PUBLICYSTYKA / 2011 / ARTYKUŁY ROKU 2011

Aleksandra Liashenko i Maksim Wojtiul

Sesja w Operze

Dodano: 2011-07-07 | 07:36:26


Teatr Wielki w Warszawie otworzył swoje zakulisowe pomieszczenia czyniąc z nich plan niezwykłej sesji zdjęciowej, w której wzięli udział soliści tej sceny - Aleksandra Liashenko i Maksim Wojtiul.


Place For Dance nr 4 (6)/2011
w sprzedaży od 15 czerwca 2011

Wyjątkowa sesja fotograficzna, ukazała się w wakacyjnym numerze magazynu tanecznego "Place For Dance"  była wydarzeniem niezwykłym, bowiem planem zdjęciowym była malarnia Teatru Wielkiego w Warszawie -  miejsce, gdzie dotychczas nie wykonywano profesjonalnych zdjęć. Autorem fotografii, inspirowanych harmonijnym stylem dzieł Edgara Degasa jest Robert Wolański.

Bohaterami sesji byli soliści Baletu Narodowego - Aleksandra Liashenko, nominowana w tym roku  do prestiżowej nagrody tanecznej "Benois de la Danse", rangą sięgającą aktorskiego Oscara

Aleksandra Liashenko

oraz Maksim Wojtiul, który za wybitne osiągnięcia baletowe otrzymał Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Maksym Wojtiul


Artyści uznawani są za jednych z najzdolniejszych tancerzy młodego pokolenia.

Najnowszy numer (nr 4 (6) - czerwiec/lipiec/sierpień 2011) magazynu tanecznego "Place For Dance" w całości poświęcony jest sztuce baletowej. W wakacyjnym numerze zaprezentowano alternatywę dla gorących, letnich rytmów, proponując czytelnikom taniec klasyczny.


PLACE FOR DANCE to lifestylowy dwumiesięcznik o tematyce tanecznej, przeznaczony dla sympatyków wszelkich form tańca: towarzyskiego, latino, jazzu, czy hip-hopu. Każdy numer magazynu ma swój taneczny temat przewodni. Pismo zawiera wywiady z tancerzami, choreografami i reżyserami przedstawień tanecznych, sylwetki autorytetów i pasjonatów tańca, ciekawe historie z parkietów.

W "Place For Dance" znajdują się także reportaże z tanecznych konkursów i pokazów, kalendarium z najciekawszymi wydarzeniami oraz porady instruktorów i pedagogów tańca. Redaktorem naczelnym magazynu jest choreograf Maciej Zakliczyński, a wśród współpracowników znajdują się m.in. Michał Malitowski, Filip Łobodziński, Monika Richardson i Piotr Galiński.

Okładki PFD


Współpraca:

TWIST SERVICE Portal Taneczny
i
PLACE FOR DANCE magazyn dla fanów tańca.

Dziś jest
17 maja 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI