PUBLICYSTYKA / 2011 / ARTYKUŁY ROKU 2011

Carlos Freitag Prezydent WDSF

WDSF i turnieje w Anglii

Dodano: 2011-10-27 | 06:25:32


Przed dwoma dniami, 25 października, na stronach WDSF opublikowany został list Prezydenta WDSF Pana Carlosa Freitaga - "WDSF and Competitions In England", w którym wyjaśnia sytuację turniejów w Anglii "opierających się" jurysdykcji WDSF. Publikujemy ten list w polskim przekładzie.


Carlos Freitag - Prezydent WDSF


WDSF i turnieje w Anglii


Przez ostatnie dwanaście miesięcy, kontaktowałem się z Wami kilkakrotnie, dostarczając najświeższych informacji dotyczących WDSF oraz Anglii.

Ostatnimi czasy, byliśmy pełni optymizmu gdy liczni, znani i utytułowani, zawodnicy oraz inne osoby silnie związane ze środowiskiem tanecznym w Anglii, zwróciły się do nas i wyraziły chęć uczestniczenia w systemie WDSF, oraz budowania DanceSport w Anglii wewnątrz WDSF i olimpijskiej rodziny.

Działając w dobrej wierze, odpowiedzieliśmy, że Prezydium WDSF nie będzie podejmowało działań przeciwko sportowcom, jurorom, oraz innym osobom, które uczestniczyły w 2011 w Blackpool Dance Festival, International Championships w Royal Albert Hall, oraz w Otwartych Mistrzostwach Anglii (UK Open) w Bournemouth. (Twist Service - IDSF kontra Anglia).

Dotrzymaliśmy słowa, i postępując zgodnie z zobowiązaniami powziętymi przeze mnie przed Dorocznymi Walnymi Spotkaniami w 2010 i 2011 roku, rozpocząłem kontaktowanie się z organizatorami turniejów w Anglii, oraz z czołowymi osobowościami związanymi z tańcami towarzyskimi, w celu wypracowania modelu działania w przyszłości. Zgodnie z tym, co przekazywałem Wam ostatnio, kompromis proponowany przez WDSF polega na włączeniu do turniejów zarejestrowanych w WDSF tych konkursów, tak abyśmy mogli zachęcać wszystkich zawodników do uczestniczenia we wszystkich turniejach.

WDSF nie ustaje w rozmowach na temat tanecznego sportu oraz jego przyszłości, z postępowymi zwolennikami naszego sportu w Anglii. Aktywnie uczestniczymy w konsultacjach z organizatorami turniejów w Anglii i oczekujemy dalszego rozwoju sytuacji w WDSF w Anglii w niedalekiej przyszłości. Pomimo tego pragnę przeprosić, iż pomimo wcześniejszych obietnic, nie otrzymałem żadnych wiążących odpowiedzi.

Piszę do Was w celu wyjaśnienia sytuacji dotyczącej uczestnictwa sportowców, sędziów, oraz innych oficjeli w Blackpool Dance Festival 2012.

Po moim liście do Was z dnia 18 Marca 2011 (Twist Service - IDSF kontra Anglia), Prezydium WDSF kontynuowało rozmowy z organizatorami Blackpool Dance Festival w celu wypracowania sportowego oraz wykonawczego porozumienia, które umożliwiłoby włączenie tego turnieju do kalendarza WDSF. Te rozmowy w dalszym ciągu trwają i mamy nadzieję, że zakończą się rozwiązaniem korzystnym dla wszystkich stron oraz dla tanecznego sportu w całości.

W celu zapewnienia jak najbardziej sprzyjającej atmosfery potrzebnej do uzyskania takiego rozwiązania, Prezydium WDSF postanowiło nie podejmować działań przeciwko sportowcom, jurorom, oraz innym oficjelom, uczestniczącym w 2012 w Blackpool Dance Festival. W związku z tym sportowcy, sędziowie, oraz inne osoby, nie będą zobowiązane ubiegać się o pozwolenie od WDSF na uczestnictwo w Blackpool Dance Festival 2012.

Chciałbym jeszcze raz jasno powiedzieć, że decyzja ta została podjęta tylko ze względu na Blackpool Dance Festival 2012. Nie ma ona na celu dyskryminacji kolejnych edycji tego festiwalu, jak również nie może posłużyć jako podstawa do jakichkolwiek zmian w żadnym innym nie-zarejestrowanym turnieju tak w Anglii jak i za granicą. W szczególności, sportowcy oraz sędziowie muszą przestrzegać jasnych warunków znajdujących się w niedawno uaktualnionym Kodeksie Postępowania oraz Standardów Etycznych odnośnie uczestnictwa we wszystkich niezarejestrownych turniejach.

Ponownie chciałbym podkreślić, że w interesie sportowców, WDSF pragnie zachęcić organizatorów UK Championships oraz  organizatorów International Championships, do wypracowania modelu współpracy, który umożliwi organizowanie ich zawodów z pełnym wsparciem WDSF.

Niniejszym potwierdzamy, że będziemy kontynuować nawiązywanie współpracy z organizatorami Blackpool Dance Festival. Jednakże zachęcamy Was do odradzenia swoim zawodnikom oraz innym osobom uczestnictwa w Blackpool Dance Festival, do czasu kiedy wspólnie opracujemy rozwiązanie, które będzie w najlepszym interesie zawodników oraz tanecznego sportu.

Mam nadzieję że ten list jasno oddaje obraz reguł panujących w WDSF oraz jej działalności w Anglii.

Z poważaniem,
Carlos Freitag
Prezydent WDSF


WDSF And Competitions In England - oryginał powyższego listu 
IDSF kontra Anglia
IDSF - Historia i przyszłość
IDSF zmienia nazwę


Komentarze: 18 Ostatnio dodany: 2011-10-30 | 09:09

Dziś jest
14 czerwca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI