TANIEC TOWARZYSKI

Dariusz Myćka i Madara Freiberga

Pucharowy początek sezonu

Dodano: 2018-09-14 | 06:51:52


Nowy sezon taneczny rozpoczął się mocnymi akcentami - na świecie - WDSF Pucharem Świata w Chinach, w Polsce - WDC AL Pucharem Świata w Myślenicach.


Dariusz Myćka i Madara Freiberga
foto: Helmut Roland / WDSF

WDSF Puchar Świata w Chengdu, w Chinach, odbył się w weekend 8 i 9 września, w obu stylach tanecznych. W stylu latynoamerykańskim nie było polskich reprezentantów, zaś w tańcach standardowych Polskę reprezentowali Dariusz Myćka i Madara Freiberga, którzy wśród 27. par z całego świata, awansowali do finału zajmując 6. miejsce.

Nie był to jedyny polski akcent podczas tego Pucharu Świata. W finale 5. miejsce zajęli Patrick Rucinski i Tatiana Veselkina, reprezentujący Kanadę. Patryk jest Polakiem, mieszkańcem Kanady, któremu TS kibicuje od blisko 5. lat, zaś Tatiana - Rosjanką.

TS kibicuje także Annie Sheedy i Alexandrowi Munteanu, którzy zajęli w Chengdu 11. miejsce, w półfinale. Jest to polsko-mołdawski duet reprezentujący USA.

Patrick Rucinski i Tatiana Veselkina

Patrick Rucinski i Tatiana Veselkina
foto: Helmut Roland / WDSF

W finale, w tańcach standardowych, zatańczyli:
  1. Madis Abel i Aleksandra Galkina - Estonia
  2. Evgeny Nikitin i Anastasia Miliutina - Rosja
  3. Dmitri Kolobov i Signe Busk - Dania
  4. Edgars Linis i Eliza Ancane - Litwa
  5. Patrick Rucinski i Tatiana Veselkina - Kanada
  6. Dariusz Myćka i Madara Freiberga - Polska

Wyniki:


Robert Wota w Chengdu, Chiny

W Chengdu obok rywalizacji turniejowej odbyło się World DanceSport Forum, w którym jednym z prelegentów był Robert Wota. Przedstawił on system edukacji trenerów i sędziów obowiązujący w Federacji Tańca Sportowego.

Myślenice Dance Festival 2018


W Polsce pucharowe zmagania rozpoczęły się wyjątkowo, jak nigdy, już na samym początku sezonu - turniejem WDC Al World Cup w Myślenicach, turniejem, który zebrał wiele pozytywnych recenzji w komentarzach pod wynikami turniejów na TS jak i w mediach społecznościowych. Oprócz gospodarzy - polskich par, w rywalizacji uczestniczyły pary z Chin, Anglii i Ukrainy.

Wyniki WDC AL World Cup:


Emocji na scenie tańca towarzyskiego nie zabraknie w najbliższym czasie. Już dziś, pięć minut po dwudziestej na antenie Polsatu startuje kolejne taneczne telewizyjne show - WORLD of DANCE Polska, w którym swój udział zapowiedziało wiele polskich par, a jutro święto miłośników tańca formacyjnego - Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych w Radomiu.

Kibicujcie z Twist Service.


Historia taneczna Dariusza Myćki i Madary Freiberga pisana na Twist Servie:

Dziś jest
19 maja 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI