TANIEC TOWARZYSKI

Bartłomiej Szkutnik, Agata Brychcy, Kaludia Iwańska, Armand Fazullin

Sukcesy w Antwerpii

Dodano: 2024-02-12 | 20:38:21


W miniony weekend (10-11 lutego 2024 r.) polskie pary wytańczyły finałowe miejsca w prestiżowym, z kilkudziesięcioletnią tradycją, festiwalu tańca - Antwerp Diamond Cup 2024, w Antwerpii, Belgia.


Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy
Klaudia Iwańska i Armand Fazullin
foto: materiały redakcyjne


Bohaterowie relacji z Antwerpii, nie pierwszy raz uczestniczą w tanecznym wydarzeniu w Antwerpii. W bieżącym roku w stylu standardowym, w turnieju WDSF Word Open (NS) zatańczyły cztery polskie pary, z których dwie zakończyły rywalizację w finale.

Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy, podobnie jak rok temu zakwalifikowali się do finału (wówczas na 4-tym miejscu), by w bieżącym roku zakończyć, dwa "oczka" wyżej - na 2-gim miejscu. Armand Fazullin i Klaudia Iwańska, z ubiegłorocznego 7-go miejsca w półfinale, w bieżącym awansowali na 5-te miejsce w finale.

Zwycięstwo przypadło parze: Marco Bodini i Kristina Charitonovaite - reprezentantom Litwy.

W turnieju uczestniczyło 67. par z całej Europy oraz z Chin, Japonii i Hong Kongu. W tym gronie kolejne dwie polskie pary: Michał Salwin i Marta Dziashkevich oraz Michał Ciopala i Julia Nawalany zatańczyli dwie rundy turnieju, zajmując miejsca - odpowiednio: 26. i 28.


Michał Salwin i Marta Dziashkevich oraz Michał Ciopala i Julia Nawalany zatańczyli w jeszcze jednej konkurencji - WDSF Open Rising Stars Standard, tym razem zajęli miejsca w finale - odpowiednio: 5-te i 4-te. Rywalizowali z 47. parami.


Turniej WDSF World Open (NS) Standard w barwach Polski sędziował Robert Wota.


Bartłomiej Szkutniki i Agata Brychcy
Bartłomiej Lewandowski i Anna Wałachowska
Armand Fazullin i Klaudia Iwańska
foto: Rob Ronda

Bartłomiej Lewandowski i Anna Wałachowska w ubiegłym roku także startowali w Antwerp Diamond Cup, w turnieju WDSF World Open (NS) Latin, wówczas zakwalifikowali się do półfinału. W bieżącym roku awansowali do finału zajmując 4-te miejsce.

Poznajcie bliżej Bartka i Anię
rozmowa z cyklu: Między nami tancerzami zrealizowana przez
DTV Tomasza Niedzielskiego i Dominika Rudnickiego-Siajło.

Rywalizowali z 52. parami, wśród których tańczyła jeszcze jedna polska para - Przemysław Walisiak i Klaudia Marcinkiewicz (27. miejsce) oraz pary mieszane, duety: szwajcarsko - polski Davide Corrodi i Maja Kucharczyk (13. miejsce) oraz francusko-polski Florian Baudoux i Natalia Sadowska (19. miejsce).Antwerp Diamond Cup, to turniej adresowany także do par Seniorów, w każdej kategorii. W roku bieżącym, w Antwerpii, zabrakło polskich Seniorów. Odnotowujemy natomiast udział Sławka Łukawczyka i Janine Nicole Desai, reprezentujących Anglię, którzy zatańczyli w trzech konkurencjach: WDSF Open Senior III Latin - 1-sze miejsce; WDSF Open Senior II Standard - 5-te miejsce i WDSF Open Senior III Standard - 3-cie miejsce.

Wyniki:


Przed rokiem w Antwerpii także tańczyły polskie pary
TwistService.PL Portal Taneczny
TwistService.PL Portal Taneczny
- rok założenia 2001 -

Miejsce, które łączy tancerzy - jedyny taki w Polsce - dziennik internetowy na scenie tańca towarzyskiego, który to portal samodzielnie prowadzę i finansuję. Dzięki hojności wielu darczyńców weszliśmy w 23. rok istnienia, za co z wdzięcznością i serdecznie dziękuję :)

Adam Socik
WESPRZYJ działalność portalu
symboliczną cegiełką

z przeznaczeniem na pokrycie znacznych kosztów utrzymania portalu oraz jego redagowania. Konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"Bartłomiej Szkutniki i Agata Brychcy - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA