STREFA TAŃCZĄCYCH SENIORÓW / WYBIERZ: / ROK 2016

Robert i Katarzyna Szlendak

Róbmy swoje!

Dodano: 2016-01-04 | 22:05:36


Robert i Katarzyna Szlendak, to czołowi tancerze polscy, dla których taniec i taneczna rywalizacja jest sposobem na życie. Na przełomie Starego i Nowego Roku podzielili się podjętą decyzją na Nowy 2016 Rok.


Robert i Katarzyna Szlendak
foto: Adam Socik / TwistService.pl

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Nowy rok zwykle skłania do refleksji i podejmowania nowych wyzwań. W naszym tanecznym życiu dodatkowym impulsem była grudniowa uchwała FTS cementująca podział między federacjami.

W ubiegłym roku mogliśmy startując w barwach FTS wpadać na turnieje PTT bez konsekwencji. Tak też zrobiliśmy występując (w Polsce) w 1. turnieju PTT, 1. - FTS i 1. - otwartym. Rozwód okazał się jednak trwały i musimy dokonać wyboru ? jak w rodzinie ? możemy nadal kochać Mamę i Tatę, ale z kimś trzeba mieszkać.

Nasze tegoroczne plany turniejowe zdecydowanie sytuują nas po stronie PTT/WDC ponieważ chcielibyśmy wystartować w miejscach i turniejach, gdzie nas jeszcze nigdy nie było ? przez 10 lat startów w ramach WDSF zwiedziliśmy Europę dokładnie i nie ma już chyba na mapie miejsca, gdzie nie bylibyśmy choć raz. Jest taka szansa w ramach WDC i zamierzamy z niej skorzystać ? dopóki możemy tańczyć i poznawać świat jednocześnie.

Nasza decyzja jest trudna i chcemy podkreślić wyraźnie, że nie jest żadną manifestacją za lub przeciwko PTT/WDC czy FTS/WDSF. Przeciwnie ? w tym roku tańcząc dla FTS poznaliśmy wielu nowych ludzi (p. Agnieszka Dąbkowska ? dużo dobrej roboty dla ruchu Seniorów) i spotkaliśmy się z ludzkim podejściem (p. Franciszek Witos po paskudnym donosie na nas w MP 2015 podjął decyzję o niewykluczaniu nas z turnieju, choć tańczyliśmy przed chwilą dla ?wrogiej? WDC). Czyli można i tak. Dziękujemy zatem wszystkim członkom FTS za ten wspólny po rozwodzie rok.

Liczymy, że ta decyzja zostanie odebrana naturalnie i bez podtekstów, a nasze nowe/stare członkostwo w PTT będzie okazją do odwiedzenia nowych/starych znajomych i da nam możliwość startów w nowych dla nas miejscach i z innymi (w świecie) parami.

Zawsze staraliśmy się być jak najdalej od ?polityki? - wystarczająco dużo roboty mamy ze swoim tańcem i to sprawia nam największą przyjemność. I tej nieustającej frajdy z tańca życzymy wszystkim w Nowym Roku!
Róbmy swoje!

Pozdrawiamy,
Robert i Kasia Szlendak
Uchwała Zarządu FTS nr 110/2015 z dn. 10.12.2015

Zarząd FTS, w nawiązaniu do informacji o uzyskaniu członkostwa Polskiego Towarzystwa Tanecznego w World Dance Council, podejmuje decyzję o utracie licencji zawodnika FTS w przypadku startu w turniejach organizowanych i współorganizowanych przez Polskie Towarzystwo Taneczne. 
Uchwała wchodzi w życie z dniem 01.01.2016 roku.

Głosowanie: za - 9, przeciw - 0, wstrzymał się - 0, brak głosowania - 2


Dziś jest
21 maja 2024