TANIEC TOWARZYSKI

Dariusz Myćka i Madara Freiberga

danceCOMP i WDSF World Open Standard

Dodano: 2023-07-03 | 22:06:03


Turniejem WDSF World Open NS Standard zakończył się wczoraj w Wuppertalu trzydniowy festiwal tańca danceCOMP. W finale tej konkurencji "mieliśmy naszą" - polską parę - Dariusza Myćkę i Madarę Freiberga.


Dariusz Myćka i Madara Freiberga
foto: Reinhard Egli
foto ilustracyjne


W konkurencji WDSF World Open New Series Standard zatańczyło 96. par reprezentujących kraje Europy, a także Hong Kong i Japonię. Z Polski - jak pisaliśmy wczoraj - zatańczyły trzy pary.

Dariusz Myćka i Madara Freiberga - Mistrzowie Polski w stylu standardowym - awansowali do finału zajmując 5. miejsce. Kolejni tancerze - Konrad Smoliński i Julia Bień, po przetańczeniu 3. rund, zajęli wysokie - 14. miejsce w ćwierćfinale i trzecia para - Michał Salwin i Marta Dziashkevich zakończyli taneczną rywalizację na 36. miejscu.

Natomiast Łukasz Świtalski i Natalia Mikołajczyk - Polacy reprezentujący Niemcy, którym TwistService.PL także kibicuje, byli bardzo blisko awansu do ćwierćfinału kończąc na 25. miejscu.

W międzynarodowym panelu sędziowskim Polskę reprezentował - Marek Chojnacki.Dariusz Myćka i Madara Freiberga - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:

Dziś jest
20 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI