TANIEC TOWARZYSKI

Łukasz Świtalski i Natalia Mikołajczyk

Natalia i Łukasz

Dodano: 2022-08-16 | 01:38:00


Łukasz Świtalski i Natalia Mikołajczyk, to Polacy którzy reprezentują Niemcy. Startowali, z powodzeniem, na zakończonym w sobotę German Open Championships 2022 w Stuttgartcie.


Łukasz i Natalia na GOC 2022 zatańczyli w turnieju GOC Rising Stars Dorosłych Standard, w którym zajęli 4. miejsce w finale. Przed nimi i za nimi, na miejscu 3. i 5. również zatańczyli Polacy: Paweł Subczyński i Aleksandra Kucharska oraz Robert Andersen i Klaudia Paduch.
Postanowiliśmy przybliżyć sylwetki Natalii i Łukasza.

Natalia i Łukasz tańczą od zawsze. Natalia przygodę z tańcem rozpoczęła mając lat 7., a Łukasz tańczył już w przedszkolu.

Natalia Mikołajczyk pochodzi z Gubina, położonego na granicy polsko-niemieckiej. Pierwsze kroki taneczne stawiała w Szkole Tańca CALIPSO w Krośnie Odrzańskim. Naukę pobierała w niemieckim gimnazjum, zaś studia odbywa na Politechnice w Dreźnie. Jako tancerka reprezentuje Niemcy od 2015 roku. Ze swoim poprzednim partnerem na treningi taneczne dojeżdżali do Wrocławia, do Państwa Beaty i Macieja Felzenowskich.

Łukasz Świtalski pochodzi z Płocka, gdzie po pierwszych tanecznych pląsach w przedszkolu trafił do klubu tanecznego w Spółdzielczym Domu Kultury. Studia odbył na Politechnice w Gdańsku. W trakcie studiów kontynuował swoją przygodę z tańcem w Centrum Trójmiasto Gdańsk, w którym jednym ze szkoleniowców była Małgorzata Grządka. Po studiach przeprowadził się do Warszawy i kontynuował treningi taneczne KTT Duet Warszawa, w którym Małgorzata Grządka także szkoli tancerzy.

Natalia i Łukasz tańczą razem od początku 2020 roku. Reprezentują Tanzsportzentrum Dresden. Czas pandemii spowodował, że Natalia mogła studiować zdalnie, co sprawiło, że oboje dużo czasu spędzali w Warszawie trenując pod okiem Małgorzaty Grządki. Obecnie mieszkają na przemian w Niemczech i w Polsce.

Ich trenerem prowadzącym jest Małgorzata Grządka. Korzystają także z tanecznych "podpowiedzi" Pietro Braga, Mirko i Edity Gozzoli, Roberta Faoro i Asisa Khadjeh-Nouri.


Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI