TANIEC TOWARZYSKI

Diana Pieranu i Maksim Tschernin

Diana Pierau, z d. Kuling - sylwetka tancerki

Dodano: 2023-08-05 | 14:28:16


Na TwistService.PL od czasu do czasu piszemy o polskich tancerkach i tancerzach, którzy wyemigrowali z Polski i odnoszą sukcesy na parkietach Europy i świata. Diana Pierau, z d. Kuling, jest jedną z takich tanecznych emigrantek.


Maksim Tschernin i Diana Pierau
foto: materiały redakcyjne


Diana Pierau zatańczyła w festiwalu tańca dla seniorów - Vienna Dance Concourse 2023 w Wiedniu. Startując w konkurencji WDSF Open Senior II Standard (67.par) w parze z Maksimem Tschernin zajęli 3. miejsce, reprezentując Niemcy.

W tej konkurencji zatańczyli także inni polscy tancerze i tancerki: Rafał Ryś i Anna Geppert-Ryś oraz Jarosław Szar i Katarzyna Szar, a także Rafał i Anna Dobrakowscy w barwach Czech, o czym pisaliśmy wcześniej na TwistService.PL w artykule: Seniorzy tańczyli w Wiedniu.

Vienna Dance Concourse 2023 - Senior II Standard

WDSF Open Senior II Stadard
foto: materiały redakcyjne

Turniej wygrali reprezentanci Hiszpanii - Ruben Viciana Lopez i Eva Moya, a drugie miejsce przypadło Francuzom - Lionel Lepreux i Charlotte Milleville.

Mariusz Zwolinski Diana Pierau (Kuling)
Diana Pierau, z d. Kuling, pochodzi z Gdyni. Tańczyć zaczęła jako dziecko. Pierwsze taneczne kroki stawiała pod kierunkiem Doroty Wróbel, z d. Rutkowska, w klubie tańca Fala, wówczas mającym siedzibę w Gdyni (obecnie w Gdańsku).
Następnie tańczyła w klubach tańca:
- ABC w Gdyni, w którym trenerami byli Igor i Nadia Kravets, a partnerem tanecznym - Konrad Kołaczyński,
- Perfekt Gdańsk pod okiem Ewy i Piotra Czarneckich, z partnerem - Maciejem Drankowskim.

Wraz z Maciejem Drankowskim otworzyła Studio Tańca Tango w Gdyni, które potem w duecie z Mariuszem Zwolińskim reprezentowała.

W 2013 roku Diana przerwała rywalizację turniejową i wraz z Mariuszem Zwolińskim wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie otworzyli Szkołę Tańca Turbo Dance - nadal doskonale prosperującą pod kierunkiem Mariusza Zwolińskiego.


Mariusz Zwoliński i Diana Pierau (z d.Kuling)
foto: materiały redakcyjne

W 2019 roku Diana Pierau wróciła na turniejowe parkiety. Od tego czasu tańczy z Maksimem Tschernin w klubie TTC Monachium, w Niemczech. Rywalizują w kategoriach Seniorów - wyłącznie w tańcach standardowych. Ich trenerem prowadzącym jest Sven Traut, który szkoli całą niemiecką kadrę taneczną, do której Diana z Maksimem są także powołani.

Diana, w Monachium, nie tylko sama trenuje, ale udziela również lekcji tańca. Jest z wykształcenia nauczycielem wychowania fizycznego i absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, na której ukończyła studia podyplomowe na kierunku - trener tańca.

Maksim Tschernin, aktualny partner Diany, pochodzi ze Lwowa, na Ukrainie. Również tańczy od dziecka. Przed 25. laty, po studiach stomatologicznych, przyjechał do Monachium, gdzie z dużymi sukcesami kontynuował karierę taneczną. Prowadzi własną praktykę dentystyczną. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.


Kariera Diany Pierau (z d.Kuling) wg DanceSportInfo.NET z:


TwistService.PL Portal Taneczny
Wesprzyj TwistService.PL Portal Taneczny
- miejsce, które łączy tancerzy -

- jedyne w Polsce - przedsięwzięcie na scenie tańca towarzyskiego, który to portal - od ponad 22 lat - samodzielnie prowadzę i finansuję.

Nie wspierają mnie żadne organizacje taneczne, sponsorzy, czy kluby.
Utrzymanie serwera, to koszt 2.000,00 zł. rocznie, do tego dochodzą konsultacje programistów, dojazdy na turnieje, obróbka zdjęć czy koszty czasochłonnego redagowania artykułów, newsów.Adam Socik

Aktualnie jestem na emeryturze, dlatego też proszę o symboliczną cegiełkę na indywidualne konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"

Zapraszam także do redakcyjnej współpracy - dzielcie się sukcesami polskich par, refleksjami z wydarzeń tanecznych, opiniami, itp.