KLUB KIBICA / 2014 / STYCZEŃ

UK Open Championships 2014

Dodano: 2014-01-22 | 19:31:24

Od wtorku, 21 stycznia, w Bournemouth (Anglia) trwa doroczny UK Open Championships. Pierwszego dnia tańczyły "Wschodzące gwiazdy". W jednej konkurencji zwycięstwo przypadło Polakom - Markowi Fiksa i Kindze Jureckiej-Fiksa.

Marek Fiksa i Kinga Jurecka-Fiksa zadebiutowali w Bournemouth w konkurencji par zawodowych, wygrywając turniej Professional Rising Stars Latin. W finale zatańczyli:

1. Marek Fiksa & Kinga Jurecka-Fiksa - Polska
  2. Dorin Frecautanu & Marina Sergeeva - Mołdawia
  3. Sarunas Greblikas & Viktoria Horeva - USA
  4. Stefano Moriondo & Angelique Meyer - Francja
  5. Mykhaylo Bilopukhov & Anastasiya Shchipilina - Ukraina
  6. Dmytro Wloch & Ekaterina Krysanova - Ukraina

Na podium turnieju Amatorów Rising Stars Standard stanęły dwie pary z Chin i jedna z Rosji:
  1. Jianan Peng & Jia Ci Zhong - Chiny
  2. Si Cheng Li & Zhou Man Ni - Chiny
  3. Sergei Sutirin & Natalya Sazhina - Rosja
Spośród licznie startujących w tym konkursie polskich par, najlepszym wynikiem mogą pochwalić się Michał Le & Sandra Jabłońska, którzy zajęli 7. miejsce w półfinale. Kolejne polskie pary sklasyfikowane zostały w 1/8 finału na miejscach:

• 28. Maciej Kadłubowski & Maja Kopacz
  • 35. Tomasz Wężykowski & Agata Szweda
  • 47. Maciej Nagórski & Magdalena Froń.

W turnieju par zawodowych Rising Stars w stylu standardowym udział wzięły dwie polskie pary: Marcin Kalitowski & Katarzyna Florczuk i Paweł Włodzimierz & Justyna Kołtuniuk, które zostały sklasyfikowane - odpowiednio: w ćwierćfinale i 1/16 finału. Turniej wygrali reprezentanci USA - Igor Mikushov & Ekaterina Romashkina.

W czwartej konkurencji, pierwszego dnia turniejów Rising Stars - Amatorów Latin, zatąńczyły także dwie polskie pary: Maciej Walczak & Anna Piaseczna (1/8 finału) i Kamil Mróz & Paulina Gaweł (1/16 finału). Turniej wygrali Rosjanie - Ilya Sizov & Yulia Koshkina.

Drugiego dnia, w środę 22 stycznia, UK Open Chapmpionships 2014 odbyły się turnieje par zawodowych w stylu Standard i Amatorów w stylu Latin.

Wśród par zawodowych w stylu Standard Polskę reprezentowali:
  • Wiktor Kiszka & Maria Mitrokhina - miejsce 20.
  • Marcin Kalitowski & Katarzyna Florczuk - miejsce 42.
  • Paweł Włodzimierz & Justyna Kołtuniuk - miejsce 107.