TANIEC TOWARZYSKI

WDSF Grand Slam Standard - Szanghaj 2023

Działo się w Szanghaju

Dodano: 2023-12-13 | 23:06:28


Finały turniejów prestiżowej rangi WDSF Grand Slam w Szanghaju przeszły do historii. Polskę reprezentowały w Chinach, jak nigdy dotąd, aż trzy pary standardowe.


Finaliści WDSF Grand Slam Standard
foto: WDSF DanceSport


Finały WDSF Grand Slam w Szanghaju poprzedziły trzy turnieje tego cyklu, które odbyły się w:
12-ście najlepszych par świata, w każdym ze stylów, z rankingu WDSF Grand Slam, otrzymało zaproszenie do udziału w fiale w Szanghaju. W bieżącym roku wśród prestiżowej 12-stki par standardowych, po raz pierwszy, znalazły się aż TRZY pary reprezentujące Polskę, które zajęły miejsca:
  • 4. - Dariusz Myćka i Madara Freiberga
  • 10. - Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy
  • 12. - Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek.

Na podium stanęły pary: Alexey Glukhov i Anastasia Glazunova (Mołdawia); Cojoc Rares i Matei Andreea (Rumunia) i Dmitri Kolobov i Signe Busk (Dania).W stylu latynoamerykańskim, nasze polskie pary, nie plasują się tak licznie w czołówce najlepszych par świata. Po wycofaniu się Aliny Nowak i Edgara Marcos z rywalizacji na parkietach WDSF, w czołówce latynoamerykańskich par pozostaje, póki co - polski tancerz Jakub Lipowski, który w duecie z Terezą Kucerova reprezentuje Czechy. Przed laty Jakub Lipowski tańczył w barwach Polski z Rumunką Diandrą Illes, także w finałach turniejów WDSF Grand Slam.

W Szanghaju Jakub Lipowski i Tereza Kucerova zajęli 9. miejsce, zaś na podium stanęły pary: Marius Andrei Balan i Khrystyna Moshenska (Niemcy), Charles Guillaume Schmitt i Elena Salikhova (Francja) i Guillem Pascual i Diandra Aniela Illes (Hiszpania).

Wyniki:


Przed finałami w Szanghaju kibicowaliśmy naszym na TwistService.PL:


Post Scriptum

Dariusz Myćka i Madara Freiberga po raz trzeci tańczą w finale w Grand Slam, zaś dla Bartosza Szktunika i Agaty Brychcy oraz Mateusza Brzozowskiego i Justyny Możdżonek - to debiut. Wszystkie trzy pary zanim stanęły na finałowym parkiecie w Szanghaju, konsekwentnie i wytrwale dążyły do celu - zostania jednymi z najlepszych tancerzy na świecie. To dla nich bardzo duży osobisty sukces, dla nas - ich kibiców, fanów satysfakcja i duma, że Polak potrafi. Gratulujemy!!!

Na TwistService.PL od wielu lat odnotowujemy sukcesy i karierę turniejową tej trójki par. Zapraszamy do lektury ich sukcesów:

Bohaterowie niniejszej relacji z Szanghaju nie są jedynymi polskimi tancerzami, którzy dostąpili zaszczytu należeć do prestiżowej 12-tki najlepszych par tanecznych świata i mieli zaszczyt zatańczyć w finale WDSF Grand Slam. Przed bardzo wielu laty, bo w 2010 roku, odnotowaliśmy na TwistService.PL pierwszy - "polski" - finał w Grand Slamie, który był udziałem Andrzeja Sadeckiego i Kariny Nawrot. Cztery razy Polskę reprezentowali - Alina Nowak i Edgar Marcos. Jakub Lipowski - ma za sobą trzykrotny udział, a Katarzyna Kapral i Giuseppe Longarini - jeden raz.

Poniżej prezentujemy "historię" finałów WDSF Grand Slam, o których pisaliśmy na TwistService.PL. Najdalej pamięcią sięgamy do 2010 roku. Lata 2020 i 2021 - to pandemiczne zawirowania i wówczas turnieje tańca praktycznie się nie odbywały. W ubiegłym, 2022 roku, odbyły się "normalne" turnieje Grand Slam, bez finałowego - zamykającego cykl - turnieju. Rok bieżący przywrócił normalność.

Póki co, w kalendarzu WDSF na rok 2024, pierwszy turniej cyklu WDSF Grand Slam zaplanowany jest na 20-21 lipca 2024 roku w Wuxi, Chiny. W sierpniu zapewne Grand Slam znajdzie się w programie German Open Championships, zaś finał - niezmiennie - zaplanowany jest w Szanghaju, 13-14 grudnia 2024 r.

TwistService.PL Portal Taneczny
W e s p r z y j
TwistService.PL Portal Taneczny

- miejsce, które łączy tancerzy -

- jedyne takie w Polsce - przedsięwzięcie na scenie tańca towarzyskiego, który to portal - od ponad 22 lat - samodzielnie prowadzę i finansuję.

Nie zachowuj swojego sukcesu tylko w swoim sercu.

Podziel się z nami - zakręconymi na punkcie tańca - swoim sukcesem, abyśmy i my mogli cieszyć się razem z Wami.
Kontakt: Naczelny@TwistService.PL lub priv na FB.Adam Socik

Zachęcam także do wsparcia działalności TwistService.pl symboliczną cegiełką z przeznaczeniem na pokrycie znacznych kosztów utrzymania portalu oraz jego redagowania. Konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"


Dariusz Myćka i Madara Freiberga - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:

Dziś jest
19 kwietnia 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI