KOMENTARZE

Artykuł: 15 XII 2013 - Warszawa

powrót

128

~JAN

Dodano: 2013-12-29 | 22:24
Odpowiedź kto jest HOBBYSTĄ jest prosta, to taka osoba która czerpie przyjemność z tego co robi, robi to COŚ bo lubi i nie czerpie z tego żadnych profitów, gratyfikacji, laurów, robi coś za nic, poza tym , że to TYLKO lubi i nie patrzy aby wygrać. W tańcu uczestniczy w różnych formach od zajęć po turnieje nawet, ale bez żadnych myśli o wygranej.
Tak jak z twórcą książki, nie pisze po to aby ktoś go za to pochwalił tylko aby ktoś z jego książki wyciągnął najwięcej jak to możliwe bez żadnych korzyści dla twórcy. Wystarczy, że mądrość zapisana w tej książce zostanie przekazana i przyjęta.
Ma czemuś służyć.
Tak jak całe życie korzystam z mądrośći zawartych w książce do fizyki tylko i wyłącznie dla realizowania swojego HOBBY, i nie liczę że twórca tej książki będzie mi dziękował , że korzystam z jego dzieła. Korzystam z niej do dziś bo dzięki niej w dużej mierze realizuję swoje zainteresowania.
A jeżeli uznam, że chcę na tym zarobić to dam znać.
127

~

Dodano: 2013-12-29 | 21:43
Juz wlasnie zastanowiono się nad przepisami , i są one krótkie . Ci co chca tańczyć w D do końca życią mogą . Ci co chcą iśc wyżej mogą . Ci którzy zaczynaja też mogą .
Ale nie ma tak zeby każdy mógł to co jemu pasuje bo sobie tak umyślał .
GPP dla tych co chca awansować . Pozostałe dla reszty , i na pewno nie będzie tak żeby na GPPD tańczyły dożywotnio te same pary i czerpały radosć z tańca kosztem innych .
Leszek Kusiak
126

~Zbyszek Daniel

Dodano: 2013-12-29 | 21:42
Janie (bez nazwiska) czy mógłbyś podać swoją definicję PRAWDZIWEGO HOBBYSTY - bo ja traktuję taniec towarzyski jako moje prawdziwe hobby - nie zawód, nie sport wyczynowy za uprawianie którego dostaje np. stypendium czy też jakieś inne dofinansowanie. To moje hobby. Więc spokojnie możemy tańczyć na tych samych turniejach. Jaki Ty masz problem? Może masz klasę D i boisz się dostać C. To nic strasznego :) tańczy się dokładnie to samo.
125

~JAN

Dodano: 2013-12-29 | 21:26
Do 124, czyli można napisać kilka słów i starać się szukać rozwiązania dla tych , którzy czują się HOBBYstami? Dziękuję za konstruktywną uwagą i propozycję. Przynajmniej jakiś pomysł do dyskusji.
Chciałbym aby pary traktujące taniec jako swoje PRAWDZIWE HOBBY miały taką szansę realizacji tej przyjemności bez zmuszania ich do przechodzenia w SPORT , jeżeli para HOBBY uzna, że chce spróbować swoich sił ze SPORTOWCAMI niech takie życzenie ma możliwość spełnienia i zatańczy w OPENACH , jakby to nie nazywać i obojętnie z jaką klasą to TEJ pary wybór, ale niech pozostanie parą HOBBY tak długo jak czerpie z takiego stanu przyjemność jako dodatkowe zajęcie w swoim życiu.
A jeżeli pozostaje problem , że inni też chcą wygrać to wystarczy zastanowić się nad przepisami w tej kwestii, jak nagradzać pary początkujące, albo zawsze zbierające "tyły" niezależnie od stażu tanecznego.
124

~Jakub Sadlik

Dodano: 2013-12-29 | 21:04
W/g mnie wystarczyłby krótki zapis w regulaminie turnieju. Np. Hobby Open - gdzie tańczą tancerze bez przeszłości tanecznej powyżej (np B klasy) lub OPEN gdzie może tańczyć każdy. Przy takim rozwiązaniu tancerze hobbyści np z klasa A mogą ale nie muszą tańczyć z tancerzami z tzw przeszłością. To słowo HOBBY miałoby kluczowe znaczenie kto może a kto nie tańczyć na danym turnieju.
123

~

Dodano: 2013-12-29 | 20:46
Szanowny Panie Janie wstydzący się swojego Nazwiska / jak brzydkie to mozna sobie zmienić / .
Jak na razie to Pan rżnie glupa , jak to byl Pan łaskaw ująć .NIGDZIE w Przepisach Sportu Tanecznego nie pisze iż Para Seniorska tańcząca w jka to Pan ujoł E+D musi awansować . Myli Pan dwie rzeczy . Grand Prix Seniorów to jedno , a zwykłe Turnieje na których rozgrywana jest kategoria E+D to drugie . Jeśli Para chce startować tylko na zwykłych turniejach i nie awansować , to jej sprawa , ma prawo i nie awansuje nigdy . Jeśli natomiast Para startuje w cyklu GP to w/g regulaminu podlega systemowi awansu do weryfikacji , a nie jest to równoznaczne z awansem .Na przeklasyfikowanie musi się jeszcze zgodzić Jurry danego Turnieju GP .
Dlatego Szanowny Panie , Ci którzy chcą tańczyć na lokalnych turniejach mogą to robić do woli , ale GP jest przeznaczone dla Tych , ktorzy chcą piąć się w górę - albo , albo .
Ostatnie Pańskie zdanie pominę bo widać iż pisze Pan , ale nie do końca wie co i po co .
Leszek Kusiak
122

~JAN

Dodano: 2013-12-29 | 19:54
Pan nie zrozumiał pytania czy pan udaje? Wyraźnie zasugerowałem, że twórca przepisów mógł przewidzieć taką sytuację kiedy para będzie tańczyła wyłącznie w E+D i na takie zachowanie znaleźć sposób a nie na forum pokazywać jak te pary są "nieuczciwe". Sa jak najbardziej uczciwe bo korzystają z przepisów jakie TWÓRCA stworzył i teraz próbuje (pana językiem głupa rżnąć).
I czas najwyższy aby pan zaczął szanować ludzi, którzy chcą taniec traktować jako HOBBY w życiu dorosłym.
Są też tacy , że nawet butów nie nakładają do tańca ale chcą rządzić dorosłymi, tylko im to nie wychodzi bo ludzie dorośli nie są głupi szanowny panie.
121

~

Dodano: 2013-12-29 | 19:37
Do Jana :
Skoro nie raczy się Pan przedstawić , odpowiedź będzie mizerna .
Twórca przepisów jest powszechnie znany . Skoro uważa się Pan za lepszego znawcę od Sędziów / temat Daniel-Cichy/ , to powinien Pan wiedzieć .
Jak to nie zostały uwzględnione sytuacje kiedy para E+D nie musi dostać klasy wyżej ????? - chyba nie czytał Pan ani regulaminu , ani nawet mojego posta poniżej .Polecam lekturę :
odnośnik www .
Pisze jak byk wielkimi literami :Od D wzwyż na wniosek zainteresowanych , lub :
"na wniosek organu ZG PTT, właściwego do nadzoru rywalizacji w kategoriach
Seniorów, po uzyskaniu przez parę 3 miejsc na podium, w turniejach Grand
Prix oraz Mistrzostwach Polski, spełniających wymogi odpowiednio jak dla
turnieju punktowego grup sportowych.
Komisja se?dziowska turnieju nie musi przyznać parze wyz?szej klasy, moz?e tez?
nadać
? klasę z przeskokiem.
? obligatoryjnie klasę o jeden stopień wyższą, o ile jest to możliwe, uzyskują
trzy
pierwsze pary rankingu Grand Prix oraz Mistrzowie Polski w stylach,"
Czyli jeśli Para nie tańczy w GPP , lub MP to nie ma siły ludzkiej by przeszła z D do C - jasne i wystarczy ???????
Leszek
120

~

Dodano: 2013-12-29 | 19:23
A niby czemu ma nam brakować do Czechów ?????
Janek przytoczył już ilości w Hobby .
W grupach wiekowych wygląda to tak :
Senior I ST 14 par - odnośnik www
Senior I La 6 par - odnośnik www
Senior II ST 11 par - odnośnik www
Senior III ST 8 par - odnośnik www
Większość , zdecydowana większość to pary kontynuacyjne , które tańczą w WDSF .
U Nas reforma dopiero jest wdrażana, minie rok 2014 i będzie nas proporcjonalnie razy więcej w stosunku do populacji .
Czesi się chcą posikać jak widzą nasze Turnieje GPP .
Co prawda , gdyby upierdliwie szukać i znaleść wyniki ich mistrzostw Krajowych , to w stosunku do populacji wydaje się być ich więcej , ale startuje wszystko co żyje .W ST jest I , II , III . W latin juz tylko Senior I , a w 10 Tańcach Seniorów wcale nie było .
Porównując natomiast Słowaków do Czechów to już wogóle przepaść .
Tak że bez kompleksów , do roboty , by za rok Czesi zaczeli zadawać sobie pytanie - Ako nam dal do Polska :):)
Leszek
119

~Jan

Dodano: 2013-12-29 | 19:19
Wczytuję się w te posty i zastanawiam się dlaczego twórcy przepisów nie uwzględnili podczas ich układania sytuacji kiedy pary tańczące w klasie E+D nie mogą otrzymać wyższej klasy. Można to było uregulować wcześniejszymi przepisami a nie teraz z ukrycia opluwać te osoby. Skoro Pan L.K domaga się jawności imion to proszę niech poda , o które pary chodzi i kto układał przepisy. Chciałbym poznać twórcę przepisów dla seniorów.
A co do kwestii jaką poruszył Pan Daniel, to jestem za w kwestii ilości godzin poświęcanych na treningi i przynależności do grup senior HOBBY lub SPORT. To też powinno być wyznacznikiem kto gdzie powinien przynależeć.
Niech ludzie traktujący taniec jako swoje HOBBY tańczą z takimi samymi miłośnikami tańca a zaangażowani ponad przeciętną w swoich grupach. Jeżeli dobrze odczytuję posty to chyba wszystkim chodzi o uczciwość.
Co do przykładu jaki został podany odnośnie, że ktoś kogoś pokonał, to Panie Daniel. powinien Pan ten turniej wygrać , tyle z mojej strony.
118

~

Dodano: 2013-12-29 | 17:03
Darku,w Czechach ilość startujących i zarejestrowanych par (w poszczególnych rankingach) jest naprawdę niewielka, u nas ilość startujących par to ogrom, jak się raczej domyśliłem niż odpowiedzialnie określę ilość faktycznie i fizycznie startujących par w ruchu hobby to :

- ruch HOBBY (jak wcześniej pisałem bez B klasy i maksymalnie dwa lata w tym ruchu i to problem startujących par, aby postęp był widoczny, bo nie trzy pudła tylko dwa lata startów i idziesz do tzw. sportów) i tu uwaga! o ile dobrze się zorientowałem, Hobby to kategoria taneczna bez jej podziału na wiek, tzn. nie ma kategorii wiekowej Senior I, II, III, WSZYSCY tańczą razem, a lista zarejestrowanych par ujętych na liście rankingowej w 2013 roku to :

STANDARD - 23 pary
LATIN - 15 par
ilość porywająca, prawda?

Para mająca D klasę w ruchu Hobby, po dwóch latach przechodzi do kategorii np. Senior I D lub Senior II D (i tu już jest podział na kategorie wiekowe) i dalej walczą o wyższe klasy taneczne.
Powyższe dane mają stopień prawdopodobieństwa w 99%, nie mam dostępu do pełnego regulaminu CSTS i są to wnioski wyciągnięte z rozmów, obserwacji i startów z Czeskimi parami.

Jeszcze jedna sprawa, ruch taneczny na świecie jest ruchem ciągłym i postępującym, są dzieci, póżniej juniorzy, dorośli, seniorzy itd. i nie można wykluczyć z ruchu sportowego par, które spędziły na parkiecie całe swoje dzieciństwo i młodość i chcą dalej tańczyć, jest to naturalna kolej rzeczy (podkreślam - mówimy tu o sporcie).

Wszystkiego dobrego w Nowym 2014 Roku życzymy - Zosia i Jaś
117

~

Dodano: 2013-12-29 | 16:41
Witam!
No jak ładnie , Ludzie nauczyli się Swoich imion i nazwisk - i od razu zrobilo się sympatyczniej .
Co do Czechów - jak kogoś interesuje ile jest Par - to proszę bardzo : odnośnik www - wchodzić i czytać .Na Czechach też nie ma rewelacji w przepisach - pogadajcie sobie z Panem Mikulką jak kiedyś spotkacie - narzekaja tak samo - mogę coś na ten temat powiedzieć .
Co do klas - pragnę przypomnieć iż ta o niczym nie świadczy - dowodem jest Zbyszek /przepraszam , ale jako przyklad /, który dostał w 4 litery równo od Mietka Cichego w Warszawie i to nie na małe punkty , a przecież Mietek tańczy turniejowo dopiero od 2008 roku .
Do Kuby - to jak to sobie wyobrażasz - zdublujemy wszystko ??? , to może zrobimy równolegle E-S sport i E-S Hobby , a jeśli tak to czym sie będzie różnilo S sport od S hobby ???.
I na koniec - niezadowoleni i wiecznie narzekający chyba nie umią czytać . Podniesienie klasy następuje TYLKO za udział w Turniejach GPP , podniesienie klasy z E do D tylko w turniejach Eklasowych / w E+D już nie / .
Więc w czym problem ??? , jeśli ktos nie chce dostać wyższej klasy , czytaj woli cały czas wygrywać , najlepiej kosztem kolejnych naiwnych , to nie tańczyć w turniejach GPP , tylko szukać sobie turniejów E+D , albo turniejów pow.34 , lub pow 45 , tak klasyfikacja nie sięga . Będziecie mogli błyszczeć do woli , bez pracy i bez wysilku , i tam nikt nie będzie Wam przeszkadzać - tylko pytanie czy bedzie tam z kim tańczyć , bo naiwnych nie sieją .
Leszek
116

~

Dodano: 2013-12-29 | 14:28
No bez przesady - hobbysta z klasą A! który różni się od pary klasy A tylko tym, że zaczął wcześniej tańczyć? To które A jest lepsze hobby A czy A- przecież na turnieju nie ma znaczenia kiedy kto zaczynał, tylko co potrafi, jak tańczy teraz. Czy ktoś pyta się Ahonena i Ziobrę w skokach, kiedy zaczynali startować. Przecież poziom hobby i sport jest dokładnie opisany w regulaminie TTS i załączniku nr 1 do tego regulaminu, E i D to poziom hobby, powyżej to sport.
Idąc dalej, można by też rozważyć liczbę godzin treningów w tygodniu - dla tych co ćwiczą np. 4 godz. tygodniowo i dla tych co ćwiczą powyżej 4 godzin :) zrobić osobne kategorie. itd itd. każdy zapewne znajdzie sobie kategorię w której będzie najlepszy.
Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich tancerzy seniorów, a zwłaszcza "hobbystów A i S klasowych".
115

~Jakub Sadlik

Dodano: 2013-12-29 | 12:30
W/g mnie wystarczyłby krótki zapis w regulaminie turnieju. Np. Hobby Open - gdzie tańczą tancerze bez przeszłości tanecznej powyżej (np B klasy) lub OPEN gdzie może tańczyć każdy. Przy takim rozwiązaniu tancerze hobbyści np z klasa A mogą ale nie muszą tańczyć z tancerzami z tzw przeszłością. To słowo HOBBY miałoby kluczowe znaczenie kto może a kto nie tańczyć na danym turnieju.
114

~AgnieszkaĆcwiek

Dodano: 2013-12-29 | 11:50
Ruch Seniorski to nie 'coś' na kształt hobby...

Oczywiście istnieją kategorie hobby, ale towarzyszą im także kategorie sport oraz open.
Na całym świecie tancerze amatorzy i zawodowcy, którzy i osiągnęli odpowiedni wiek, maja prawo przejścia do kategorii wiekowej Senior I, II, III lub IV. I to jest rywalizacja sportowa!

Jestem absolutnie za rozdzieleniem tancerzy 'hobbystów' od 'sportowców', aby rywalizacja była na wyrównanym poziomie.
Myślę, że mamy wśród nas ludzi, którzy potrafią zaprowadzić porządek w przepisach, tak aby każdy był usatysfakcjonowany. Dotyczy to głównie systemu przekwalifikowań do wyższych klas.

Nikt nie zmusza tancerzy hobbystów lub niższych klas do tańczenia w turniejach Open, w których tańczą pary z 'przeszłością' taneczną.

Życzę wszystkim Szczęśliwego i Udanego Tanecznie 2014 Roku!
Agnieszka Ćwiek

Dziś jest
20 lipca 2024

KLUB KIBICA