TANIEC TOWARZYSKI

Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek

Berlin Dance Festival po raz trzeci

Dodano: 2023-04-04 | 22:58:05


Berlin Dance Festival, to nie tylko turnieje dla Seniorów, to także turnieje par dorosłych, młodzieży i juniorów. Również w tych kategoriach pary z Polski spisały się na medal.


Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek
foto: Marcin Gołkowski | Studio PM Photography


O berlińskim festiwalu tańca piszemy na TwistService.PL już po raz trzeci, za sprawą sukcesów polskich par uczestniczących w turniejach tego trzydniowego festiwalu. O parach Seniorów pisaliśmy dwukrotnie:

W konkurencji par Dorosłych - WDSF World Open Standard NS, na trzecim stopniu podium stanęli Wicemistrzowie Polski - Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek. Turniej wygrali przedstawiciele Niemiec - Tomas Fainsil i Violetta Fainsil, za którymi na drugim miejscu zatańczyli przedstawiciele Rumunii - Cojoc Rares i Matei Andreea.

W finale tego turnieju zatańczyli także Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy (5. miejsce), zaś w półfinale - Armand Fazullin i Klaudia Iwańska (9. miejsce). Na miejscu 43.-44. sklasyfikowani zostali tancerze ze Szczecina - Rafał Wapiński i Daria Legutko.

Łącznie w tym turnieju wzięło udział 76. par tanecznych z całej Europy. Patrząc na listy startowe, nie tylko tego turnieju, można gospodarzom festiwalu pozazdrościć tak dużej frekwencji, szczególnie par z Niemiec.

W barwach Niemiec zatańczyli nasi rodacy - Łukasz Świtalski i Natalia Mikołajczyk, którzy wytańczyli 18. miejsce, w ćwierćfinale, a którym TwistService.PL kibicuje od ubiegłorocznych German Open Championshis w Stuttgartcie.

W panelu sędziowskim Polskę reprezentował Antoni Czyżyk.W turnieju WDSF Open Junior II Standard po zwycięstwo sięgnęli Wojciech Wójcik i Weronika Pujanek - aktualni Mistrzowie Polski Juniorów w tańcach standardowych, tancerze Szkoły Tańca Pyras z Torunia, którzy w stylu Latin zajęli 4. - finałowe - miejsce.

Wojciech Wójcik i Weronika Pujanek

Wojciech Wójcik i Weronika Pujanek
wraz z trenerem Mateuszem Papużyńskim
foto: Facebook

W turniejach Juniorów II, w barwach Polski, zatańczyli także Marceli Józefowicz i Julia Kawa - Mistrzowie Polski Juniorów w stylu Latin i II Wicemistrzowie Polski w stylu Standard, tancerze klubu Jantar z Elbląga. W obu stylach zatańczyli w finałach zajmując: 4. miejsce tańcach standardowych i 5. - w tańcach latynoamerykańskich.

Wyniki:


Kończymy relację z Berlin Dance Festivalu konkurencjami:
par Dorosłych Latin - WDSF International Open Latin, w której rywalizowało 68. par tanecznych z całej Europy, w tym tylko jedna para z Polski - Armand Fazullin i Klaudia Iwańska, która wytańczyła 5. miejsce w finale. Armand i Klaudia są II Wicemistrzami Polski w tańcach latynoamerykańskich, trenują w klubie Pasja w Krakowie.

oraz turniejem par młodzieżowych - WDSF Open Youth Latin, w którym zatańczyli Gabriel Biesek i Alicja Ochrymiuk, którzy także samotnie bronili barw Polski i w rywalizacji z 47. parami zajęli 9. miejsce w półfinale.

Wyniki:

Berlin, 31.03.2023 - 2.04.2023 r.


Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - historia taneczna par pisana na TwistService.PL:


Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy - historia taneczna pary pisana na TwistSerivice.PL:

Dziś jest
12 kwietnia 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI