i Khrystyna Moshenska - Niemcy
 2. Charles Guillaume Schmitt i Elena Salikhova - Francja
 3. Guillem Pascual i Diandra Aniela Illes - Hiszpania
 4. Malthe Brinch Rohde i Sandra Sorensen - Dania
 5. Yan Bangbang i Du Yujun - Chiny
 6. Miculescu Ionut Alexandru i Pacurar Andra - Rumunia.

W barw Polski broniły dwie pary: Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska (17. miejsce w ćwierćfinale) i Armand Fazullin i Klaudia Iwańska (31.-33. miejsce po 3. rundach).

Polskie akcenty w turnieju GS Latin to: tańczący w barwach Czech - Jakub Lipowski i Tereza Kučerová (9. miejsce w półfinale) oraz Maja Kucharczyk tańcząca z Davide Corrodi w barwach Szwajcarii, którzy tańczyli w Belgradzie w obu stylach turniejów Grand Slam.

Antoni Czyżyk, sędziował także i ten turniej.


Belgrad, Serbia, 30 IX 2023 - 1 X 2023

P.S.

Ze światowych parkietów w strukturach WDSF, z międzynarodowej rywalizacji, "zniknęli" Alina Nowak i Edgar Marcos, którzy przez wiele lat, z sukcesami, rywalizowali w barwach Polski i - jak czytamy na facebookowym profilu - zaangażowali się w rywalizację taneczną w nowych strukturach - CSIT World Sports Games, o której to nowej strukturze na scenie tańca towarzyskiego krytycznie wypowiedział się Nenad Jeftic - Wiceprezydent WDSF ds. Sportu.Poniższe pary - uczestników WDSF GS Standard - śledzimy na TwistService.PL - zobacz ich taneczną historię:


TwistService.PL Portal Taneczny
Wesprzyj TwistService.PL Portal Taneczny
- miejsce, które łączy tancerzy -

- jedyne w Polsce - przedsięwzięcie na scenie tańca towarzyskiego, który to portal - od ponad 22 lat - samodzielnie prowadzę i finansuję.

Nie wspierają mnie żadne organizacje taneczne, sponsorzy, czy kluby.
Utrzymanie serwera, to koszt 2.000,00 zł. rocznie, do tego dochodzą konsultacje programistów, dojazdy na turnieje, obróbka zdjęć czy koszty czasochłonnego redagowania artykułów, newsów.Adam Socik

Aktualnie jestem na emeryturze, dlatego też proszę o symboliczną cegiełkę na indywidualne konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"

Zapraszam także do redakcyjnej współpracy - dzielcie się sukcesami polskich par, refleksjami z wydarzeń tanecznych, opiniami, itp.

Dariusz Myćka i Madara Freiberga - historia taneczna pisana na TwistService.PL:Bartłomiej Szktunik i Agata Brychcy - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:Jakub Lipowski i jego historia taneczna pisana na TwistService.PL
od WDSF Grand Slam Wuxi 2023 w duecie z Terezą Kučerová
do GoldStadtPokal 2020 w duecie z Diandrą Anielą Illes:

Dziś jest
19 kwietnia 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI