TANIEC TOWARZYSKI

Krzysztof i Wioletta Przybyszewscy

GOC 2023 - ostatnie podsumowanie

Dodano: 2023-08-14 | 22:29:45


35. German Open Championships 2023 przeszedł do historii. Odnotowujemy udział polskich tancerzy w turniejach GOC, którzy godnie bronili barw Polski w wielu konkurencjach, a o których wcześniej, na bieżąco, nie pisaliśmy.


Krzysztof Przybyszewski i Wioletta Przybyszewska
foto: materiały redakcyjnePrzejdź do:


Ostatniego dnia GOC 2023, 12 sierpnia, w barwach Polski oprócz finalistów (Juniorów I Standard i Młodzieży w 10 tańcach), o których już pisaliśmy na TwistService.PL, tańczyli także Seniorzy III i Amatorzy w WDSF Grand Slam Latin.

W turnieju WDSF Open Senior III Latin Polskę reprezentowała samotnie TYLKO JEDNA para - Krzysztof Przybyszewski i Wioletta Przybyszewska. W rywalizacji z 67. parami przetańczyła 3. rundy turnieju, awansując do ćwierćfinału na miejsce 20-te. Państwo Przybyszewscy reprezentowali Polskę samotnie, podobnie jak Państwo Marek i Krystyna Wasilewscy w tej samej kategorii Seniorów III, lecz w stylu standardowym, drugiego dnia Otwartych Mistrzostw Niemiec.Sławek Łukawczyk i Janine Nicole Desai
foto: RobRonda Photography | materiały redakcyjne


Pozostając przy kategoriach Seniorów, zauważamy turniej WDSF Open Senior II Standard (125. par), niestety bez polskich reprezentantów, w którym drugie miejsce, ponownie na GOC 2023, wytańczył Sławek Łukawczyk i Janine Nicole Desai. "Ulegli" reprezentantom Litwy - Tomas Rimkus i Nerija Surblyte, a "za sobą zostawili" reprezentantów Łotwy Gatis Simsons i Julija Simsone.

Na miejscu 10-tym, w półfinale, zatańczyli Maksim Tschernin i Diana Pierau, reprezentanci Niemiec, których sylwetkę niedawno prezentowaliśmy na TwistService.PL - (Diana Pierau, z d. Kuling - sylwetka tancerki).

W panelu sędziowskim w barwach Polski pracował Robert Wota.WDSF Grand Slam Latin - 236. par.

Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska

Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska
foto: RobRonda Photography


Do turnieju - najwyższej rangi w federacji WDSF - WDSF Grand Slam Latin przystąpiła rekordowa, jak na ostatnie czasy, liczba par - 236. Wśród tych par z całego świata swoje umiejętności prezentowało 5. par reprezentujących Polskę. Najwyżej notowani zostali Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska, którzy po przetańczeniu 5. rund turnieju, zajęli w ćwierćfinale 17-te miejsce. Kolejne polskie pary zajęły miejsca:

 • 29. - Armand Fazullin i Klaudia Iwańska (1/8 finału, 4. rundy),
 • 71. - 74. - Matt Minkevich i Karolina Deluga (3. rundy),
 • 77.-80. - Przemysław Walisiak i Klaudia Marcinkiewicz (3. rundy),
 • 139. - 143. - Paweł Beczkowski i Natalia Rozewska (2. rundy).Finaliści WDSF Grand Slam Latin
foto: Robert Fogl

W finale tej konkurencji zatańczyły czołowe pary świata:
 1. Marius-Andrei Balan i Khrystyna Moshenska - Niemcy
 2. Charles-Guillaume Schmitt i Elena Salikhova - Francja
 3. Guillem Pascual i Illes Diandra Aniela - Hiszpania
 4. Bangbang Yan i Yujun Du - Chiny
 5. Malthe Brinch Rohde i Sandra Sorensen - Dania
 6. Ionut Alexandru Miculescu i Andra Pacurar - Rumunia

Wyniki: WDSF Grand Slam Latin


11 sierpnia 2023 r., piątek.

Jakub Cyl i Weronika Maria Sosinska z trenerem Mateuszem Papużyńskim

Jakub Cyl i Weronika Maria Sosińska z trenerem Mateuszem Papużyńskim
foto: materiały redakcyjne


Dzień wcześniej, w piątek, 11 sierpnia, młodzi tancerze, praktycznie dzieci, Jakub Cyl i Weronika Maria Sosińska w turnieju GOC Juveniles II Standard wytańczyli 9-te miejsce w półfinale tej konkurencji w rywalizacji z 32. parami.

Jakub i Weronika zatańczyli także w stylu latynoamerykańskim. Ten styl tym razem im nie "leżał" (35. miejsce wśród 40. par), ale są bardzo młodzi i wszytko przed nimi. :)

Podobnie jak nieco starsi od nich - Tymoteusz Korczyk i Olga Stachowiak, są tancerzami bydgoskiej Fabryki Tańca i wychowankami Mateusza Papużyńskiego (Standard) i Joanny Grabowskiej (Latin).

Wyniki:


Bardzo duże festiwale tańca, a do takich należy German Open Chamopionships, nie cieszą się zbyt wielką popularnością wśród polskich par dziecięcych, juniorskich i seniorów. W tych konkurencjach, w odróżnieniu od par młodzieżowych i dorosłych, Polska jest reprezentowana przez pojedyncze pary, co zauważamy w kolejnych relacjach z tegorocznego GOC i innych wielkich festiwali tańca w Europie i na świecie. Wspominamy o tym, gdyż w kolejnym turnieju GOC 2023 - WDSF Open Junior II Latin, wśród 123. par z całego świata, barw Polski broniły zaledwie dwie pary: Marceli Józefowicz i Julia Kawa oraz Hubert Radkiewicz i Olga Nowak.
Marceli i Julia przetańczyli 4. rundy turnieju zajmując w ćwierćfinale 15.-16. miejsce, zaś Hubert i Olga zakończyli turniejową rywalizację rundę wcześniej na 34. miejscu.

Wśród sędziów pracował w barwach Polski - Robert Wota.Do rywalizacji w turnieju Młodzieży Starszej - WDSF Open Under21 Latin przystąpiły 132. pary. W tym gronie w barwach Polski zatańczyło osiem par. Dwie z nich wytańczyły miejsca w ćwierćfinale: Tomasz Ruszkowski i Maria Latos (17.-18. miejsce) i Antoni Krajewski i Zofia Załęcka (26. miejsce). Pozostałe nasze pary zajęły miejsca:
 • 30.-31. - Grzegorz Brzozowski i Kinga Szumańska - 3. runda, 1/8 finału,
 • 37.-39. - Filip Szczuryk i Kornelia Szałek,
 • 46. - Wiktor Grunt i Kinga Wałdoch,
 • 59.-63. - Brajan Szafran i Alicja Janta-Lipińska - 2. runda,
 • 59.-63.- Damian Chomaniuk i Julia Klim,
 • Kamil Szczepaniak i Alicja Szustek - 1. runda.

Wyniki: WDSF Open Under21 Latin10 sierpnia 2023 r., dzień trzeci GOC 2023

35. GOC 2023


Na półmetku GOC 2023 odbył się turniej Wschodzących Gwiazd - WDSF Open Latin Rising Stars. Obok WDSF Grand Slam Latin, była to kolejna bardzo licznie obsadzona konkurencja - wystartowało aż 237. par. Polskę reprezentowała liczna grupa - siedmiu par. Najlepszą z "naszych" okazali się Matt Minkevich i Karolina Deluga, którzy awansowali do ćwierćfinału, po przetańczeniu 5-ciu rund, w którym zajęli 22.-23. miejsce. Kolejne pary z Polski zajęły miejsca:
 • 40.-42. - Adrian Mielczarek i Nicole Billings (4. rundy),
 • 60.-62. - Kacper Slefarski i Iveta Hrytsyna (3. rundy),
 • 81.-86. - Przemysław Walisiak i Klaudia Marcinkiewicz,
 • 81.-86. - Marcin Bartys i Ada Pokorska,
 • 113.-114. - Mikołaj Szyc i Marta Lewandowska (2. rundy),
 • Michał Przybyłek i Paula Kwinta (1. runda).

Wyniki: WDSF Open Latin RS


Tego dnia odbyły się jeszcze dwie konkurencje z udziałem polskich par. GOC Adult A Standard, w którym Jerzy Wieczorek i Anna Nasilowska sklasyfikowani zostali w połowie "stawki" wśród 85. par, po przetańczeniu dwóch rund turnieju (39.-40. miejsce). Natomiast młodzi tancerze: Mikołaj Szymoniak i Pola Piątek oraz Krzysztof Szostak i Laura Stefańczyk - Juniorzy I, w turnieju WDSF Open Junior I Latin (74. pary) zdobywali doświadczenie w tanecznej rywalizacji na wielkich turniejach.

Wyniki:


35. German Open Championships 2023 na TwistService.PL:

 1. GOC 2023 dzień pierwszy
 2. GOC 2023 pierwszy polski finał
 3. GOC 2023 - mamy drugi finał
 4. GOC 2023 - polskie pary znów w finałach
 5. GOC 2023 - ostatnie podsumowanie
TwistService.PL Portal Taneczny
Wesprzyj TwistService.PL Portal Taneczny
- miejsce, które łączy tancerzy -

- jedyne w Polsce - przedsięwzięcie na scenie tańca towarzyskiego, który to portal - od ponad 22 lat - samodzielnie prowadzę i finansuję.

Nie wspierają mnie żadne organizacje taneczne, sponsorzy, czy kluby.
Utrzymanie serwera, to koszt 2.000,00 zł. rocznie, do tego dochodzą konsultacje programistów, dojazdy na turnieje, obróbka zdjęć czy koszty czasochłonnego redagowania artykułów, newsów.Adam Socik

Aktualnie jestem na emeryturze, dlatego też proszę o symboliczną cegiełkę na indywidualne konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"

Zapraszam także do redakcyjnej współpracy - dzielcie się sukcesami polskich par, refleksjami z wydarzeń tanecznych, opiniami, itp.

German Open Championships przed laty na TwistService.PL:

Dziś jest
14 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI