KOMENTARZE

Artykuł: 15 XII 2013 - Warszawa

powrót

53

~

Dodano: 2013-12-16 | 23:33
Jako iż doniesiono mi iż Ktoś z Państwa pragnie mnie widzieć , spelniam Jego marzenia .
Jeśli ktoś ma sprawę lub problem w którym mogę Mu pomóc , slużę swoją osobą . Mail hobby@ptt.krakow.pl lub 601-45-63-94 .Zapraszam też na seniordance.pl , jesteśmy otwarci na wszelką dyskusję , ale jak dorosli ludzie , a nie jak banda gówniarzy bawiąca się w anonimowych skrtobojców .
Co do treści postów poniżej , krótki komentarz .
Kilka lat temu miała się dobrze , a nawet bardzo dobrze grupka seniorów świetnie bawiąca sie kosztem innych i udająca iz nic nie umieją . Strzygli naiwnych frajerów jak owieczki , tylko po to by stanąc na pudle i dostać kolejny upragniony pucharek , było obojetne gdzie , w jakim skladzie - liczył sie tylko pucharek , ale przyszła reforma i cale to towarzystwo czuje sie obecnie okradzione , gdyz przyszla normalność .
Szanowni Państwo nie dajcie sie ogłupic , reforma jest na ukonczeniu , a przepisy beda dostosowywane do ludzi , ale nie do cwaniaczków.
Pragnę przypomnieć iz obecnie tańczy sie i w grupach wiekowych i w klasach tanecznych i każdy może znalesć miejsce dla siebie , ale nigdzie nie ma tak zeby każdy kto ma wybujale ambicje nie poparte niczym żerował kosztem innych.
Jeśli ktoś bardzo chce moge podać UDOKUMENTOWANE przyklady . Mam swietną pamięc i jak będzie trzeba opublikuje .
.
. Specjalnie w sprawie postu 51 - proszę o konkrety - jeśli będę w stanie odniosę się do sprawy .
.
Pozdrawiam pana Marcina Lutza za podpisanie sie pod wlasnym postem

Z poważaniem Leszek Kusiak

P.s Państwo , którzy chętnie zapalili by świeczkę na moim grobie , niech się nie wysilają na personalne ataki , jak powszechnie wiadomo jestem w tym temacie gruboskorny i tylko odbijecie sobie palce z walenia w klawiaturę ze wściekłości
52

~------

Dodano: 2013-12-16 | 23:09
2,3,4 pary to nie dowód wzrostu i rozrostu, proszę podać nazwiska nowe, poza tymi o których wszyscy już wiemy........
W tym kraju żyje prawie 40mln a 3 pary nie świadczy chyba o rozroście ruchu. To tak jakby ktoś chciałby wmówić, że Polska jest potęgą w biegach narciarskich. Jedna Pani Justyna to nie potęga kraju, tylko wyjątkowa osoba, 3 pary seniorskie to nie rozrost tylko miły akcent dla kraju. Szacunek dla tych par ale tutaj piszemy o problemach pozostałych seniorów, szczególnie tych którzy traktują tańczenie jako pasję
51

~obserwator ruchu

Dodano: 2013-12-16 | 23:04
to nie tylko idiotyczne przepisy ale jeszcze przekręty. Jak to jest , że para nie będąca na turnieju otrzymuje klasę wyżej i taka informacja znajduje się jeszcze w protokole imprezy? Dla mnie to SKANDAL. Czy ktoś poniósł za to jakieś konsekwencje. Z pewnością nie bo to tylko była para seniorska, tak w tym ruch ma się seniorów. A to przecież dorośli ludzie.
50

~jaki rozpad ? chyba wzrost poziomu a nie rozpad

Dodano: 2013-12-16 | 22:59
rozpada się ruch seniorski? Polskie pary plasują się w ćwierćfinale i połfinale Mistrzostw Świata ! to chyba raczej coraz lepiej sobie radzimy na świecie a nie się rozpadamy. pochodźcie po internecie zamiast tu siedzieć to zobaczycie jak się ruszają seniorzy na najlepszych turniejach na świecie.senior III z trudem odróżnia się od senior II , senior II od senior I a senior I od amatorów.
49

~senior

Dodano: 2013-12-16 | 22:51
A kto w ogóle wymyślił nadawanie klas tanecznych tak wysokich dla seniorów, którzy swoją przygodę z tańcem rozpoczęli w życiu dorosłym? To wina tych , którzy takie głupie przepisy ustalili. Myśle , że klasa D w takim przypadku jest wystarczająco wysoka, a powyżej tego niech zostanie dla tych którzy kiedyś w życiu tańczyli. I problem się rozwiąże.
Jeżeli ktoś z seniorów uzna , że chce przejść dobrowolnie do byłych tancerzy to jego wybór a nie idiotyczne przepisy zmuszające seniorów do tańczenia z B A S klasowcami.
Idiotyczne przepisy, kto je stworzył, niech zabierze tutaj głos i wytłumaczy tym niezadowolonym jakie miał intencje, jeżeli w ogóle jakieś miał.
48

~do 38

Dodano: 2013-12-16 | 22:41
Szanowny rozmówco, to właśnie przez działania tego Pana pojawił się bałagan w ruchu seniorskim tylko nikt tego nie chce widzieć a Pan odpowiedzialny za ruch seniorski przymyka na to oko. Pytam dlaczego i w czyim interesie?
Proszę sprawdzić na stronę stworzoną dla seniorów gdzie są prawie wszyscy zadowoleni a tu nagle strona na TWIST SERVICE nie usuwa postów o różnym zabarwieniu i w ciągu kilku chwil tyle uwag. To może wreszcie ktoś odezwie się do Pana Grzegorza i wreszcie dotrze, że ruch seniorski nie rozrasta się tylko upada.
Warto byłoby odważniej pisać o faktach a nie o mitach.
Dopuszczanie do rywalizacji seniorskiej par , które takich praw nie posiadają jest wyjątkowo niemoralne a chyba opiekun grup seniorskich o tym wie i dlaczego pozwala na takie występy parom, które powinny tańczyć w innych, wyższych kategoriach.
Przywołuję do głosu opiekuna grupy seniorskiej.
A co do góralskiego wyjaśniania problemów to chyba czas na taki sposób już minął i to nie jest odpowiednia forma dla ludzi dorosłych.
47

~-

Dodano: 2013-12-16 | 20:47
Trochę się poplątały wątki. Czym innym jest rywalizacja z parami B A S- a czym innym z zawodowcami. Nie wszystkie pary posiadające wyższe klasy taneczne prowadzą działalność związaną z tańcem i one mają prawo tańczyć w ruchu amatorskim. Część tych par nie tańczyła również wcześniej, a zaczęła karierę jako para seniorska. Pewnie są w mniejszości -ale są. Problemy jednak pozostają, a nasza dyskusja wynika z bezczynności lub braku staranności decydentów.
46

~---

Dodano: 2013-12-16 | 20:34
psy szczekają a karawana jedzie dalej, żal że nic się nie zmieni
45

~uczestniczka 2

Dodano: 2013-12-16 | 20:13
Wreszcie coś konstruktywnego przeczytałam :))
44

~Interesanci

Dodano: 2013-12-16 | 20:10
do Tancerki z numeru 40 - nie rozumiem czemu piszesz, że typowy "amator" jak to ujęłaś ma nie startować w turniejach tańca, jest to z Twojej strony trochę żenujące bo pewnie jesteś tą BA lub S klasową tancerką co chce się dowartościować startując z nami Seniorami którzy w większości nie mieli w dzieciństwie styczności z tańcem towarzyskim i w porównaniu do Ciebie są laikami
więc może to Ty powinnaś opuścić parkiet turniejów Senior i przenieść się do tych w których będziesz dorównywała swoimi umiejętnościami innym a nie żerować na tym, że inni są słabsi a Ty lepsza i "wyższa"

skoro teraz wywiązała się taka dyskusja to może jednak nie każdemu do końca leżą te przepisy i może należy coś z tym zrobić

nie sądzę też że dobrym porównaniem jest nazywanie Seniorów 1,2 czy 3 "dzieciarnią"
prawdą jest to że na turniejach Seniorskich panuje fajna atmosfera ale może należy skończyć z byciem ślepym na przepisy, które jak widać są ułomne pozwalając "zawodowcom" startować z "amatorami"
43

~uczestniczka 2

Dodano: 2013-12-16 | 19:44
A poza tym widzę, że dominujący głos w tych komentarzach mają osoby BAS, w związku z czym uważam ten temat do rozmowy jest bezsensowny, ponieważ nigdy się nie zrozumiemy. Nawet jak wszyscy seniorzy rozpoczynający tańczyć po 40 roku życia, trenowaliby ciężko, codziennie, pod okiem najlepszych trenerów, nie zrobią tego co pary BAS w nastoletnim wieku. Pozdrawiam wszystkich hobbystów :)
42

~uczestniczla 2

Dodano: 2013-12-16 | 19:38
Moi drodzy :)) Ale wy chyba zupełnie nie rozumiecie o czym ja mówię :)) Problem polega na tym, że tańcząc na turniejach nie całe dwa lata, niektórzy są sklasyfikowani w przeciągu dwóch miesięcy z klasy do klasy i wcale wtedy nie ma wyboru E+D, bo pozostaje już tylko Open :)) czy to naprawdę jest takie trudne do zrozumienia?:)) Właśnie chodzi o to, że my hobbyści nie mamy wyboru...
41

~...

Dodano: 2013-12-16 | 19:30
Według tego co tutaj się pisze tak samo nie fair jest taniec w amatorach gdzie 18-19 letni tancerze rywalizują z ludźmi którzy mają po 30 lat. Pary z którymi ja rywalizuję w amatorach miały "S" klasę jak dla mnie jeszcze paso doble było czarną magią, a dzisiaj jakoś wychodzę z nimi na parkiet i pokonuję coraz więcej z nich. Na turnieju liczy się tu i teraz, a nie kto gdzie i ile tańczył. Da się pokonać każdego tylko trzeba trenować więcej i ciężej niż on, wyniki po jakimś czasie przyjdą. Jeżeli moi koledzy z parkietu mieli "B" klasę w kat. 12-13, a ja wtedy nie wiedziałam w ogóle o istnieniu klas, turniejów tańca na których zbiera się jakieś punkty, to też ma być dla mnie osobna kategoria bo zaczęłam później?! Totalnie bez sensu. Może zlikwidować klasy, kategorie wiekowe i zrobić podział na lata trenowania w porównaniu do wieku i zawartości portfela?
40

~Tancerka

Dodano: 2013-12-16 | 19:24
Po pierwsze: to nie "wina" tancerzy BAS (dziwnie tu nazywanych "zawodowcami"??), ze są tak ustawione kategorie.
Po drugie jest kategoria E+D, w której typowi "amatorzy" startują, nie maja obowiązku chyba startować w Open..?
Po trzecie tak samo jest u par sportowych nie seniorskich - w Open może tanczyc kazdy EDCBAS. W seniorach jest o tyle lepiej że mają Grand Prix dla ED, w kategoriach poza seniorskich to dopiero jest jeden wór bo Open jest dla kazdego E-S.
Jezeli ktoś jest typowym "amatorem" i nie czuje sie przy parach BAS na tyle pewnie, żeby startować, niech nie startuje, nie rozumiem kłopotu? Pary, które dawniej tańczyły w klasach też powracają i aż żal słuchać, jak się na nich narzeka, że startują..
39

~Marcin Lutz

Dodano: 2013-12-16 | 18:47
O jezu co tu się wydarzyło. Wlasnie wróciłem z pracy i czytam wszystkie wpisy. Nie mniej jednak trochę mnie przeraziły i nie mam zamiaru skłócić Państwa ze sobą. Bo tak to teraz wyglada. Wiele razy nasz trener mówił jaka jest atmosfera na turniejach seniorskich i sam sie o tym wczoraj przekonałem. Każdy z Państwa był życzliwy i po nikim nie było widać "zazdrości" wręcz przeciwnie. Dałem tylko jeden komentarz oczywiście tak jak teraz podpisując się pod nim. Powodzenia Wszystkim

Dziś jest
25 lutego 2024

KLUB KIBICA