NEWSY

Place For Dance nr 5/2011

Dodano: 2011-04-12 | 07:29:34


Witamy wiosnę tanecznym krokiem polecając najnowszy numer magazynu PLACE FOR DANCE. Już 13 kwietnia do saloników prasowych trafi piąty numer popularnego pisma, tym razem w większości poświęcony sztuce street dance’u.


Przed obiektywem Jacka Poręmby stanęli tancerze specjalizujący się w hip–hopie, znani z programu "You Can Dance – Po Prostu Tańcz" – Maria Foryś i Rafał "Roofi" Kamiński. Taniec zatrzymany w kadrach prezentuje oryginalną mieszankę talentu i młodzieńczej spontaniczności.

Kwietniowy numer to ukłon w stronę miejskiego stylu tańca. Oprócz ciekawej historii najpopularniejszej techniki jaką jest hip–hop, opisane zostały również inne style takie jak waccking i vougueing, mające swój początek w erze disco. Obracając się w sferze street dance’u nie można pominąć bitew ulicznych b-boyów, których zapowiedzi zamieszczono w obszernym Kalendarium. Uzupełnieniem tematu numeru jest materiał o tanecznych akcjach flashmobowych, które przełamują stereotyp monotonnych metropolii i aktywizują przechodniów do spontanicznego wyrażania swoich emocji.

Specjalnie dla czytelników "Place For Dance" obszernego wywiadu udzieliła Krystyna Mazurówna – pierwsza w Polsce tancerka jazzowa, która opowiada o swojej drodze na szczyt oraz własnej recepcie na szczęście. Nie zabraknie również stałych pozycji takich jak felieton Filipa Łobodzińskiego, który wspomina o Casanovie w odsłonie Felliniego. W dziale Podróże oczami Anny Garwolińskiej i Macieja Zakliczyńskiego pożegnamy barwny karnawał w Wenecji oraz zaprezentujemy najciekawsze taneczne inspiracje wyjazdów wakacyjnych, które warto zaplanować zawczasu.

Magazyn "Place For Dance" od niedawna dostępny jest w prenumeracie rocznej w Polsce i za granicą. Atutem prenumeraty jest jej promocyjna cena – koszt wysyłki 6 numerów na terenie Polski wynosi 49,50 PLN, a za granicę 79,50 PLN, co daje jeden numer gratis w skali roku. Prenumeratę można zamówić telefonicznie – pod numerem 602-511-550 oraz mailowo - pisząc na adres redakcji (redakcja@placefordance.pl).


Artykuł jest wynikiem współpracy pomiędzy:

TWIST SERVICE Portal Taneczny

PLACE FOR DANCE magazyn dla fanów tańca.

Dziś jest
24 maja 2022