TANIEC TOWARZYSKI

50-lecie AKTT Miraż i tańca towarzyskiego w Olsztynie

50-lecie AKTT Miraż i ostatnie lekcje tańca

Dodano: 2023-06-06 | 21:15:02


Organizatorzy obchodów 50-lecia AKTT Miraż i tańca towarzyskiego w Olsztynie zapraszają na lekcje tańca - tym razem będzie Bachata solo i Tango w parach.


TwistService.PLTwistService.PL
patronat medialny nad wydarzeniem

Na ostatnie, czwarte, bezpłatne lekcje tańca na okoliczność 50-lecia AKTT Miraż i tańca towarzyskiego w Olsztynie organizatorzy obchodów zapraszają jak zawsze do ERANOVA Centrum Tańca Wasilewski-Felska przy Alei Obrońców Tobruku 3 w Olsztynie, w najbliższą niedzielę 11 czerwca 2023 roku.

Jako pierwszy do Bachaty solo zaprosi Julio Régil Herasme. Julio pochodzi z Dominikany, ale Olsztyn stał się jego nowym domem. W wieku siedmiu lat rozpoczął swoją  przygodę z tańcem folklorystycznym i działalnością kulturalną. Uczestniczył zarówno w przedstawieniach teatralnych, jak i w tańcu.

Posiada bogate (25-letnie) doświadczenie jako nauczyciel różnych stylów tańca, w tym Bachaty, Merengue i Kizomby. Ponadto, zna się również na innych gatunkach muzycznych, takich jak Salsa, Cumbia, Chachacha i Reggaeton.


Julio Régil Herasme
foto: materiały redakcyjne

Hanna i Janusz Draszkiewicz

Hanna i Janusz Draszkiewicz
foto: materiały redakcyjne

Hanna i Janusz Draszkiewicz

Taniec, a przede wszystkim TANGO, jest naszą pasją. Tańczymy razem od 2003 r., zaś tango - od 2004 roku. W 2009 r. rozpoczęliśmy naszą wspólną praktykę instruktorską, praktykę tangową w Spichlerzu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Od 2011 roku regularnie prowadzimy kursy tanga pod szyldem Tango Olsztyn. Zajęcia nauki tanga oparte są o nasz autorski program wynikający z naszego doświadczenia tanecznego, instruktorskiego oraz na wiedzy zdobytej na warsztatach, seminariach i studiach z zakresu pedagogiki tańca. Oboje ukończyliśmy studia podyplomowe z rytmiki i choreoterapii. Staramy się na naszych zajęciach poprzez podejście holistyczne rozwijać u każdego indywidualnie zdolności komunikacji w parze i w grupie. Uwrażliwiamy na nawiązywanie relacji poprzez taniec. Uczymy wykorzystywać taniec i muzykę tangową w rozwoju osobistym.

Janusz jest tanecznym wychowankiem Grzegorza Felskiego, Pani Marii Jolanty Felskiej, Karoliny Felskiej i Krzysztofa Wasilewskiego. Tańczył w pierwszym składzie Formacji latynoamerykańskiej prowadzonej przez Grzegorza Felskiego i w Amatorskim Klubie Tanecznym KiK. Jest także instruktorem tańca towarzyskiego.

Nasze osiągnięcia:

Od 2009 roku współpracowaliśmy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie. Z osiedlowymi Domami Kultury ?Agora? i ?Akces? wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie w latach 2011 i 2012 współorganizowaliśmy letnie spotkania z tangiem w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego (milongi, koncerty, pokazy i lekcje).

W ramach Dni i Nocy Szczytna 2012 organizowaliśmy wraz z MDK w Szczytnie wieczór z tangiem (lekcja, milonga, pokaz).

W 2012 braliśmy udział w cyklu Szkolnych Koncertów Kameralnych "Spotkania z Muzyką" organizowanych przez Filharmonię Warmińsko-Mazurską im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie - koncerty poświęcone były życiu i twórczości Astora Piazzolli.

Na zaproszenie młodzieży z Bursy nr 3 w Olsztynie - w dniach 19-20 marca 2014 r. - byliśmy współorganizatorami festiwalu Warmińsko-Mazurskie Spotkania Teatralne "Zwierciadła" (milonga, warsztaty, pokaz).

W roku 2015 i 2016 prowadziliśmy warsztaty tanga w regionie na zaproszenie Domu Kultury w Wielbarku (milonga i pokaz), a także tangowe zajęcia edukacyjne we współpracy z Ośrodkiem Mieszkalno-Rehabilitacyjnym Polskiego Związku Niewidomych w Olsztynie dla osób tam zamieszkujących.

W latach 2014 i 2016 braliśmy udział w "Dniach Rodziny" oraz spotkaniach okazjonalnych Sekcji Olsztyńskich Nauczycieli Seniorów (pokazy tanga).

Organizujemy regularnie wieczory tanga argentyńskiego, tzw. milongi, w Olsztynie od roku 2010 - w Klubie ?Niebo? w Baszcie i równolegle od listopada 2010 roku do dziś w Villa Pallas.


Program: 11 czerwca 2023 r.:

  • godz. 16:30 - Julio Régil Herasme
  • godz. 17:30 - Hanna i Janusz Draszkiewicz
Zapisy telefoniczne:
  • tel. kom. +48 885 81 81 85
  • tel. +48 89 534 94 04


50-lecie AKTT Miraż Olsztyn


Poniżej linki do artykułów na TwistService.PL - patrona medialnego wydarzenia - nawiązujące do przypadającego w 2023 roku jubileuszu 50-lecia AKTT MIRAŻ Olsztyn:

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI