PUBLICYSTYKA / 2013 / ARTYKUŁY ROKU 2013

Tomasz i Róża Kucharczykowie, Agnieszka Majsterek, Maciej Drankowski

Róża i Tomasz Kucharczykowie - głos pierwszy

Dodano: 2013-10-10 | 06:17:14


Po WDSF Mistrzostwach Świata Senior I Standard w Dreźnie reprezentanci Polski podzielili się swoimi wrażeniami. "Głos" pierwszy - Państwo Róża i Tomasz Kucharczykowie.


Tomasz i Róża Kucharczykowie
Agnieszka Majsterek i Maciej Drankowski

WDSF Mistrzostwa Świata Senior I Standard w Dreźnie organizowane przez Tassilo i Sabine Lax po raz kolejny potwierdziły, że jest to najlepszy turniej dla seniorów na świecie. Organizacja, warunki, a przede wszystkim atmosfera i publiczność, która w przerwach między rundami sama zajmowała parkiet i tańczyła.

Debiutujący w Mistrzostwach Agnieszka Majsterek i Maciej Drankowski pokonali wielu "wyjadaczy" w tej kategorii, między innymi - półfinalistów, z 10-tego miejsca, MŚ z 2012 roku - Koichi i Ayako Takasugi z Japonii i ćwierćfinalistów, 17. miejsce MŚ 2012 - Alexsandra i Isabelle Florin ze Szwajcarii!


My niżej podpisani - Róża i Tomasz Kucharczykowie, po raz kolejny w Dreźnie, podobnie jak w 2010 roku, weszliśmy do półfinału. Wyprzedziliśmy takie pary jak - Philippa i Sandrę Kaufmann z Austrii, którzy na GOC 2013 w Stuttgartcie zajęli 9-te miejsce oraz wicemistrzów Włoch - Andrea Becherelli & Alessia Scuderi (GOC 2013- 8. miejsce).


W konkurencji Seniorów I Standard pojawiły się nowe, "młode", pary: Ruben Viciana & Eva Moya z Hiszpanii (7. miejsce) oraz Rodrigue Vieu & Adriana Teoli z Francji (5. miejsce) - wcześniej Mistrzowie Francji w Amatorach w 10-tańcach i WiceMistrzowie Świata Senior I w 10 tańcach 2013.

O trzecie miejsce walczyli podobnie jak w Stutgarcie Zdenek Pribyl & Lenka Serakova z Czech z Alexandrem Vanchuginem & Oxaną Skripnik z Rosji. Zwyciężyli podobnie jak na GOC 2013 Czesi. Podobna walka odbyła się o miejsce pierwsze. Tu także jak w Stutgarcie zwyciężyli Włosi przed Niemcami.

Za miesiąc reprezentujemy Polskę w WDSF Mistrzostwach Świata Senior I w tańcach latynoamerykańskich w Usti w Czechach. Prosimy trzymajcie na nas kciuki!

"Polski Team" gorąco pozdrawia czytelników TwistService.pl.


Róża i Tomasz KucharczykowieOd redakcji:

Serdecznie dziękujemy parom - reprezentantom Polski Państwu Róży i Tomaszowi Kucharczykom oraz Agnieszce Majsterek i Maciejowi Drankowskiemu za podzielenie się z naszymi czytelnikami swoimi wrażeniami z uczestnictwa w WDSF Mistrzostwach Świata Senior I Standard. Zapraszamy w przyszłości, także innych tancerzy, do dzielenia się swoimi wrażeniami z udziału w turniejach tańca.Dziś jest
5 października 2022