KLUB KIBICA / 2016 / MARZEC

Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek

Raz jeszcze Cambrils

Dodano: 2016-03-31 | 20:52:36

W hiszpańskim Cambrils tańczyło blisko 2.000 tancerzy, odbyło się wiele turniejów, także rangi mistrzowskiej. Jednym z nich były WDSF Mistrzostwa Europy Młodzieży Latin.

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

O festiwalu tańca D.O. World DanceSport 2016 w Cambrils pisaliśmy na TS przy okazji turniejów Seniorów i WDSF PD Mistrzostw Europy par zawodowych. Poza tymi konkursami odbyły się w Hiszpanii także WDSF Mistrzostwa Młodzieży Latin, w których Polskę reprezentowały dwie pary: Jakub Szydłowski i Dagmara Miłek oraz Dawid Podgajny i Ewa Korpak. Pierwsi przetańczyli dwie rundy mistrzostw, drudzy - cztery, awansując do półfinału, w którym zajęli 9.miejsce.

Tytuły mistrzowskie przypadły reprezentantom Rosji i Łotwy:
  1. Dmitry Kulebakin i Maria Chernykh - Rosja
  2. Denis Gudovsky i Megija Dana Morite - Łotwa
  3. Alexey Korobchenko i Anait Abramian - Rosja
Wyniki - WDSF Mistrzostwa Młodzieży Latin

W Wielkanocną niedzielę, 27 marca,

w Cambrils miała miejsce premiera DSE National Teams Championships, czyli Drużynowych Mistrzostw Europy pod egidą Dance Sport Europe, w których zatańczyło 10. drużyn z Niemiec, Rumunii, Hiszpanii, Francji, Polski, Litwy, Włoch, Słowacji, Czech i Węgier, składających się po sześć par.

Polskie pary w poszczególnych konkurencjach zajęły miejsca: w Młodzieży poniżej 21 lat Standard zwyciężyła polska para Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek, drugie miejsce w konkurencji Amatorów Standard zajęli Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral, czwarte w Senior I Latin - Tomasz Kucharczyk i Róża Kucharczyk, natomiast w półfinale zatańczyli Jakub Lipowski i Nikolina Melin w turnieju Amatorów Latin, Jakub Szydłowski i Dagmara Miłek w turnieju Młodzieży poniżej 21 lat Latin i Emil Gajda i Dorota Gajda w konkurencji Senior I Standard.

Zwycięstwo przypadło drużynie Niemiec. Polska drużyna zajęła 5. miejsce.
Mistrzostwa DSE sędziował z Polski Pan Robert Wota.

Wyniki poszczególnych konkurencji Mistrzostw drużynowych:

Nie zabrakło polskich par

w konkurencji WDSF International Open Standard, w której Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek zajęli 4. finałowe miejsce, za parami:
  1. Pasquale Farina i Sofie Koborg (Dania),
  2. Paolo Campigotto i Petre Alina (Rumunia) i
  3. Daniele Ruscito - Nicole Cartigiano (Włochy).
W tej konkurencji - na dalszych miejscach - zatańczyły jeszcze trzy polskie pary: