TANIEC TOWARZYSKI

Grzegorz Zmokły i Magdalena Abramowicz

Mistrzostwa i Puchar Europy - Salaspils 2019

Dodano: 2019-05-13 | 23:19:57


Miniony weekend stał pod znakiem WDSF Mistrzostw Europy Standard i Pucharu Europy Latin. Oba turnieje odbyły się na Łotwie w Salaspils.


Grzegorz Zmokły i Magdalena Abramowicz
foto: materiały redakcyjne


WDSF Mistrzostwa Europy Standard

W konkurencji par dorosłych w stylu standardowym, po przejściu dotychczasowych WDSF Mistrzów Europy Dmitry Zharkov i Olgi Kulikova do WDSF Professional Division, nastała era Evaldasa Sodeika i Ievy Zukauskaite (Litwa), którzy w minioną sobotę zostali WDSF Mistrzami Europy Standard.

Tytuły WiceMistrzów przypadły reprezentantom Włoch - Francesco Galuppo i Debora Pacini i Rosji - Evgeny Moshenin i Dana Spitsyna.

Nie zabrakło w Salaspils polskich reprezentantów i polskich tancerzy. Dariusz Myćka i Madara Freiberga na 12. miejscu "zamykali" rundę półfinałową, zaś w ćwierćfinale na 19. miejscu zakończyła mistrzostwa druga polska para - Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk.

W gronie 62. par w Mistrzostwach Europy zatańczyli także - Edgar Sztuce Vel Stuzmania i Gemma Dominguez Garcia, polsko-hiszpański duet, który wytańczył 30. miejsce dla Hiszpanii oraz Joao Relha i Alicja Ciesielska , portugalsko-polska para, która dla Portugalii zajęła 34.-35. miejsce.

Polskim przedstawicielem w panelu sędziowskim była Justyna Hawkins.WDSF Puchar Europy Latin

W programie tanecznego wydarzania w Salaspils był także WDSF Puchar Europy Latin, par amatorskich. W tej konkurencji zatańczyli aktualni II WiceMistrzowie Polski FTS Latin - Grzegorz Zmokły i Magdalena Abramowicz. Polscy reprezentanci zatańczyli znakomicie plasując się na 8. miejscu w półfinale.

Puchar Europy powędrował do tancerzy gospodarzy - Konstantina Gorodilov i Dominiki Bergmannova.

Polskę w panelu sędziowskim reprezentowała Agnieszka Dąbkowska.


Wyniki:


Dariusz Myćka i Madara Freiberga - historia taneczna pisana na TwistService.PL:

Dziś jest
12 kwietnia 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI