TANIEC TOWARZYSKI

Michał Le i Sandra Jabłońska

Polacy na UK Open 2019

Dodano: 2019-01-20 | 20:20:27

Sukcesem, 6. miejscem w finale, Michała Le i Sandry Jabłońskiej zakończył się w Bournemouth UK Open Championship 2019.

Amatorzy Standard

Michał Le i Sandra Jabłońska byli jedyną polską parą w finale tegorocznego UK Open Championships 2019. Oprócz Michała i Sandry, w finale Amatorów Standard tańczyła także Polka - Izabela Skierska, która z Kyle Taylor'em od wielu lat reprezentuje Anglię i jest to ich kolejny finał w prestiżowym turnieju rozgrywanym w Anglii i na świecie.

Znakomicie zatańczyli także Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz - kolejna polska para, która otarła się o finał, zajmując ostatecznie 7. miejsce w półfinale.

Rundę wcześniej, w ćwierćfinale, zmagania turniejowe zakończyły dwa duety polskich tancerzy: Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka - reprezentując Polskę i Paweł Kostrzewa i Martyna Lewandowska - od wielu lat reprezentujący Włochy. Zajęli miejsca - odpowiednio: 17. i 19.

Następna polska para - Jakub Furman i Magdalena Guzik zajęła, odległe, 70. miejsce, po przetańczeniu trzech rund turnieju.

Zawodowcy Standard

Konkurs zawodowców standard, to "mocna" polska konkurencja, w której polskie pary nawiązują rywalizację z czołowymi parami świata. W półfinale sklasyfikowani zostali Mistrzowie Polski PTT - Sergiu Rusu i Dorota Makar-Rusu, którzy siódmym miejscem podzielili się z reprezentantami Anglii - Dusanem Dragovic i Valeriyą Agikyan (Valeriya Agikyan - Rosjanka, przed laty partnerowała z powodzeniem Jackowi Jeschke).

W półfinale zatańczyli także Łukasz Tomczak i Aleksandra Tomczak. Zajęli 10. miejsce.

W ćwierćfinale zatańczyły trzy duety Polaków:
  • Wiktor Kiszka w parze z Julią Granath w barwach Anglii - zajęli 13. miejsce,
  • Marek Kosaty i Paulia Glazik - 21. miejsce dla Polski, i
  • Oskar Wojciechowski i Karolina Holody - Polacy mieszkający na stałe w USA, zajęli 23. miejsce dla USA.

Miejsca pozostałych polskich par:
  • 40. - Aleksandr Ovchinnikov i Ewa Dudek
  • 86. - Jacek Stefański i Joanna Korab-Stefańska
  • 97. - Artur Bodzioch i Małgorzata Zaremba.

6. Stas Portanenko i Nataliya Kolyada - Ukraina

Drugą konkurencją turniejów w Bornemouth, w której polska para tańczyła w półfinale, był konkurs Rising Star Amatorów Latin, a półfinalistami byli Oskar Dziedzic i Magdalena Tarnowska, którzy zajęli 10. miejsce. Następna polska para - Nazariy Blagyy i Nikolina Melin, zajęli 34. miejsce, w trzeciej rundzie turnieju (top 40.).

Na podium tego turnieju stanęli:
  1. Aimadi Zhang i Jia Hao Yue - Chiny
  2. Mikhail Popov i Anastasiya Dubrovskaya - Rosja
  3. Maksim Bodnar i Olga Kuzmenko - Ukraina.