TANIEC TOWARZYSKI

Hanna Żudziewicz

Minął weekend

Dodano: 2019-04-18 | 06:47:54


W drugi weekend kwietnia odbyło się wiele wydarzeń tanecznych zarówno w Polsce jak i za granicą.


Hanna Żudziewicz
foto: MarMelFoto


W kraju

Michał Skawiński celebrował jubileuszowy X StarDance Festiwal i WDC AL Latin Cup, zaś Krzysztof Cisek zaprosił tancerzy do Łodzi na kolejny Międzynarodowy Turniej Tańca ŁÓDŹ OPEN.

Z turniejów europejskich,

na Cyprze, odbył się Cyprus-Paphos Open Cup 2019, w programie którego był jedyny w minionym weekendzie turniej rangi WDSF World Open. W stylu standardowym Polskę reprezentowali Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz oraz Eros Sciamanna i Anna Jaglińska. W międzynarodowej rywalizacji z 57. parami obie polskie pary zakwalifikowały się do półfinału. Jacek z Hanią zajęli 7. miejsce, a Eros z Anią - 10.

W panelu sędziowskim Polskę reprezentowała Galina Smirnova.Kolejny turniej

z udziałem polskich par, odbył się także na południu Europy, w słonecznej Italii, w Livorno, nad Morzem Liguryjskim. Był to MEDITERRANEAN Dance Cup. W programie tego turnieju był WDSF International Open Standard, w którym zatańczyło 68. par. Dwie z nich reprezentowały barwy Polski - Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy wytańczyli 4. finałowe miejsce, zaś w Dariusz Stopka i Karolina Rek - 10. miejsce w półfinale.

Na podium stanęły pary:
  1. Evaldas Sodeika i Ieva Zukauskaite - Litwa
  2. Madis Abel i Aleksandra Galkina - Estonia
  3. Marco Bodini i Kristina Charitonovaite - Włochy


Kremlin Cup 2019

Kremlin Cup, to minionego weekendu przede wszystkim WDC Mistrzostwa Europy Latin par zawodowych. Polski ruch zawodowy praktycznie nigdy nie był liczny i silny, zarówno pod szyldem WDC jak i WDSF. Mimo tego są pary zawodowe mające ambicje uczestniczenia i reprezentowania Polski na europejskich i światowych parkietach tańca towarzyskiego. W Moskwie, w Mistrzostwach Europy, barw Polski bronili: Marcin Zaprawa i Aleksandra Jurga oraz Marcin Wojtkowiak i Dominika Rucińska, którzy zajęli miejsca - odpowiednio: 23. i 28.

Na poniższym filmie prezentują się finaliści WDC Mistrzostw Europy.
Kremlin Cup, to wielkie wydarzenie taneczne, w programie którego są turnieje także par amatorskich czy - coraz popularniejsze - Pro-Am. W turnieju WDC Amatorów Standard, w Moskwie, zatańczyła czołowa polska para - Maciej Kadłubowski i Maja Kopacz, która stanęła na 3-cim miejscu podium.

Wyniki:Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz - historia taneczna pisana na TwistService.PLMaciej Kadłubowski i Maja Kopacz - historia taneczna pisana na TwistService.PL

Dziś jest
19 kwietnia 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI