KLUB KIBICA / 2012 / LUTY

Tomasz i Róża Kucharczyk

Antwerp Stars Cup 2012

Dodano: 2012-02-08 | 09:43:57


W miniony weekend w Antwerpii (Belgia) mocnym akcentem: WDSF Mistrzostwami Świata Senior I Standard oraz WDSF Grand Slam Latin rozpoczął się Nowy Rok tanecznej rywalizacji na światowych parkietach federacji WDSF.


Tomasz i Róża Kucharczyk
foto: Prof. dr Helmut Roland

Antwerp Stars Cup ma za sobą bogatą długoletnią tradycję. W bieżącym roku głównym turniejem były WDSF Mistrzostwa Świata Senior I Standard, które odbyły się w niedzielę 5 lutego. Do rywalizacji o tytuł najlepszej pary seniorskiej do lat 45 - stanęło 47. par z całego świata, w tym dwie pary reprezentujące Polskę:
  • Tomasz i Róża Kucharczyk i
  • Robert i Katarzyna Szlendak.
Państwo Tomasz i Róża Kucharczyk"utrzymali" ubiegłoroczny wynik plasując się w ćwierćfinale na 18.-19. miejscu. Natomiast Państwu Robertowi i Katarzynie Szlendak (startujących już od roku w starszej kategorii Senior II) przyszło zmierzyć się w MŚ z młodszymi parami.

Na "szczycie" Mistrzostw Świata Senior I Standard od ubiegłego roku niewiele się zmieniło. Tytuł Mistrzów Świata utrzymali reprezentanci Niemiec - Tassilo Lax & Sabine Lax, za którymi na medalowych miejscach były pary włoskie: Stefano Bernardini & Stefania Martellini i Marcello Daga & Marina Pau

WDSF Mistrzostwa Świata Senior I Standard

Finaliści MŚ Senior I Standard
foto: Prof. dr Helmut Roland


Pozostając przy konkurencjach Seniorów, dzień wcześniej, 4 lutego, w WDSF Senior II Open Standard Państwo Robert i Katarzyna Szlendak, wśród 66. par wytańczyli 7. miejsce.

Poza MŚ Seniorów w programie Antwerp Stars Cup był jeszcze jeden ważny turniej - WDSF Grand Slam Latin. Konkurencję tę zdominowali Rosjanie, których w finale było aż 5. par, szóstą byli reprezentanci Mołdawii Gabriele Goffredo & Anna Matus, którzy zajęłi 2. miejsce. Turniej wygrali - Andrey Zaytsev & Anna Kuzminskaya.

W tej konkurencji startowali także Polacy:

Przemysław Modrzyński & Dorota Ciok i
Marcin Wojtkowiak & Aleksandra Jurga,
którzy zostali sklasyfikowani w 1/8 finału.


WYNIKI:

WDSF Mistrzostwa Świata Senior I Standard
WDSF Grand Slam Latin
WDSF Senior II Open Standard


Antwerp Stars Cup 2011

Dziś jest
7 sierpnia 2022