TANIEC TOWARZYSKI

Armand Fazullin i Klaudia Iwańska

Mistrzostwa Świata i nie tylko

Dodano: 2017-10-08 | 23:41:18


Miniony weekend stał pod znakiem WDSF Mistrzostw Świata Amatorów w 10 tańcach w Marsylii i turniejów w Moskwie, Kownie, Vigevano, Lwowie.


Armand Fazullin i Kaludia Iwańska
foto: materiały redakcyjne


Podobnie jak w ubiegłym roku, w Schwechat, pod Wiedniem, Polskę w WDSF Mistrzostwach Świata Amatorów w 10 tańcach reprezentowali Armand Fazullin i Klaudia Iwańska i podobnie jak przed rokiem nasi reprezentanci wytańczyli półfinał, tym razem zajmując 10. miejsce, jedno "oczko" wyżej niż przed rokiem.

Zmiany nastąpiły na "szczycie" tej konkurencji. Nowymi mistrzami świata zostali reprezentanci Niemiec - Dumitru Doga i Sarah Ertmer, zaś tytuły wicemistrzów przypadły Winsonowi Tam i Anastasi Novikovej (Kanada) i Evgeny Sveridonov i Angelinie Barkova (Rosja). W mistrzostwach nie uczestniczyli ubiegłoroczni mistrzowie - Jaak Vainomaa i Taina Savikurki z Finlandii i wicemistrzowie - Konstantin Gorodilov i Dominika Bergmannova z Estonii, zaś drudzy wicemistrzowi sprzed roku - Daniil Ulanov i Kateryna Isakovych z Cypru zajęli w Marsylii 4. miejsce, poza podium.

Marsylia, 8 października 2017

Wyniki:


WDSF Mistrzostwa Świata Amatorów w 10 tańcach - Austria 2016

WDSF World Open Standard - Moskwa

Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz

Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz
foto: Arkadij Aristow
InterDance.RU

Poza Mistrzostwami Świata w Marsylii, w miniony weekend, odbyły się liczne turnieje, w których polskie pary godnie reprezentowały nasz kraj awansując do finałów.

Finałowe miejsca wytańczyli:

Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz - 6. miejsce w WDSF World Open Standard (69. par) - Moscow Imperia Cup 2017, organizowanym przez Alekseya Silde, jednego z czołowych tancerzy świata w tańcach latynoamerykańskich.

Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska - 4. miejsce w WDSF International Open Latin (22. pary) - Autumn Cup 2017 w Kownie.

Edgar Marcos i Alina Nowak także 4. miejsce w WDSF International Open Latin (86. par) - Star Cup Family Dance w Vigevano, we Włoszech.

Eros Sciamanna i Anna Jaglińska oraz Dariusz Stopka i Karolina Rek - miejsca 3. i 4. w WDSF International Open Stadard (32. pary) - Lviv Open Cup, we Lwowie, na Ukrainie.

7 - 8 października 2017

Wyniki:Przed nami gorący jesienny, taneczny, tydzień. Już 10 października, w Anglii, rozpoczyna się kolejny, światowej rangi, turniej International Championships, zaś tydzień zakończy się turniejami WDC Pucharu Świata w Jelczu-Laskowicach oraz na drugim krańcu Polski, w Elblągu - turniejami Baltic Cup 2017 i Polish Open Championships.

Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz - historia taneczna pisana na Twist Service:

Komentarze: 1 Ostatnio dodany: 2017-10-10 | 19:13

Dziś jest
19 kwietnia 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI