TANIEC TOWARZYSKI

UK Open 2023 i polska młodzież

Dodano: 2023-02-03 | 21:17:17


O UK Open Championships 2023 pisaliśmy już na TwistService.PL w kontekście par Amatorów i Zawodowców. Tym razem piszemy o sukcesach par młodzieżowych i młodszych, które także licznie i z powodzeniem prezentowały się w Bournemouth.


Polska Młodzież na UK Open Championships 2023
foto: FB Dominika Leszczyńska


Na zdjęciu zajawce - Młodzieżowa reprezentacja Polski na UK Open Championships 2023 - od lewej:
  • Maksymilian Serafin i Weronika Majerowska - Imperia Kraków
  • Hubert Szor i Aurelia Wierciszewska - Polish Club
  • Michał Tarnowski i Natalia Koss - Danceclub Szczecin
  • Michał Kamiński i Olga Piejko - Gasiek Rzeszów
  • Dawid Mordka i Iga Bober - Aksel Rzeszów
  • Kamil Mecha i Julia Tuchewicz - Danceclub Szczecin
  • Jakub Gędłek i Maja Więckowska - Imperia Kraków
  • Tymoteusz Palak i Maria Jaworek - Zamek Lublin
  • Mateusz Stawowy i Sara Silva - Elita Kraków

Tegoroczny UK Open Championships 2023 odbył się w rozszerzonej formule. Organizatorzy, oprócz par Zawodowców i Amatorów, zaprosili do tanecznej rywalizacji także pary Młodzieżowe i młodsze. W kategorii par młodzieżowych, w Bournemouth, zatańczyła liczna grupa polskich par młodzieżowych: młodych, pięknych, obiecujących, które bez kompleksów nawiązywały taneczną rywalizację.
W programie UK Open były także konkurencje Seniorów, w których nie uczestniczyły polskie pary.

W ośmiu turniejach nasze, polskie, pary zatańczyły w finałach. I tak finalistami zostali:
  • Michał Tarnowski i Natalia Koss (2. miejsce) i Jakub Gedlek i Maja Więckowska (4. miejsce) w turnieju Rising Stars Młodzieży poniżej 21 lat Standard,
  • Maksymilian Serafin i Weronika Majerowska (2. miejsce) i Kamil Mecha i Julia Tuchewicz (3. miejsce) w turnieju Młodzieży poniżej 19 lat Standard,
  • Antoni Pacan i Nikola Bilińska 6. miejsce w turnieju Młodzieży poniżej 19 Latin, i 4. miejsce w turnieju Juniorów Latin,
  • Hubert Szor i Aurelia Wierciszewska (2. miejsce) i Bartłomiej Zgutka i Maja Dąbrowska (4. miejsce) w turnieju Juniorów Standard,
  • Tymon Piwiński i Nadia Lato w turniejach Juvenile poniżej 12 lat: 5. miejsce w stylu Latin i 6. - w stylu standardowym,
  • Igor Gałązka i Nel Drozd (4. miejsce) w turnieju Dzieci poniżej 10 lat Standard oraz 8. miejsce w stylu Latin.

O ile w turniejowej rywalizacji, w angielskich turniejach takich jak UK Open, może zatańczyć każda para bez względu na przynależność federacyjną, to już w panelu sędziowskim takiej "wolności" nie ma. Pary są oceniane przez byłych mistrzów świata, Europy, zwycięzców tychże angielskich turniejów. Z satysfakcją zauważamy, że na UK Open Championships 2023 sędziami było dwóch Polaków - mistrzów świata: Michał Malitowski i Marek Kosaty.

Poniżej odnośniki do zestawień konkurencji, w których tańczyły polskie pary:


Hubet Szor i Aurelia Wierciszewska

Hubert Szor i Aurelia Wierciszewska
foto: Rob Ronda

Młodzież poniżej 21 lat Rising Stars Standard - 30. par:

  1. Yan Changbin i Peng Yuan Yu - Chiny
  2. Michał Tarnowski i Natalia Koss - Polska
  3. Nathan Zaytsev i Alisa Bankova - USA
  4. Jakub Gedlek i Maja Więckowska - Polska
  5. Dennis Aisenstadt i Emily Graakjaer Damm-Jakobsen - Dania
  6. Chen Hao Zhan i Zi Qi Li - Chiny

8. - Michał Kamiński i Olga Piejko
9. - Mateusz Stawowy i Sara Silva
10. - Hubert Kotul i Katarzyna Dąbek
12. - Tymoteusz Palak i Maria Jaworek
13. - Dawid Mordka i Iga Bober
16. - Jakub Roman i Emilia Król

Młodzież poniżej 21 lat Standard - 42. pary:

7. - Maksymilian Serafin i Weronika Majerowska
11. - Kamil Mecha i Julia Tuchewicz
13. - Michal Tarnowski i Natalia Koss
14. - Hubert Kotul i Katarzyna Dąbek
22. - Jakub Gedlek i Maja Więckowska
24. - Michał Kamiński i Olga Piejko
25. - Tymoteusz Palak i Maria Jaworek
26. - Jakub Roman i Emilia Król
28. - Dawid Mordka i Iga Bober

Młodzież poniżej 19 lat Standard - 35. par:

  1. Kirill Samsonov i Polina Nemyro - Ukraina
  2. Maksymilian Serafin i Weronika Majerowska - Polska
  3. Kamil Mecha i Julia Tuchewicz - Polska
  4. Nathan Zaytsev i Alisa Bankova - USA
  5. Kyrylo Novikov i Darya Navolokina - Ukraina
  6. Nikita Dubenko i Vlada Ziborova - Ukraina
  7. Parley Ford i Natalie Jolley - USA

10. - Michał Kamiński i Olga Piejko
11. - Mateusz Stawowy i Sara Silva
13. - Hubert Szor i Aurelia Wierciszewska
18. - Dawid Mordka i Iga Bober

Junior Standard - 30. par:

  1. Mikita P?shij i Sofiya Ierofieieva - Ukraina
  2. Hubert Szor i Aurelia Wierciszewska - Polska
  3. Francis Carty i Olivia Bourne - Anglia
  4. Bartłomiej Zgutka i Maja Dąbrowska - Polska
  5. Kirill Zakirzyanov i Valerie Snitko - USA
  6. Marcus Egstrand i Stefaniya Zamula - Anglia

Juvenile poniżej 12 lat Standard - 25. par:

  1. Joanne Sun i Zona Sun - Nowa Zelandia
  2. Luca Ivanets i Pebble Rose - Anglia
  3. Yelysei Shylov i Sof?ya Kulik - Ukraina
  4. Harry Le Fondre i Isabelle Burnett - Anglia
  5. Mark Tao i D?ana Zvyag?ntseva - Ukraina
  6. Tymon Piwiński i Nadia Lato - Polska




Młodzież poniżej 21 lat Rising Stars Latin - 60. par:

19. - Szymon Rencławowicz i Kinga Żarłok
25. - Adrian Antos i Wiktoria Świerk
27. - Wojciech Kuźma i Chiara Morgese
34. - Antoni Krajewski i Zofia Zalecka
46. - Jakub Roman i Emilia Król

Młodzież poniżej 21 lat Latin - 72. pary:

19. - Szymon Rencławowicz i Kinga Zarlok
36. - Adrian Antos i Wiktoria Świerk
36. - Wojciech Kuźma i Chiara Morgese
46.- Dawid Sokołowski i Martyna Skóra

Młodzież poniżej 19 Latin - 74. pary:

  1. Denis Fedyuk i Yuliya Korolik - Ukraina
  2. Zi Fu Huang i Si Man Yin - Chiny
  3. Ervinas Valskys i Alexa Sosna - USA
  4. Kyrylo Popov i Katerina Chuhnova - Ukraina
  5. Mason Bevan i Ruby Savage - Anglia
  6. Antoni Pacan i Nikola Bilińska - Polska

17. - Dawid Sokołowski i Martyna Skóra
49. - Antoni Krajewski i Zofia Załęcka

Junior Latin - 57. par

  1. Matvii Jensen i Anisiia Honymovych - Ukraina
  2. Ervinas Valskys i Alexa Sosna - USA
  3. Stepan Believtsov i Mariia Lisna - Ukraina
  4. Antoni Pacan i Nikola Bilińska - Polska
  5. Han Wu i Wentingyu Hu - Chiny
  6. Gary Jingyi Zhou i Larissa Yizhe Lang - Chiny

33. - Bartłomiej Zgutka i Maja Dąbrowska
42. - Hubert Szor i Aurelia Wierciszewska

Juvenile poniżej 12 lat Latin - 29. par:

  1. Max Bogatov i Kaila Gonzalez - USA
  2. Joanne Sun i Zona Sun - Nowa Zelandia
  3. Harry Le Fondre i Isabelle Burnett - Anglia
  4. Artem Teplyuk i Valer?ya Annett Yurkevich - Ukraina
  5. Tymon Piwiński i Nadia Lato - Polska
  6. Luca Ivanets i Pebble Rose - Anglia


Wyniki - UK Open Championships 2023:
Bournemouth, 17-22 stycznia 2023 roku


UK Open Championships sprzed lat - na TwistService.PL:

Dziś jest
24 lutego 2024

KLUB KIBICA