TANIEC TOWARZYSKI

Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy

WDSF World Open - Bukareszt

Dodano: 2022-06-07 | 19:20:53


W sobotę, 4 czerwca 2022 r., odbył się - dawno nie rozgrywany - WDSF World Open Standard w Bukareszcie. Zatańczyły w tej konkurencji 3. pary z Polski.


Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy
foto: Facebook

Praktycznie, na parkietach WDSF, turniej Dance Masters 2022 w Bukareszcie, był pierwszym od bardzo długiego czasu turniejem tej rangi, tj. WDSF World Open (new series). Czuć powiew normalności, w niestety, w nadal nienormalnym czasie.

W stylu standardowym WDSF World Open zatańczyły trzy pary z Polski, z których dwie awansowały do finału. Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy - którzy tydzień wcześniej, także w Bukareszcie, reprezentowali Polskę w WDSF Mistrzostwach Europy - zajęli 4. miejsce. "Oczko" za nimi, na 5. miejscu, sklasyfikowani zostali Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek, zaś tuż za finałem na 7. miejscu zatańczyli Jakub Sawicki i Dagmara Miłek. Uczestniczyło w tej konkurencji 40. par.

Panelowi sędziowskiemu - w roli Chairpersona - przewodniczył Polak Robert Wota, zaś w gronie 10. sędziów punktujących był, także Polak, Marek Chojnacki.

WDSF World Open Standard - Bukareszt 2022

Finaliści WDSF World Open Standard
foto: Facebook

Na podium stanęli - Evaldas Sodeika i Ieva Zukauskaite (Litwa) Mistrzowie Europy, Cojoc Rares i Matei Andreea (Rumunia) finaliści ME i Marius Ilciukas i Grigore Daria (Rumunia).


Kolejnego dnia, w niedzielę, 5 czerwca, odbył się turniej WDSF World Open Latin. Niestety, w tej konkurencji nie zatańczyła żadna polska para. Turniej wygrali - Marius-Andrei Balan i Khrystyna Moshenska, obok których na podium stanęły dwie pary gospodarzy: Miculescu Ionut Alexandru i Pacurar Andra oraz Mihai Alexandru Cristian i Barbu Georgiana.


Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - historia taneczna pisana na TwistService.PL:Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy - sylwetka pary pisana na TwistService.PL:

Dziś jest
24 lutego 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI