KLUB KIBICA / 2016 / MARZEC

WDC Mistrzowie Europy Standard

Mistrzowie Europy po raz drugi

Dodano: 2016-03-31 | 08:03:11

WDC AL Mistrzostwa Europy Amatorów Standard w Blackpool były powtórką sprzed roku, przynajmniej jeśli chodzi o miejsca pierwsze i drugie, które ponownie przypadły polskim parom.

WDC Mistrzowie Europy Amatorów Standard

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Po raz drugi WDC AL Mistrzami Europy zostali Sergiu Rusu i Dorota Makar. Za nimi, także po raz drugi, z tytułem I Wicemistrzów Europy zatańczyła kolejna polska para - Łukasz Tomczak i Aleksandra Jurczak. II Wicemistrzynią Europy została polska tancerka Izabela Skierska - wielokrotna finalistka Mistrzostw, która tańczy z Anglikiem - Kylie Taylor'em, w barwach Anglii. Przed rokiem para była na miejscu 4. W roku bieżącym "zamieniła" się miejscami z ubiegłorocznymi II Wicemistrzami Europy Alexem Freyrer Gunnarsson'em i Liis End (Anglia), którzy tym razem zajęli 4. miejsce.

W półfinale mieliśmy trzy polskie pary:
  • Michała Le i Sandrę Jabłońską - 8. miejsce,
  • Szymona Kalinowskiego i Grażynę Grabicką - 11.-12. miejsce i
  • Marcina Kleist i Julię Bień - 11. - 12. miejsce.

W tegorocznych WDC Mistrzostwach Europy zabrakło Macieja Kadłubowskiego i Mai Kopacz, którym niepodziewane problemy zdrowotne Macieja uniemożliwiły wyjazd do Blackpool. Przed rokiem para zajęła 10. miejsce w półfinale.

Spośród licznych konkurencji otwartych WDC Mistrzostw Europy, na uwagę zasługują także juniorzy - Kacper Rutka i Sara Litorowicz - tancerze z Wrocławia, którzy - zajmując drugie miejsce - wytańczyli tytuł WDC AL Wicemistrzów Europy Juniorów Standard, zaś w stylu latynoamerykańskim sklasyfikowani zostali na 4. miejscu.

W stylu Latin Amatorów, póki co, do finału nie "przebija się" żadna polska para, a najlepszą z polskich par byli - Michał Gałek i Klaudia Kędzierska, która zajęła 10. miejsce w półfinale. Półfinalistami, na 11. miejscu - w kategorii młodzieży poniżej 21 lat - została także para Kamil Kucharczyk i Polina Semenova.

Blackpool, 26 - 27 marca 2016