TANIEC TOWARZYSKI

Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek, Julia Bień, Marcin Kleist

Wekend pod znakiem mistrzostw

Dodano: 2018-02-19 | 23:50:09

Miniony weekend, 16-18 lutego, stał pod znakiem turniejów Kopenhagen Open i WDSF Mistrzostw Europy w stylu standardowym. W kraju jak nigdy - nie odbył się w tym czasie żaden turniej.

Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek
Julia Bień i Marcin Kleist

W przeddzień WDSF Mistrzostw Europy ma kopenhaskim parkiecie zaprezentowały się pary standardowe w turnieju WDSF World Open Standard. Na starcie stanęło 55. par tanecznych, wśród nich 4. polskie. Dwie z nich Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek oraz Marcin Kleist i Julia Bień zatańczyły w finale. Mateusz i Justyna - zajęli 2. miejsce, zaś Marcin i Julia - 5. miejsce. Dla Marcina i Julii był to pierwszy finał w turnieju rangi WDSF World Open. Zwyciężyli reprezentanci Irlandii - Alessandro Bosco i Laura Nolan, włosko-irlandzki duet standardowy.

8. miejsce, w półfinale, zajęła kolejna polska para - Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychy, przed którą, na miejscu 7., sklasyfikowani zostali reprezentanci Danii - Nikolaj Lund i Marta Kocik, duet duńsko-polski.

Czwartą polską parą w tej konkurencji była para młodzieżowa - Kacper Greczyński i Natalia Dąbrowska, zdobywająca doświadczenie w rywalizacji z parami dorosłymi.

WDSF World Open Standard Kopenhagen Open 2018

ME Standard - Kopenhaga 2018

WDSF Mistrzowie Europy Standard 2018

WDSF Mistrzami Europy Standard po raz kolejny zostali Rosjanie - Dmitry Zharkov i Olga Kulikova. Pierwszymi WiceMistrzami Europy, także po raz kolejny, zostali Evaldas Sodeika i Ieva Zukauskaite, reprezentanci Litwy. Drugimi WiceMistrzami Europy zostali Włosi - Francesco Galuppo i Debora Pacini, którzy pokonali ubiegłorocznych drugich WiceMistrzów - Vaidotasa Lacitis i Veronikę Golodneva, reprezentantów Litwy.

Polskę, podobnie jak przed rokiem w Ołomuńcu, reprezentowali Dariusz Myćka i Madara Freibera, którzy tym razem nie obronili ubiegłorocznego miejsca w półfinale, zajmując w Kopenhadze 17. miejsce. Natomiast Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz, tak jak przed rokiem, zostali sklasyfikowani w 1/8 finału, tym razem, na miejscu 26.-27.

W kopenhaskich Mistrzostwach Europy startowały jeszcze dwie polskie tancerki. Aleksandra Piszczek w duecie z Yarslavem Semenenko, reprezentując Ukrainę oraz Alicja Ciesielska z Jo?o Relha, reprezentując Portugalię. Zajęły miejsca odpowiednio: 30. i 45.

Wyniki: WDSF Mistrzostwa Europy Standard - Kopenhaga 2018

Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - historia taneczna pisana na Twist Service: