PUBLICYSTYKA / 2013 / ARTYKUŁY ROKU 2013

Maciej Drankowski & Agnieszka Majsterek

Majsterek / Drankowski - głos drugi

Dodano: 2013-10-10 | 07:33:50


"Głos" drugi - Agnieszki Majsterek i Macieja Drankowskiego reprezentantów Polski na WDSF Mistrzostwa Świata Senior I Standard w Dreźnie.


Maciej Drankowski & Agnieszka Majsterek

Dzieląc się wrażeniami, na początku chcemy zaznaczyć, że bycie jedną z dwóch par reprezentujących Polskę na Mistrzostwach Świata w Dreźnie, było dla nas ogromnym zaszczytem.

Jako absolutnych debiutantów w turniejach tej rangi, raz po raz zaskakiwano nas perfekcją, z jaką można zorganizować tak wielkie święto tańca. Jednak z tego, co zauważyliśmy, nie tylko my - debiutanci pozostawaliśmy w pełnym uznaniu dla niemieckiej precyzji organizacyjnej, schludności i pełnej kontroli w każdym punkcie mistrzostw.

Zawodnicy mieli zapewnione zakwaterowanie w 5-o gwiazdkowym Hotelu Maritim w centrum Drezna, połączonym podziemnym parkingiem z ogromnym centrum kongresowym, w którym znajdowała się piękna sala mistrzostw świata i szatnie zawodników. Słowo szatnia nie pasuje jednak do przestronnego, jasnego i klimatyzowanego pomieszczenia, w którym każda para miała dla siebie dedykowany stolik i dwa krzesła. Wygodne stoliki oznaczone były numerami startowymi, co w dniu zawodów, okazało się być celowym zabiegiem organizacyjnym.

Na turniej przybyliśmy w wieczór poprzedzający mistrzostwa. Obok recepcji, w głównym holu, czekała na nas reprezentacja struktur WDSF, umożliwiając wcześniejszą rejestrację i zaopatrując zawodników we wszelkie informatory. Po rozpakowaniu się w pokoju hotelowym, mieliśmy do dyspozycji wcześniej wspomniane pomieszczenie - szatnię, sąsiadujące z główną salą i do późnych godzin wieczornych odbywał się tam practise dla wszystkich par, które przybyły na miejsce już w wieczór poprzedzający Mistrzostwa, a dodam, że 28. państw przysłało do Drezna swoich mistrzów i wicemistrzów.


Stoliki w szatni, przypisane parom, zapełniły się w dniu mistrzostw zapasami wody mineralnej i owoców. Numery na stolikach służyły organizatorom do szybkiej komunikacji z daną parą w razie jakichkolwiek problemów i do informowania każdej pary o zbliżającym się kolejnym punkcie programu, zwłaszcza w czasie wieczornej gali i rozgrywających się na niej ćwierćfinałów. Sama gala była wielkim świętem tańca, na której gości obowiązywał wieczorowy "dress code". Tańczyliśmy przed ujmującą publiką w smokingach,  garniturach i wieczorowych sukniach.

Okazywano wszystkim zawodnikom ogromny szacunek, nawet spotykając ich na korytarzach, dopingowano sprawiedliwie wszystkie 24 pary, które dotarły do "ćwiartki". Na początku gali wieczornej wszystkie reprezentacje były poproszone na uroczystą prezentację, bez względu na to, czy przeszły wcześniejsze rundy eliminacyjne.

Ciekawostką, będącą niewątpliwym smaczkiem tego wieczoru, były przerwy, w których na parkiet wychodzili wszyscy goście i przy żywym akompaniamencie orkiestry tańczyli, bez błędu rozpoznawane tańce towarzyskie. Dawało to poczucie, że my - tancerze nie mamy do czynienia z przypadkową publicznością, a z koneserami i miłośnikami tańca.

Atmosfera za parkietowymi kulisami była absolutnie przemiła, przynajmniej z naszego punktu widzenia. Rzadko bowiem doświadcza się na turniejach sytuacji, w której do ćwierćfinalistów podchodzą doświadczeni półfinaliści z obcego kraju i w szczery sposób dziękują za rywalizację, składając wyrazy uznania za naturalność i muzykalność, a nam się to zdarzyło. Są to wzory godne naśladowania, bo taniec nie jest tylko o rywalizacji. Według nas opowiada też o spotykaniu drugiego człowieka, szanowaniu przeszłości, którą niewątpliwie w tej kategorii wiekowej ma się za sobą i przyglądaniu się, jak ta sama muzyka przepływa przez filtr ludzkich doświadczeń, historii i wrażliwości.

Gratulujemy naszym kolegom z reprezentacji - Róży & Tomaszowi awansu do półfinału i ciepłej atmosfery, którą wytworzyliśmy. Każdy z nas, z uśmiechem na twarzy i poczuciem odpowiedzialności robił wszystko, aby w danym dniu być jak najwyżej.

Wszyscy na długo zapamiętamy niebotycznie wolne walce angielskie i maksymalnie długie utwory proponowane zawodnikom we wszystkich rundach :-)

Pozdrawiamy,
Agnieszka  Majsterek & Maciej Drankowski

P.S.

Trzymajcie za nas kciuki 2 listopada! Reprezentujemy Polskę w WDSF Mistrzostwa Świata Senior I Latin :-)Od redakcji:

Serdecznie dziękujemy parom - reprezentantom Polski Państwu Róży i Tomaszowi Kucharczykom oraz Agnieszce Majsterek i Maciejowi Drankowskiemu za podzielenie się z naszymi czytelnikami swoimi wrażeniami z uczestnictwa w WDSF Mistrzostwach Świata Senior I Standard. Zapraszamy w przyszłości, także innych tancerzy, do dzielenia się swoimi wrażeniami z udziału w turniejach tańca.Komentarze: 2 Ostatnio dodany: 2013-10-10 | 16:37

Dziś jest
7 sierpnia 2022