TANIEC TOWARZYSKI

WDSF Grand Slam - Wuxi 2023

WDSF Grand Slam - Wuxi 2023

Dodano: 2023-07-24 | 20:32:48


Przez trzy dni minionego weekendu Wuxi, miasto we wschodnich Chinach, żyło turniejami rangi WDSF Mistrzostw Świata Amatorów Standard i pierwszymi w bieżącym roku turniejami WDSF Grand Slam.


O Mistrzostwach Świata pisaliśmy na TwistService.PL, po których w niedzielę, 23 lipca 2023 r., odbył się turniej WDSF Grand Slam Standard, w którym zatańczyły 124. pary taneczne reprezentujące nacje z całego świata. Lwia część startujących, co zrozumiałe, to pary z Chin i innych państw Azji, ale nie zabrakło wśród nich także wielu par z Europy, w tym z Polski.

Oprócz dwóch polskich par, które wcześniej reprezentowały Polskę w Mistrzostwach Świata - Dariusza Myćki i Madary Freiberga oraz Mateusza Brzozowskiego i Justyny Możdżonek, w turnieju Grand Slam w barwach Polski zatańczyli także: Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy oraz Paweł Suboczyński i Aleksandra Kucharska.

Z tej czwórki par - Dariusz Myćka i Madara Freiberga powtórzyła wynik z Mistrzostwa Świata zajmując 4. miejsce. Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy na 12. miejscu "zamykali" półfinał, zaś Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - zajęli 13. miejsce w ćwierćfinale. Także ćwierćfinałowe - 24. miejsce wytańczyła kolejna polska para - Paweł Suboczyński i Aleksandra Kucharska.

Zwyciężyli Rosjanie - Alexey Glukhov i Anastasia Glazunova, reprezentujący Mołdawię. Miejsce drugie przypadło Tomas Fainsil i Violetta Fainsil (Niemcy), a trzecie - Cojoc Rares i Matei Andreea (Rumunia).

W 12-osobowym panelu sędziowskim pracującym pod przewodnictwem Wolfganga Eliascha (Austria), Polskę reprezentowała Justyna Hawkins.Turniej WDSF Grand Slam Latin odbył się dzień wcześniej, w sobotę, 22 lipca. Podobnie jak w tańcach standardowych zatańczyło w nim ponad 120. par. Niestety w tym stylu nie zatańczyła żadna polska para, ale mimo tego, mieliśmy w tym turnieju polski akcent - Jakuba Lipowskiego i Terezę Kučerová, polsko-czeski duet, reprezentujący Czechy. Para wytańczyło 9-te, półfinałowe, miejsce.

Kuba tańczył ostatnio z Rumunką - Diandra Aniela Illes (ich taneczne osiągnięcia wg DanceSportIno.net), zaś ostatnim partnerem Terezy był Rumun - George Eduard Sutu (ich taneczne osiągnięcia wg DanceSportInfo.net).

Turniej wygrali Mistrzowie Świata - Marius Balan i Khrystyna Moshenska (Niemcy), miejsce drugie zajęli Charles Schmitt i Elena Salikhova (Francja), a trzecie - Yan Bangbang i Du Yujun reprezentanci gospodarzy.

W 12-osobowym panelu sędziowskim pracującym pod przewodnictwem Nenada Jeftic (Serbia), Polskę reprezentowała Alicja Majewska.Kolejna, taneczna, rywalizacja w ramach cyklu WDSF Grand Slam odbędzie się już niebawem w Stuttgartcie (Niemcy) 10-12 sierpnia 2023 r., zaś na przełomie września/października 2023 r. - w Belgradzie (Serbia), by w grudniu (9-10) "wrócić" do Chin, do Szanghaju, gdzie zakończy się tegoroczny cykl tych turniejów.

Dariusz Myćka i Madara Freiberga - historia taneczna pisana na TwistService.PL:Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - historia pary pisana na TwistService.PL:

Dziś jest
24 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI