KOMENTARZE

Artykuł: 15 XII 2013 - Warszawa

powrót

Poprzednia 1234567891011 Następna
158

~

Dodano: 2013-12-31 | 16:59
Wszedłem przypadkowo na tę dyskusję i zgadzam się lub nie z róznymi opiniami.
Ale z jedna się zgodzić nie mogę ( lub własnie sie zgadzam - to zalezy od osoby) - na forum Seniordance ma być miło i ma sie nieść woń kadzidła. Osoby ośmielające się wyrazić inne zdanie są z tego wolnego forum usuwane.
Więc zachęcanie do dysksusji i polemiki na tamtym forum jest prawdziwe pod warunkiem - uznania wiodącej roli ... - seniorzy pamietają :)
157

~Darek Podgajny

Dodano: 2013-12-31 | 10:40
Prawda - aż się miło czyta.
Z życzeniami noworocznymi dzisiaj tutaj jestem :)
Serdecznie wszystkim życzę radości - to nas chyba przy tańcu trzyma. Takich uniesień, jakich doświadczacie podczas tańca, życzę Wam na co dzień. Nie zapominajcie o zdrowiu - niech Wam służy.
Pozdrawiam Redakcję Twist Service.
Dzisiejsze słońce za oknem to posłaniec lepszego jutra, pięknej wiosny w ruchu seniorskim - w to wierzę, chociaż zapewne mrozy będą próbowały tę wiarę zachwiać.
Do zobaczenia w (dla wszystkich oby) szczęśliwym Nowym Roku!
156

~Senior I bez przeszłości

Dodano: 2013-12-30 | 22:08
Takich głosów jak poniżej nam Seniorom trzeba...prosta, konkretna argumentacja, bez ciśnienia i aroganckiej postawy

Panie Leszku, pora na refleksję...
155

~SENIOR

Dodano: 2013-12-30 | 21:59
Dyskusja rozwija się w dobrym kierunku. Warto wrócić do prostych zasad, które tak naprawdę są zawarte w przepisach PTT. Nie należy na siłę traktować seniorów jak dziwną grupę tańczącą sobie "obok". Ruch taneczny dzieli się na w podstawowej wersji amatorów i zawodowców. W kategorii amatorów mamy klasy taneczne od E do S i najwyższy czas potraktować seniorów poważnie. Ująć ich w centralnej bazie PTT jako sklasyfikowane pary. Każdy tancerz który brał udział w turniejach ma jakąś klasę taneczną i jako senior "niestety" ma ją nadal. Zasady klasyfikacji par są w przepisach PTT i powinno się je wprowadzić dla seniorów. Tancerze którzy zaczynają przygodę z tańcem, zaczynają ją od zera czyli od "startu" i jeśli czynią postępy pną się do góry tak jak w całej grupie amatorów. Dla trenerów i osób zawodowo zajmujących się tańcem pozostaje grupa zawodowa i PRO- AM.

Pozdrawiam
154

~Senior I bez przeszłości

Dodano: 2013-12-30 | 20:32
Witam ponownie:)

tak na początek: nie interesują mnie zatargi pomiędzy kimś tam a kimś tam....

1.Podobnie jak mój przedmówca również tańczę na turniejach od 2 lat (choć to za dużo powiedziane bo w 2011 był to jeden lub dwa turnieje). Ale zanim wystartowaliśmy w jakimkolwiek turnieju trenowaliśmy wcześniej co najmniej 2 lata. Przegrywaliśmy - wygrywaliśmy, mogliśmy zweryfikować to czy się rozwijamy. Ale co to za weryfikacja czy satysfakcja kiedy rywalizujesz z ewidentnie początkującymi parami a tak się zdarzało? Nie ulega wątpliwości, że zmiany były potrzebne i dlatego wielka chwała dla Twórców przepisów za dostrzeżenie potrzeby zmian i ich wprowadzenie...w tamtym okresie oczywiście.

2. Odnosząc się do przepisów w sytuacji obecnej uważam, że nadal potrzebne są zmiany, ale rozsądne i sprawiedliwe. Wrzucając wszystkie pary C-S, te "z przeszłością" czy to wyłącznie taneczną czy również trenerską i pary "bez przeszłości" rozwijające się, jest krzywdzące. Chciałbym mieć w miarę równe szanse. Zaznaczam, że poza GP nie ma raczej możliwości zatańczenia na turnieju w swojej klasie bo po prostu ich nie ma. Dlatego cykl GP jest tak naprawdę jedyną propozycją dla tancerzy.

Dlatego nie rozumiem takiego oporu "Twórców" przepisów, nawet przed konstruktywną dyskusją przy braku argumentów za i przeciw. Metoda kija jest słaba.

MOŻE WIECZYSTY BĘDZIE DOBRĄ OKAZJĄ DO ZROBIENIA SEMINARIUM I PRZEDYSKUTOWANIA W GRONIE TANCERZY?

wszystkiego dobrego w w Nowym Roku!
153

~JAN

Dodano: 2013-12-30 | 16:53
Dla mnie też nie ma znaczenia z kim tańczę i jaka dzieli mnie przepaść od innych ale chciiałbym korzystać z prawa bycia hobbystą a nie w sposób administracyjny ktoś chce wrzucić pary hobbystyczne do sportu. Jak ktoś ma takie ciągoty to jego wybór, ja jako hobbysta jak będę chciał się zmierzyć ze sportowcami to zapewne mogę, ale niech to będzie na zasadzie mojej dobrej woli a nie przymusu, bo ktoś chce się pochwalić jak tworzy grupy sportowe w Polsce.
A co do uwagi Pana Podgajnego, to jak Pan wytłumaczy fakt, że na stronie oprócz samych pochwał od dłuższego czasu nie ma nic konstruktywnego, potrafię czytać ze zrozumieniem i słuchać tym bardziej. Sprowokować się z pewnością Panu nie dam bo akurat rozmowa taka nie miałaby sensu. Kiedyś o Pana uczciwości miałem okazję się przekonać i zapewniam Pana, że drugi raz do tej samej rzeki nie wejdę.
Ale wszystkiego najlepszego w Nowym Roku życzę.
152

~Hobbysta-optymista

Dodano: 2013-12-30 | 16:37
Witam !
1. Tańczę turniejowo od 2 lat, więc mam porównanie z okresem, kiedy to były dwie oddzielne kategorie: Hobby (w starej terminologii Hobby oraz Open) i Sportowa. Otóż była to sytuacja dużo gorsza od obecnej; wtedy to właśnie świetne pary hobbystyczne doszły do takiego poziomu, który pozwalał im na regularne zajmowanie najwyższych miejsc w turniejach w swojej kategorii i to właśnie zniechęcało raczej nowe pary do rozpoczynania współzawodnictwa z nimi. Teraz te pary słusznie awansowały do wyższych kategorii (gratulacje !) i nowe, mniej zaawansowane, jak również bardziej hobbistyczne pary, mogą rywalizować z miłośnikami tańca na podobnym poziomie. Nie wracajmy, proszę, do starych, gorszych rozwiązań.
2. Nie widzę problemu w tym, aby pary, które stosunkowo niedawno rozpoczęły przygodę z tańcem rywalizowały w ramach tej samej kategorii z parami 'z przeszłością', skoro reprezentują podobny poziom taneczny. Dlaczego hobbystom (takim jak ja) miałoby przeszkadzać spotkanie na parkiecie z osobami o zacięciu sportowym? Niech każdy cieszy się swoim podejściem do tańca i do życia.
3. Cieszę się, że do ruchu seniorskiego dołączają świetne pary, które wiele nauczyły się w przeszłości, mimo że prawdopodobnie nigdy nie będę w stanie dorównać im poziomem (dlatego również prawdopodobnie nie będę tańczył w tej samej kategorii - to wydaje mi się logiczne i sprawiedliwe). Pary te (również nauczyciele) podnoszą poziom i liczebność ruchu seniorskiego i dzięki im za to !
Wszystkiego dobrego w nowym roku !
151

~Darek Podgajny

Dodano: 2013-12-30 | 16:17
Muszę się odezwać, bo strasznie zaczęło to wyglądać.
Leszek, jako moderator, od czasu konfliktu z jednym z naszych forumowiczów, co można prześledzić (posty pozostały), nie usuwał niczyich wypowiedzi z powodów "politycznych".
Było, minęło, niech już nie wróci.
Przyłbice do góry i śmiało ze swoimi argumentami, to nie komuna, nikt Was za to nie zamknie.
To czy ktoś chce pisać, to już inna kwestia i nikogo nie zamierzam tym wpisem przekonywać.
Proszę tylko nie kłamać.
Forum ma służyć wszystkim, którzy chcą coś wnieść do naszej seniorskiej przyszłości.
No chyba, że to taka polityka - przykład płynie z góry, więc nawet nie mogę za bardzo mieć o taką postawę pretensji.
Tak niektórzy funkcjonują - obrzucić błotem - zanim się ktoś oczyści, sporo czasu upłynie i swoje można ugrać.
Trudno - świadczy to tylko o człowieku.
Nie wiem czy to wyjaśnienie coś zmieni, ale śledząc Wasze wpisy poczułem się w obowiązku to powiedzieć.
Admin Seniordance.pl
150

~JAN

Dodano: 2013-12-30 | 13:55
Też uważam ten portal za jedyny gdzie można wypowiedzieć się na temat seniorów, oby Panu Adamowi udało się go rozkręcić, to moje życzenie na Nowy Rok. Może wtedy nie będzie tylko słodzenia jak to ma miejsce na Seniordance.
A to, że tam nie ma zbyt wiele wejść co widać gołym okiem to widocznie ktoś nad tym pracuje swoim "przystępnym językiem" , pomysłami z księżyca i traktowaniem innych za ********.
Nie ma pewności, że pomysły z tej strony będą miały przełożenie w działaniach ale jest pewność, że nie będą usuwane.
A może Pan Adam Socik zająłby się trochę sprawami seniorów jako ktoś patrzący z boku, obiektywnie. Zaczynając od ocen organizacji turniejów, aktywnością par seniorskich, stworzeniem możliwości wypowiedzi na forum zaczął ten proces więc..........będę trzymał kciuki za rozwój.
Wtedy nie będzie tylko jednej i słusznej linii partyjnej czy jak to można określić. To mamy już za sobą.
149

~

Dodano: 2013-12-30 | 13:46
Wiele serdeczności i miłości w Nadchodzącym Nowym Roku życzę wszystkim tańczącym. Sukcesów na parkietach krajowych i zagranicznych oraz pozytywnych relacji międzyludzkich.
148

~.

Dodano: 2013-12-30 | 13:45
Na Twist serwis zostało uruchomione specjalne, oddzielne forum seniorów
147

~Senior I bez przeszłości

Dodano: 2013-12-30 | 13:29
OK, jestem za... i w takim razie oczekuję KONSTRUKTYWNEJ odpowiedzi na moje pytanie, skoro metoda kija została wyczerpana...

ps. uważam ten portal za jedyne polskie źródło ciekawej wiedzy na temat tańca nie tylko towarzyskiego i nie tylko w Polsce
146

~

Dodano: 2013-12-30 | 13:16
Panowie , teraz to już możecie dyskutować między Sobą . Nie bedziemy nabijać wejść na Twist'a . do dyskusji zapraszamy na Seniordance .pl - tutaj już nie .
Leszek
145

~Senior I bez przeszłości

Dodano: 2013-12-30 | 11:18
Pary hobby jak i sport mogą tańczyć z granicą. Przed świętami wielkanocnymi jest wielki turniej w Berlinie, są również kategorie dla amatorów hobbystów, pary całej europy, świetna atmosfer. To najbliżej. Ale można wybrać się dalej na najbardziej prestiżowy turniej, osławione Blackpool Dance Festival, któy w tym roku odbywa się w czerwcu...tu pary z całego świata, od amatorów hobbystów po sport...można coś wybrać dla siebie...ciekawostką..tańczą również pary tej samej płci....zapraszam do obejrzenia na youtube...

...widać, że można? można, tylko trzeba chcieć.... świat może dostosować przepisy do zmieniających się warunków? może...tylko u nas jak zwykle....resztę proszę sobie dopowiedzieć...
pozdrawiam
144

~JAN

Dodano: 2013-12-30 | 10:51
Pan L.K nie napisze bo przepisy jakie stworzył , jak widać budzą kontrowersje, a to nie jest po myśli twórcy. Od początku i w trakcie funkcjonowania przepisów żadne argumenty nie docierały, bo tylko ta jedna osoba uważała się za jedyną nieomylną, a jak został zaatakowany przez zainteresowanych seniorów to albo posługiwał się językiem nie do przyjęcia albo wspomagał się panem Grzegorzem, a dziwi mnie dlaczego teraz Pan Grzegorz milczy. Chyba, że czeka na rozwój wydarzeń, a może zaczyna rozumieć , że seniorzy TAŃCZĄCY mają wiele racji i jak pogodzić interesy?
Jak dobrze analizuję wypowiedzi od pewnego czasu chodzi o to aby nie przybywało par seniorskich, bo nikt nie wsłuchuje się w głosy tych NOWYCH. Twórcy przepisów nie mają odwagi na przyznanie się do błędów albo nie dopuszczają myśli aby ktoś mieszał im w tym co sobie wymyślili.
Tak naprawdę nikt nie widzi HOBBYSTÓW w tym ruchu, dążenia są wyraźnie w kierunku SPORTU, tylko komu to ma służyć?
Jeszcze raz , konsekwentnie piszę aby nie zmuszać ludzi do tańczenia w SPORCIE, więc przepisy powinny być tak ułożone aby każdy znalazł dla siebie miejsce w ruchu seniorskim, HOBBYSTA i SPORTOWIEC.
Zastanawiam się czy nasze pary seniorskie HOBBYSTYCZNE mają możliwość tańczenia poza granicami kraju, czy tylko SPORTOWCY? Przecież jedni i drudzy mogliby reprezentować nasz kraj i organizację. Czy władze PTT zadbały o to aby HOBBYŚCI mogli z przyjemnością wymieniać się z parami zagranicznymi swoimi zainteresowaniami?
Pary sportowe z odpowiednią klasą owszem tak, ale czy HOBBYŚCI?
Poprzednia 1234567891011 Następna

Dziś jest
8 grudnia 2023

KLUB KIBICA