KLUB KIBICA / 2016 / LISTOPAD

Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek

Pierwszy finał w World Open

Dodano: 2016-11-20 | 20:10:36


Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek zatańczyli swój pierwszy finał w turnieju rangi WDSF World Open Standard.


Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek
foto: Adam Socik / TwistService.PL

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek tańczą razem "od zawsze". Aktualnie są w wieku młodzieży starszej, poniżej 21 lat. Uczestniczą nie tylko w turniejach tańca w swojej kategorii wiekowej, ale także w kategorii par dorosłych, amatorów. Przed tygodniem w duńskim Aarhus zatańczyli swój pierwszy finał w turnieju rangi WDSF World Open Standard, zajmując 6. miejsce, w 7-parowym finale, w rywalizacji z 51. parami.

  1. Vadim Shurin i Anastasia Meshkova - Rosja
  2. Dmitri Kolobov i Signe Busk - Dania
  3. Evgeny Nikitin i Anastasia Miliutina - Rosja
  4. Evgeny Sveridonov i Angelina Barkova - Rosja
  5. Ivan Varfolomeev i Valeria Remina - Rosja
  6. Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - Polska
  7. Daniele Ruscito i Nicole Cartigiano - Włochy

Jedną z 13-tu sędziów tej konkurencji była Polka - Pani Justyna Hawkins.


Turniej w Aarhus odbył się w ramach Duńskiego Międzynarodowego Festiwalu Tańca, w programie którego były także WDSF Mistrzostwa Świata Zawodowców Standard i Amatorów Standard.Tak było przed tygodniem, 13 listopada. Natomiast dziś, 20 listopada, Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek uczestniczyli w kolejnym turnieju rangi WDSF World Open Standard, który odbył się w podwiedeńskiej miejscowości - Schwechat w ramach dorocznego festiwalu Austrian Open 2016. Tym razem konkurencja była silniejsza i liczniejsza (89. par), w której to rywalizacji Mateusz z Justyną wytańczyli ćwierćfinałowe, 15-te miejsce. Konkurs, z Polski, sędziował Pan Marek Chojnacki.

W turnieju tym poza Mateuszem i Justyną zatańczyły jeszcze cztery polskie pary: Alexandr Ovchinnikov i Ewa Dudek (20.-21. miejsce, ćwierćfinał), Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy (22.-23. miejsce, ćwierćfinał), Armand Fazullin i Klaudia Iwańska (25.-26. miejsce, 1/8 finału) oraz Marcin Kleist i Julia Bień (36. miejsce, także 1/8 finału).
Wracając do ubiegłotygodniowych turniejów w Aarhus, zauważamy polskich reprezentantów - Pawła Tekielę i Alexandrę Konstantinova, która to para wytańczyła 7. miejsce w turnieju WDSF Internatioanl Open Latin. W panelu sędziowskim w tej konkurencji "mieliśmy" Polkę - Panią Iwonę Golczak.Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - taneczna historia na Twist Service:

Dziś jest
24 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI