PUBLICYSTYKA / 2012 / ARTYKUŁY ROKU 2012

Czy Prezydium PTT doprowadzi do agonii w polskim tańcu???

Dodano: 2012-01-05 | 16:19:09


Wczoraj, 4 stycznia 2012 roku, w Opolu odbyło się zebranie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tanecznego z siedzibą w Krakowie. Jednym z punktów zebrania było podjęcie decyzji odnośnie startu w Mistrzostwach Polski PTT i FTS 2012 par tanecznych, które zdecydują się wystąpić w bojkotowanym przez WDSF - UK Open Championships w Anglii.


Z nieoficjalnych informacji do których dotarł TWIST SERVICE, Prezydium ZG Polskiego Towarzystwa Tanecznego po otrzymaniu listu od Pana Marco Sietasa - Dyrektora Sportu WDSF, w którym to liście, Pan Marco Sietas zaznaczył, że nie wyobraża sobie, aby polskie pary taneczne, które zatańczą w turnieju UK Open Championships 2012, zostały dopuszczone do startu w Mistrzostwach Polski PTT i FTS 2012!?

W związku z powyższym Prezydium ZG PTT  podjęło pod presją listu Pana Marco Sietasa decyzję o niedopuszczeniu do udziału w Mistrzostwach Polski PTT i FTS 2012 par tanecznych, które zatańczą w turnieju UK Open Championships 2012 w Bournemouth, Anglia, 17 - 19 stycznia 2012.


  • Czy o losach polskich tancerzy w tak ważnych sprawach może decydować TYLKO osiem osób???
  • Czy w tak ważnej sprawie nie powinno odbyć się referendum, w którym to tancerze by się wypowiedzieli???
  • Czy WDSF ma prawo, wywierać nacisk i wpływać na decyzje federacji narodowych???

Redakcja Twist Service próbowała dziś (5 stycznia 2012) potwierdzić otrzymane informacje. Niestety telefony Pana Prezesa Franciszka Witosa i Pani Wiceprezes Agnieszki Gąsiorowskiej milczały. Telefon odebrała jedynie Pani Wiceprezes Mirosława Kwatek-Hoffann, która przekazała informację, aby oczekiwać cierpliwie na oficjalny komunikat w tej sprawie.

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI