PUBLICYSTYKA / 2011 / ARTYKUŁY ROKU 2011

Place For Dance po raz szósty

Dodano: 2011-06-14 | 13:10:00


W środę, 15 czerwca, do saloników prasowych trafi najnowszy numer tanecznego magazynu "Place For Dance", którego tematem przewodnim jest taniec klasyczny.


Place For Dance nr 4 (6)/2011
w sprzedaży 15 czerwca 2011

Upalne miesiące według "Place For Dance" upłyną pod hasłem lekkości, elegancji, piękna i  harmonii. W wakacyjnym numerze zaprezentowano alternatywę dla gorących, letnich rytmów, proponując czytelnikom  doskonałość w postaci baletu.

W najnowszym numerze "Place For Dance" zaglądamy za kulisy świata tańca klasycznego. Opowieść zaczynamy od zaplecza Opery Narodowej, gdzie powstawała wyjątkowa sesja zdjęciowa, w której wystąpili soliści tej sceny - Aleksandra Liashenko (nominowana w tym roku  do prestiżowej nagrody tanecznej "Benois de la Danse") i Maksim Wojtiul. Autorem zdjęć, wykonanych w tym niezwykłym miejscu, był Robert Wolański. Druga sesja wakacyjnego wydania otwiera nowy cykl prezentujący prace młodych fotografów.
Ponadto przyjrzymy się wyczerpującym treningom młodych ludzi w szkole baletowej oraz poznamy historię rodziny, w której tradycje baletu przekazywane są od pokoleń. Zmierzymy się z baletowymi mitami, poznamy tajniki pracy w pracowni szewskiej Opery Narodowej, a swoje wspomnienia ze szkoły baletowej przybliżą nam znani absolwenci m.in. Natalia Lesz i Paweł Stasiak. Zwieńczeniem opowieści o świecie tańca klasycznego będzie wywiad z Olgą Sawicką, solistką Opery Warszawskiej.

W wakacyjnym numerze nie zabraknie także tematów z kategorii ulica, folk czy taniec towarzyski. Dużą atrakcją dla czytelników będzie relacja z jednego z najbardziej prestiżowych turniejów tanecznych w Blackpool. W najnowszym wydaniu rozszyfrujemy poszczególne federacje taneczne i dowiemy się dlaczego tancerze mogą mieć kilka tytułów mistrzowskich w tej samej kategorii, a także prześledzimy mapę Polski pod kątem wydarzeń, które warto zobaczyć.

Magazyn "Place For Dance" jest dostępny również w prenumeracie rocznej w Polsce i za granicą. Atutem prenumeraty są jej promocyjne ceny – cena wysyłki 6 numerów na terenie Polski wynosi 49,50 PLN, a za granicę 79,50 PLN, co daje jeden numer gratis w skali roku. Prenumeratę można zamówić telefonicznie – pod numerem 602-511-550, mailowo - pisząc na adres redakcji: redakcja@placefordance.pl lub dystrybutora: p.cichocki@placefordance.pl, albo drogą pocztową, pisząc na: Wydawnictwo T.A.L.I.O.N., Al. Szucha 16/2, 00-582 Warszawa.

Okładki PFD


Współpraca:

TWIST SERVICE Portal Taneczny
i
PLACE FOR DANCE magazyn dla fanów tańca.

Dziś jest
28 czerwca 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI