TANIEC TOWARZYSKI

UK Open 2020

UK Open 2020

Dodano: 2020-01-22 | 07:32:55


Po świąteczno-noworocznym rozluźnieniu, w Bournemouth (Anglia), spotkali się tancerze z całego świata, aby rywalizować w turniejach UK Open 2020.


Na parkietach turniejowych federacji WDC polskie pary, na czołowych miejscach, widoczne są częściej w tańcach standardowych. Tak było także na tegorocznych UK Open Championships, na których w turnieju Amatorów Standard bardzo dobrze zaprezentowali się Michał Le i Sandra Jabłońska, zajmując trzecie miejsce, za Kyle Taylorem i Izabelą Skierską (także Polką) - zwycięzcami, reprezentantami Anglii i drugą parą turnieju - Igorem Reznik i Mariyą Polischuk, reprezentantami Ukrainy.

Michał Le i Sandra Jabłońska

Michał Le i Sandra Jabłońska
foto: Tomasz Reindl

Ćwierćfinałowe - 13. miejsce wytańczyła kolejna polska para - Paweł Kostrzewa i Martyna Lewandowska, a 20-te Krzysztof Myka i Agnieszka Ośródka. Niewiele - zapewne - skreśleń do ćwierćfinału zabrakło Maciejowi Kadłubowskiemu z Karoliną Kozów, którzy zakończyli rywalizację na 25. miejscu, w 1/8 finału.

Szymon Kalinowski i Grażyna Grabicka z Bournemouth wrócili do kraju z finałowym - 5. miejscem, wytańczonym w rywalizacji ze 133. parami w turnieju Rising Star Professional Standard. Szymon i Grażyna zatańczyli także w głównym turnieju Zawodowców Standard zajmując 33. miejsce wśród 177. par.

Finał w konkurencji Professional Standard - póki co - jest poza zasięgiem polskich par, ale w półfinałach zacięcie walczyły one o awans do finału. Były to dwie pary: Łukasz Tomczak i Aleksandra Tomczak (8. miejsce) i Sergiu Rusu i Dorota Rusu (11. miejsce). Tuż za półfinałem byli Marek Kosaty i Paulina Glazik (13. miejsce w ćwierćfinale).

Na podium stanęli:
  1. Andrea Ghigiarelli i Sara Andracchio - Anglia
  2. Domen Krapez i Natasha Karabey - Niemcy
  3. Valerio Colantoni i Monica Nigro - Włochy.


W stylu latynoamerykańskim,

w turnieju Rising Star Amatorów Latin (171. par), półfinał dla Polski wytańczyli - Jakub Drmota i Magdalena Baranowska (9. miejsce).

W turnieju Wschodzących Gwiazd Zawodowców Latin najlepiej z Polaków wypadli Przemysław Modrzyński i Magdalena Zybura (15. miejsce), którzy nie tak dawno zasilili taneczną Polonię w USA - reprezentując także USA. W tym turnieju najlepiej dla Polski zatańczyli: Michał Gałek i Klaudia Gałek (17. miejsce) i Volodymyr Sharapov i Natalia Głębocka (19. miejsce).

W głównym turnieju Zawodowców Latin zatańczyły 193. pary, a najlepszy wynik z polskich par osiągnęli Andrzej Suchocki i Natalia Piecewicz - 30. miejsce, w 1/8 finału. Natomiast jedną rundę więcej zatańczyła Patrycja Raniś i Anton Sboev, którzy reprezentują Anglię - zajęli 15. miejsce.UK Open Championships - sprzed lat: