KLUB KIBICA / 2016 / STYCZEŃ

Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka

UK 2016 - Wschodzące Gwiazdy

Dodano: 2016-01-20 | 19:41:26


UK Championships 2016 w Bournemouth rozpoczęło się prezentacją "Wschodzących Gwiazd" w obu stylach tanecznych w kategoriach Amatorów i Zawodowców.


Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka
foto: Rob Ronda
15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

UK Championships w Bournemouth rozpoczął się we wtorek, 19 stycznia, turniejami "Wschodzących Gwiazd". W dwóch, z czterech, konkurencjach - Amatorów Standard i Zawodowców Latin polskie pary zatańczyły w finałach.

W turnieju Amatorów Standard (82. pary) na miejscu 3. uplasowała się para Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka, zaś na miejscu 7. - Michał Le i Sandra Jabłońska.

Pierwsze i drugie miejsce przypadło parom z Ukrainy: Aleksandrowi Kalenyuk i Olenie Ablitsova oraz Andri-jowi Mihailov i Annie Bogachova.

Na gorąco, na Facebooku, start polskich par - Amatorów Standard skomentowała Małgorzata Garlicka-Sudoł - Mistrzyni Polski w tańcach standardowych, aktualnie trenerka:

"Wczoraj na ,Rising Stars dwie nasze pary w finale Krzysiek Myka z Agnieszka Ośródka 3 miejsce a Michał Le z Sandra Jabłońska 7 miejsce obie pary powinny być znacznie wyżej bo tańczyli duuuzo lepiej ale tak niestety bywa....my jesteśmy zadowoleni z tańca bo prędzej czy później widząc po naszym przykładzie się obroni i ja w to wierze ..."

Małgorzata Garlicka


Andrzej Suchocki i Natalia Piecewicz

Andrzej Suchocki i Natalia Piecewicz
foto: Rob Ronda

Kolejną konkurencją, w której Polacy zatańczyli w finale był turniej Zawodowców Latin, a tą parą byli Andrzej Suchocki i Natalia Piecewicz, dla których był to debiut w konkurencji par zawodowych. Zajęli 4. miejsce, wśród 150. startujących par, za reprezentantami Anglii i USA:
  1. Arkady Bakenov i Rosa Filippello - Anglia
  2. Francesco Bertini i Sabrina Manzi - USA
  3. Nikita Malakhov i Nadezda Vlasova - USA

Wyniki:

UK 2016 - Professional Rising Star


W turnieju Amatorów Latin najlepszy "polski" wynik - 8. miejsce w półfinale, wytańczyła para Volodymyr Sharapov i Lenka Kominkova. W tej konkurencji startowało 119. par, a zwycięstwo przypadło Adamowi Hathazi i Morganie Lakatos-Hayward - reprezentantom Kanady.

Kolejna polska para - Jakub Drmoat i Magdalena Baranowska zajęła 17. miejsce w ćwierćfinale, w której to rundzie mieliśmy polski akcent - 13. miejsce Francesco Garofalo i Magdy Strześnickiej - włosko-polskiego duetu, reprezentującego Włochy.

Wyniki:

UK Open 2016 - Amatorzy Latin Rising StarW czwartej konkurencji pierwszego dnia UK 2016 - Professional Rising Star Standard uczestniczyły 134. pary, wśród których lwią część stanowili reprezentanci Japonii. Turniej wygrali Vladislav Shahov i Ekaterina Popova - reprezentanci USA.


UK Open 2016 - wyniki wszystkich konkurencji


UK Open 2016:


UK Open przed rokiem:

Dziś jest
3 grudnia 2022