TELEWIZJA TWIST SERVICE

Polskie Towarzystwo Taneczne

Wywiad z Prezesem PTT (video)

Dodano: 2011-11-13 | 23:23:20


Temat wywiadu: Stanowisko Polskiego Towarzystwa Tanecznego odnośnie bojkotu (zakazu startu dla par zrzeszonych w WDSF poprzez krajowe federacje tańca) turniejów angielskich: UK Open w styczniu 2012, Blackpool 2012, International Open Championships 2012.


25 października, na stronach WDSF, Prezydent tej światowej organizacji tanecznej Pan Carlos Freitag opublikował list: "WDSF and Competitions In England"(polskie tłumaczenie zamieścił na swoich stronach dziennik internetowy Twist Service), w którym przedstawił aktualne stanowisko WDSF, które praktycznie sprowadza się do zakazu tancerzom zrzeszonym w WDSF startu w turniejach angielskich w 2012 roku.

Wczoraj, 13 listopada, w Warszawie, Twist Service przeprowadził wywiad video z Prezesem Polskiego Towarzystwa Tanecznego Panem Franciszkiem Witosem, którego przewodnim tematem jest właśnie sprawa bojkotu przez WDSF turniejów angielskich w 2012 rok.


Pytaliśmy - między innymi - o:

  • Czy zakaz (bojkot) ten ma podstawy prawne wynikające ze Statutu WDSF i czy Prezydium WDSF podjęło w tej sprawie jakąkolwiek uchwałę?

  • Jakie jest stanowisko Zarządu PTT odnośnie zakazu startów (bojkotu) przyszłorocznych turniejów angielskich? Czy podjęto w tej sprawie stosowną uchwałę i jakie przesłanki uzasadniają podejmowanie decyzji o zakazie startu (bojkocie) turniejów angielskich?

  • Pytaliśmy czy znane jest Panu Prezesowi stanowisko włoskiej federacji tanecznej, która nie będzie zabraniać swoim parom startu gdziekolwiek zechcą.

  • Czy w sytuacji gdy członkowie PTT (pary taneczne) wykładają własne pieniądze na opłaty za licencje członkowskie, szkolenia, starty w turniejach, stroje itp., ograniczanie im prawa wyboru turniejów, w których pragną wziąć udział, do udziału w wyłącznie w imprezach akceptowanych przez WDSF i PTT ? nie jest naruszeniem Art. 27 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, który stanowi, że: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym społeczeństwa, do korzystania ze sztuki, do uczestniczenia w postępie nauki i korzystania z jego dobrodziejstw."
Dziś jest
12 kwietnia 2024

KLUB KIBICA

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI