TANIEC TOWARZYSKI

Zbigniew Nawrot i Grażyna Dziuba

Rankingu mistrzów ciąg dalszy

Dodano: 2023-01-08 | 16:24:13


Dzisiaj pokażę Wam RANKING Mistrzów Polski PTT w 10 Tańcach - napisał na FB Aleksander Skibiński. Kontynuujemy i my - za p. Olkiem, na TS tę znakomitą prezentację.


Zbigniew Nawrot i Grażyna Dziuba
foto: Facebook


Pierwsze Mistrzostwa Polski w 10 tańcach zostały rozegrane we Wrocławiu w 1982 roku. Mistrzami zostali wówczas Zbigniew Nawrot i Grażyna Dziuba z AKTAN WDK Wrocław. Ich trenerem była p. Beata Lichtarska:

Ranking Mistrzów Polski PTT 10 tańców za lata 1958-2022

RANKING PTT par MP 10 tańców z lat 1958-2022


Marcin Rosiński & Katarzyna Wdowicz

Marcin Rosiński i Katarzyna Wdowicz
foto: Adam Socik | TwistService.PL


Lech Swędrak i Magdalena Rozińska (obecnie Ziętowska) | Arkadiusz Pavlović i Iwona Pavlović
foto: Facebook

Najbardziej utytułowaną parą w 10 tańcach jest Marcin Rosiński i Katarzyna Wdowicz, które swoje 8. medali równomiernie podzielili pomiędzy kluby, które reprezentowali, czyli: POLISH CLUB Warszawa i TEMPO Bydgoszcz.

Za ich plecami znalazły się sławy polskiego tańca z Sopotu - Lech Swędrak i Magdalena Rozińska (obecnie Ziętowska) i Olsztyna - Arkadiusz Pavlović i Iwona Pavlović.

Marcin Kalitowski

Marcin Kalitowski
foto: Adam Socik | TwistService.PL

Liderem wśród tancerzy, rankingu 10 tańców, jest 5-krotny złoty medalista (10 x w finale, na medalowych miejscach) - Marcin Kalitowski, szczecinianin, który swoją medalową pozycję wytańczył z 4-ma partnerkami:
  • Kamilą Domańską - 2 x złoto, 1 x brąz,
  • Agatą Andrys - 1 x złoto, 1 x srebro, 1 x brąz,
  • Katarzyną Dmochowską - 1 x złoto, 1 x srebro,
  • Katarzyną Florczuk - 1 x złoto, 1 x srebro.

Wśród tancerek liderką jest Katarzyna Wdowicz z Bydgoszczy z 4 złotymi, 2 srebrnymi i 2 brązowymi medalami - 8 razy na podium.


Aleksander Skibiński: Wikipedia | Facebook - publikuje wiele historycznych ciekawostek głównie na FB oraz chroni od zapomnienia ludzi tańca z okręgu dolnośląskiego.

Wojciech Przemieniecki: Facebook - to kronikarz tanecznego Olsztyna. Publikował na TwistService.PL serię artykułów Taneczny Olsztyn, opisując rozwój tańca towarzyskiego w Olsztynie począwszy od lat 50 ubiegłego wieku, kończąc na pierwszej dekadzie XXI wieku.


Nieco historii - artykuły autorstwa Wojciecha Przemienieckiego i nie tylko:

Dziś jest
21 maja 2024

KLUB KIBICA

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI