TANIEC TOWARZYSKI

Dariusz Myćka i Madara Freiberga we Frankfurcie n/Menem

Polacy we Frankfurcie n/Menem

Dodano: 2022-05-21 | 23:40:52


Dariusz Myćka i Madara Freiberga wytańczyli drugie miejsce w międzynarodowym turnieju tańca Hessen Tanzt 2022 we Frankfurcie n/Menem.


Dariusz Myćka i Madara Freiberga
foto: FB - M&F Dariusz Mycka & Madara Freiberga


Turniej WDSF International Open Standard we Frankfurcie n/Menem odbył się przy udziale 75. par tanecznych reprezentujących: Niemcy, Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię, Francję, Rumunię, Austrię, Węgry, Czechy, Danię, Japonię, Tajlandię, Słowację, Norwegię i USA.

Nasza para Dariusz Myćka i Madara Freiberga, Mistrzowie Polski, zajęli w tym turnieju drugie miejsce, ulegając parze gospodarzy - Tomas Fainsil i Violetta Fainsil. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Litwy - Aurimas Meska i Aine Rutkauskait.

Dariusz Myćka i Madara Freiberga

Dariusz Myćka i Madara Freiberga
foto: M&F Dariusz Mycka & Madara Freiberga

Bardzo dobrze zatańczyła kolejna polska para - Marcin Kleist i Wiktoria Pastwa, która zajęła 7. miejsce w półfinale. W Hessen Tanzt 2022 zatańczyła jeszcze jedna para z Polski - Daniel Korycki i Gabriela Golen (30. miejsce).

Panel sędziowski składał się z 11-tu sędziów, wśród których Polskę reprezentował Marek Chojnacki. Dzień później, 15 maja, odbył się kolejny duży turniej - WDSF International Open Latin, w którym uczestniczyło 99. par tanecznych. Niestety, z Polski, nie uczestniczyła w tym turnieju żadna para, za to w panelu sędziowskim Polskę reprezentowała Alicja Majewska.

Z pewną dozą optymizmu odnotowujemy to wydarzenie na europejskich parkietach tańca towarzyskiego, zważywszy na dużą liczbę uczestniczących par tanecznych. Mamy nadzieję, że mimo nadal niespokojnych czasów, będziemy mogli realizować swoje taneczne pasje i spotykać się w międzynarodowym gronie. Redakcji TS marzy się tak liczne, międzynarodowe, wydarzenie w Polsce. 


Dariusz Myćka i Madara Freiberga - historia taneczna pisana na TwistService.PL

Dziś jest
12 kwietnia 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI