KLUB KIBICA / 2015 / GRUDZIEŃ

WDC Mistrzowie Świata Amatorów Paryż 2015

Mistrzostwa Świata Amatorów Standard

Dodano: 2015-12-07 | 08:01:07

W bieżącym roku mistrzostwa świata amatorów w stylu standardowym odbyły się - dla obu organizacji tanecznych - jednego dnia, 5 grudnia - w Paryżu i w Wilnie.

Mistrzowie Świata WDC AL Standard

WDC AL Mistrzostwa Świata 2015 - Paryż

W Paryżu - o tytuł mistrzów świata amatorów standard - rywalizowali tancerze skupieni w federacji World Dance Council.

Po trzykrotnych (2012 - 2013 i 2014) WDC AL Mistrzach Świata Amatorów Standard - Polakach Marku Kosatym i Paulinie Glazik, którzy od bieżącego roku kontynuują karierę taneczną w kategorii par zawodowych WDC, w roku bieżącym WDC AL Mistrzami Świata Amatorów Standard zostali także reprezentanci Polski - Sergiu Rusu i Dorota Makar. Na miejscu drugim, z tytułem I Wicemistrzów Świata, uplasowała się kolejna polska para - Łukasz Tomczak i Aleksandra Jurczak, a na miejscu 5. - reprezentująca Anglię Izabela Skierska - Polska tańcząca z Anglikiem Kyle Taylorem.

6. Igor Reznik i Mariya Polischuk - Ukraina

Poza finałem, na miejscu 9. zatańczyli Polacy - reprezentanci USA, mieszkający i trenujący w USA - Oskar Wojciechowski i Karolina Holody. Natomiast w ćwierćfinale odnotowujemy udział czterech polskich par, które zajęły miejsca:
  • 13. - Krzysztof Myka & Agnieszka Ośródka
  • 14. - Maciej Kadłubowski & Maja Kopacz
  • 17. - Michał Le & Sandra Jabłońska Polska
  • 18. - Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka.

Wyniki: Mistrzostwa Świata WDC AL Standard

WDSF Mistrzostwa Świata Amatorów Standard 2015 - Wilno

W Wilnie natomiast rozstrzygnięto rywalizację o tytuł WDSF Mistrza Świata Amatorów Standard, którą wygrali Rosjanie - Dmitry Zharkov i Olga Kulikova, detronizując ubiegłorocznych mistrzów - Simone Segatori i Annette Sudol, reprezentantów Niemiec.

Finał zdominowali reprezentanci Rosji i Litwy (po dwie pary) oraz Niemiec i Włoch - po jednej parze:
  1. Dmitry Zharkov i Olga Kulikova - Rosja
  2. Simone Segatori i Annette Sudol - Niemcy
  3. Evaldas Sodeika i Ieva Zukauskaite - Litwa
  4. Francesco Galuppo i Debora Pacini - Włochy
  5. Vaidotas Lacitis i Veronika Golodneva - Litwa
  6. Alexey Glukhov i Anastasia Glazunova - Rosja.

Polskę, w Wilnie, reprezentowali podobnie jak rok temu - Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral oraz Dariusz Myćka i Madara Freiberga. Obie pary rok temu w Wiedniu zajęły miejsca w ćwierćfinale. W roku bieżącym "postęp" poczynili Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral, która to para awansowała do półfinału, na 12. miejsce, w 13-parowym półfinale, zaś Dariusz Myćka i Madara Freiberga "pozostali" w ćwierćfinale, zajmując 16. miejsce.

Wyniki: WDSF Mistrzostwa Świata Amatorów Standard