INNE TAŃCE

Robert i Katarzya Szlendak Mistrzami Europy Blackpool 2016

Robert i Katarzyna Szlendak Mistrzami Europy

Dodano: 2016-03-29 | 20:00:32


Przed dziesięciu laty debiutowali na parkiecie Winter Gardens w Blackpool. W Wielkanocną sobotę A.D. 2016, na tym samym parkiecie, wytańczyli WDC Mistrzostwo Europy Seniorów II w stylu standardowym.


foto: materiały prasowe
15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Robert i Katarzyna Szlendakowie, to niekwestionowani ambasadorzy polskiego tańca Seniorów na świecie. O ich karierze i sukcesach często pisaliśmy na TS. Przed laty, w trosce o rozwój ruchu seniorskiego, wystosowali List Otwarty Seniorów Polskich, w który zakończyli stwierdzeniem:

"W związku ze znanym programem telewizyjnym taniec ma swoje pięć minut i darmową reklamę, co widać na kursach i w klubach. Dajmy szansę, aby za kilka lat doczekać się naszych mistrzów w kategorii Seniorów."

I właśnie im samym przyszło doczekać się tytułu WDC Mistrzów Europy Seniorów II Standard, wytańczonego w legendarnym miejscu - na parkiecie Winter Gardens w Blackpool!

W finale tych Mistrzostw zatańczyła jeszcze jedna polska para - Leszek i Anna Tatała, która zajęła 6. miejsce, a w gronie ćwierćfinalistów - Włodzimierz i Monika Ponto. 

Gratulujemy!

Wyniki:
Blackpool, 27 marca 2016Polacy na Wielkanocnych turniejach A.D. 2016:

Dziś jest
21 maja 2024