TANIEC TOWARZYSKI

Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy

Brąz i srebro dla Polski

Dodano: 2023-09-23 | 19:57:42


Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy reprezentowali Polskę w rywalizacji o Puchar Europy i Puchar Świata, z których to turniejów wrócili z brązowym i srebrnym medalem.


Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy
WDSF Puchar Świata - Chengdu 2023


WDSF Puchar Świata w stylu standardowym miał miejsce na Dalekim Wschodzie, w chińskim Chengdu. Był częścią programu 11. World DanceSport Festivalu, w trakcie którego odbyły się także turnieje rangi WDSF World Open NS Latin i Mistrzostwa Azji w obu stylach.

Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy wytańczyli dla Polski srebrny medal rywalizując z 22. parami z całego świata. Puchar Świata powędrował na Łotwę, dla której zdobyli go Vadim Shurin i Anastasia Meshkova, zaś brąz przypadł Słowakom - Dusan Grula i Giada Cragnolini.

W 9-osobowym panelu sędziowskim Polskę reprezentował Antoni Czyżyk.

Chengdu, 17 września 2023


WDSF Puchar Świata Standard - Chengdu 2023
foto: Facebook

Tydzień wcześniej, 10 września 2023 r., w Rumunii, w Timisoarze - Barek i Agata "rozgrzewali" się przed Puchem Świata w Chengdu, uczestnicząc w rywalizacji o WDSF Puchar Europy w stylu standardowym. Wówczas rywalizowali z 19-toma parami Europy, zajmując trzecie miejsce i zdobywając dla Polski brązowy medal. Zwycięstwo przypadło tancerzom z Litwy - Georgy Kalashnikov i Domile Semeskeviciute, a na drugie miejsce zatańczyli reprezentanci gospodarzy - Rednic Paul i Lucaciu Roxana.

O wyniku decydował 9-osobowy panel sędziowski, któremu przewodniczył Polak - Robert Wota.


WDSF Puchar Europy Standard - Timisoara 2023
foto: Facebook

Wyniki:


Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:

Dziś jest
21 maja 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI