TANIEC TOWARZYSKI

Małgorzat Chraczyńska-Żygadło z Billem Milner

Małgorzata Chraczyńska-Żygadło kariera taneczna w USA

Dodano: 2023-05-17 | 19:04:52


Po tragicznej śmierci męża - Romana, w wypadku samochodowym, 18 listopada 1989 roku, Małgorzata Chraczyńska skupiła się na wychowywaniu małego syna Krystiana.


TwistService.PLTwistService.PL
patronat medialny nad wydarzeniem


60-lecie istnienia
Amatorskiego Klubu Tanecznego AKTan WDK Wrocław
(1963-2023)W dalszym ciągu prowadziła założoną w 1988 roku pracownię strojów tanecznych MARABO. Miała wówczas bardzo dużo wsparcia i pomocy ze strony swojej rodziny.

Chraczyńska sędziowała turnieje tańca i jako Mistrzyni Polski udzielała wielu szkoleń dla tancerzy i młodych trenerów. W 1992 roku powołała Klub Tańca MARABO Wrocław. Rok później wyjechała z synami Krystianem (7 lat) i Michałem (1 rok) do USA, do swojego męża Roberta Żygadło, z którym wzięła ślub w roku 1991.

Małgorzata Chraczyńska-Żygadło z Stephan Krauel i Denise Jourdaine-Krauel

Po trzech miesiącach pobytu w San Francisco poznała Stephana Krauel i Denise Jourdaine-Krauel, którzy byli właścicielami studia Imperial Dance Club w Redwood City. Dla Małgorzaty był to bardzo ważny moment w karierze tanecznej. W latach 1994 i 1995 Małgorzata tańczyła z Billem Milner'em tańce standardowe w kategorii zawodowców. Była to dla niej duża frajda, że mogła ponownie tańczyć, ale obowiązki domowe oraz praca zawodowa nie dawała za dużo czasu na treningi i wyjazdy na turnieje. Stephan i Denice pomogli jej wejść w amerykański ruch taneczny, uzyskać uprawnienia sędziowskie, prowadzić szkolenia taneczne i otworzyć pracownię strojów dla tancerzy. Stali się prawdziwymi przyjaciółmi rodziny Żygadłów.

Małgorzata Chraczyńska-Żygadło z Billem Milner

Państwo Krauel byli organizatorami znaczącego w USA turnieju - SAN FRANCISCO OPEN, na którym Małgorzata była wielokrotnie jurorem par amatorskich i zawodowców.

W tym turnieju wielokrotnie startowały czołowe polskie pary, które Robert i Małgorzata Żygadło przez lata sponsorowali, gościli u siebie w domu i organizowali wycieczki po San Francisco. Niektóre z par gościli kilka razy. Polskie pary sponsorował również kuzyn Roberta - Bogusław Marcinkowski, który mocno udzielał się przy organizacji turniejów San Francisco Open.


Do polskich par, które tańczyły w San Francisco należały:
  • Derek Hough i Aneta Piotrowska
  • Maciej i Beata Frelzenowscy
  • Przemysław Łowicki i Yana Pokrowskaya
  • Dominik Rudnicki- Sipajło i Adrianna Łojszczak-Kulesza
  • Przemysław Łowicki i Asta Sigvaldadottir
  • Andrzej Sadecki i Karina Nawrot-Sadecka
  • Marek Fiksa i Kinga Jurecka-Fiksa
  • Accursio Romeo i Anna Szydłowska
  • Sergiu Rusu i Dorota Makar.
W 1997 roku Robert i Małgorzata Żygadło otworzyli dochodowy biznes związany z elektroniką w ?Dolinie Krzemowej?, który prowadzą do dnia dzisiejszego. Mają dwie, piękne, wnuczki Olivię i Isabel.

Małgorzata Chraczyńska-Żygadło z mężem Robertem i synami Michałem i Krystianem


Opracował: Aleksander Skibiński.


Aleksander Skibiński
Aleksander Skibiński (Herman) - Wikipedia | Facebook
wrocławianin, pasjonat, kronikarz polskiego ruchu tanecznego, szczególnie okręgu dolnośląskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, członek honorowy Polskiego Towarzystwa Tanecznego, sędzia-skrutiner ("liczył" wyniki w 1 120. turniejach, także w Mistrzostwach Świata, Pucharze Świata, turniejach międzynarodowych), działacz społeczny, przygodę z tańcem rozpoczął jako tancerz w 1980 roku.
W styczniu 2023 r. opracował rankingi Mistrzów Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego obejmujące okres od 1958 do 2022 roku:

foto: Robert Kaczmarek


60-lecie istnienia Amatorskiego Klubu Tanecznego AKTan WDK Wrocław - powiązane artykuły:

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI