TANIEC TOWARZYSKI

Dariusz Myćka i Madara Freiberga

Nowy sezon 2021/2022 rozpoczęty

Dodano: 2021-09-05 | 22:37:34


Nowy sezon taneczny, turniejowy 2021/2022 zaczynamy z przytupem - wygranymi przez polskie pary turniejami w Plovdiv i Tartu.


Dariusz Myćka i Madara Freiberga

Wrzesień, to miesiąc umownie rozpoczynający nowy sezon taneczny, turniejowy. Umownie, gdyż praktycznie sezon turniejowy trwa nieprzerwanie przez okrągły rok, także w wakacje, chociaż w mniejszym natężeniu. Mimo, oficjalnie, trwającej nadal pandemii, po prawie półtorarocznej przerwie, WDSF ogłosił iż od 1 września 2021 r. wznowił WDSF Ranking System, tym samym jest nadzieja na powrót do normalności i międzynarodowego współzawodnictwa.

Praktycznie nowy sezon taneczny rozpoczął się już tydzień temu, w ostatni weekend sierpnia, turniejami WDSF w Rotterdamie, Szeged, Koszycach i Blackpool, o których pisaliśmy także na TwistService.PL.

Dariusz Myćka i Madara Freiberga zatańczyli w Plovdiv, w Bułgarii, w WDSF Grand Prix of Bulgaria, wygrywając turniej WDSF Open Standard. Byli jedyną parą z Polski. W Bułgarii mieliśmy także polskiego sędziego - Marka Chojnackiego, który pełnił rolę Charipersona, przewodnicząc pracy 11-osobowemu panelowi sędziowskiemu. W stylu latin wygrana przypadła Mariusowi Balan i Khrystynie Moshenska.

Wyniki:

Kajetan Tygielski i Julia Kruger byli również jedyną, polską, parą turnieju, ale w Tartu, w Estonii - WDSF Tartu Open. Wygrali tam turniej WDSF Open Youth Standard i zajęli 2. miejsce w WDSF Open Youth Latin.

Wyniki:

Za tydzień odbędą się kolejne turnieje zarówno w Polsce, jak i w Europie. Zachęcamy do śledzenia naszego TwistService.PL.


Dariusz Myćka i Madara Freiberga - historia taneczna pisana na TwistService.PL:

Dziś jest
21 maja 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI