TANIEC TOWARZYSKI

Goście Balu AKTAN Wrocław

Goście Balu AKTANu Wrocław

Dodano: 2023-10-17 | 12:07:31


Wśród gości Balu AKT AKTAN Wrocław z okazji 60-lecie istnienia Klubu byli m.in. szkoleniowcy z Olsztyna, pochodzący z Wrocławia - Arkadiusz Pavlović i Iwona Ciok z Warszawy. Przybliżamy ich sylwetki.


od lewej:Lech Romankiewicz, Barbara Przemieniecka
Iwona Ciok
Anna Romankiewicz, Wojciech Przemieniecki
foto: Adam © Socik
TwistService.PL
TwistService.PL
patronat medialny nad wydarzeniem

Jako szkoleniowcy związani z MAŁYM AKANTEM byli Lech Romankiewicz i Wojciech Przemieniecki. Na Balu byli obecni wraz ze swoimi małżonkami.

Lech i Anna Romankiewiczowie, to utytułowana para standardowa. Dziesięciokrotni Mistrzowie Polski. Pięć razy zdobywali tytuł Mistrzów Polski w kategorii Amatorów (w latach 1989-1993) i pięć razy w kategorii Zawodowców (w latach 1994-1998). W bogatej karierze turniejowej tańczyli z sukcesami zajmując - między innymi:
 • V miejsce na Mistrzostwach Świata w Show,
 • I miejsce na Otwartych Mistrzostwach Kopenhagi (1991),
 • II miejsce na Otwartych Mistrzostwach Francji (Paryż, 1991),
 • II miejsce na Otwartych Mistrzostwach Niemiec (Mannheim, 1991),
 • I miejsce na Otwartych Mistrzostwach Holandii (1991),
 • II miejsce w Pucharze Świata (Wiedeń, 1993),
 • półfinaliści Mistrzostw Świata, Europy, Festiwalu Tańca Blackpool - Anglia, International (Londyn),
 • III miejsce na Mistrzostwach Europy z Formacją Taneczną "Miraż" (Holandia),
 • IV miejsce - Mistrz, Świata z Formacją Taneczną "Miraż".

Lech Romankiewicz

Lech Romankiewicz

Anna Romankiewicz i Barbara Przemieniecka


Anna Romankiewicz i Barbara Przemieniecka

Anna Romankiewicz i Barbara Przemieniecka

Wojciech Przemieniecki

Wojciech Przemieniecki

Wojciech Przemieniecki i Barbara Przemieniecka to wielokrotni Mistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich, półfinaliści Mistrzostw Europy Zawodowców i półfinaliści Mistrzostw Świata w kategorii Show. Założyciele Szkoły Tańca i Wdzięku B&W działającej w Olsztynie, a także współwłaściciele sklepu z akcesoriami tanecznymi: WIKA.pl taneczne akcesoria.

Wojciech Przemieniecki to także pasjonat - kronikarz. Notował i zachował od zapomnienia dzieje tanecznego Olsztyna począwszy od lat 50-tych ubiegłego wieku, kończąc na pierwszej dekadzie XXI wieku, które publikował na TwistService.PL:

Arkadiusz Pavlović

Arkadiusz Pavlović

Arkadiusz Pavlović, urodził się we Wrocławiu. Był związany z AKANTem na początku swojej kariery tanecznej, o czym opowiedział przed wielu laty na TwistService.PL:
"Przygodę z tańcem towarzyskim rozpocząłem w klubie "AKTAN" przy ówczesnym Wojewódzkim Domu Kultury. Ściągnęła mnie tam na zajęcia przedsiębiorcza mama mojej partnerki. Naszym trenerem była wówczas Pani Beata Lichtarska - jedna z najlepszych nauczycielek tańca. Dzięki niej taniec stał się miłością mojego życia."

W Olsztynie, wspólnie z Robertem Wotą i Iwoną Pavlović, był współorganizatorem jednych z bardziej prestiżowych, międzynarodowych, turniejów w Polsce - Polish Open Championships, na których startowała ówczesna światowa czołówka par turniejowych.

Arek Pavlović ma także lekką rękę do pisania reportaży, relacji z turniejów. Redakcja TwistService.PL ubolewa, że współpraca trwała tak krótko. Przypominamy tamte artykuły:

60-lecie istnienia AKT AKTAN Wrocław

od lewej: Barbara Przemieniecka, Iwona Ciok,
Anna Romankiewicz, Wojciech Przemieniecki

foto - © - Adam Socik / TwistService.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
(All Right Reserverd)

Na zaproszenie organizatorów jubileuszowego Balu AKTANu Wrocław odpowiedziała również Iwona Ciok z Warszawy, która nie była bezpośrednio związana z AKTANem, a na balu pojawiła się jako sympatyk tego klubu.

Iwona Ciok w ruchu tańca towarzyskiego jest od lat 80-tych ub. wieku. Jako tancerka może pochwalić się tytułem II Wicemistrzyni Polski par zawodowych w tańcach standardowych w klasie międzynarodowej. Jest absolwentką Politechniki Warszawskiej (Instytut Poligrafii - inżynier chemik) - 1985 r. Do roku 1990 była nauczycielką w Warszawskim Ośrodku Kultury i Technikum Poligraficznym.

Razem z mężem Włodzimierzem - partnerem tanecznym, w 1990 roku, założyła Szkołę Tańca Swing w Warszawie. Wychowała wiele par tanecznych, głównie dziecięcych i młodzieżowych. Jest instruktorką tańca sportowego, sędzią tańca towarzyskiego i członkiem Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego.

Jest inicjatorką i popularyzatorką tańca na wózkach w Polsce. W 1996 roku założyła, i była prezesem pierwszego klubu - Stowarzyszenie Swing-Duet. Uczestniczy w pracach Międzynarodowego Komitetu Paralimpijskiego jako ekspert, sędzia, delegat techniczny.

Organizatorka wielu turniejów tańca o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Organizowała m. in. Mistrzostwa Świata w Tańcu na Wózkach - Warszawa 2002, Mistrzostwa Europy w Tańcu na Wózkach - Łomianki (2007, 2014, 2018), Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Paratańcu Sportowym (1997-2023).

W 2002 roku ukończyła Podyplomowe Studia Menedżerskie Organizacji i Zarządzania w Kulturze Fizycznej przy Wydziale Wychowania Fizycznego AWF w Warszawie. Jest współautorką podręcznika "Sport niepełnosprawnych dla fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych" - PZWL 2021.

Otrzymała nagrody i wyróżnienia:
 • Złota odznaka PTT 2016 za szczególne zasługi i osiągnięcia w zakresie upowszechniania tańca oraz propagowanie jego walorów kulturowych, sportowych, estetycznych, rekreacyjnych i zdrowotnych.
 • Złoty Krzyż Zasługi 2020 za osiągnięcia w pracy szkoleniowej i trenerskiej, za zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu.
 • Brązowa Odznaka "Za zasługi dla Sportu" 2022.

Jest mamą trójki dzieci: Michała, Wojciecha i Zuzanny.


60-lecie istnienia Amatorskiego Klubu Tanecznego AKTAN WDK Wrocław - powiązane artykuły:

Dziś jest
21 czerwca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI