POLONIA TANECZNA / WYDARZENIA ROKU: / 2016

Szymon Kuliś i Margarita Zvonova

Tailand Open 2016

Dodano: 2016-09-10 | 22:04:50


Światowa inauguracja nowego sezonu tanecznego odbyła się w stolicy Tajlandii - Bangkoku, w którym to wydarzeniu uczestniczyli także Polacy.


Szymon Kuliś i Margarita Zvonova
foto: Adam Socik / TwistService.pl

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Pisząc o "światowej inauguracji", piszemy umownie, gdyż w obecnych czasach praktycznie przez cały rok, łącznie z okresem kanikuły, odbywają się w różnych zakątkach Ziemi turnieje tańca. Bardziej odnosimy to do polskiej rzeczywistości - rozpoczęcia roku szkolnego w szkołach, co jak wiadomo ma miejsce zawsze pierwszego września ...

Wychodząc z powyższego założenia, w umowna inauguracja nowego sezonu turniejowego w Polsce jeszcze nie nastąpiła. W Europie miała miejsce w Pradze, podczas Prague Open 2016, o czym piszemy na TS, zaś światowa inauguracja odbyła się w Bangkoku, w stolicy Tajlandii, 7. edycją "The King's Cup" - Tailand Open 2016.

Nie zabrakło w Bangkoku polskich akcentów. W turnieju WDSF World Open Standard na parkiecie zaprezentowali się Szymon Kuliś i Margarita Kuliś (Zvonovova) - od minionego lata małżonkowie, Państwo Kuliś! W The King's Cup, w rywalizacji z 60. parami, zajęli 9. miejsce, w półfinale.

Na podium stanęły pary:
  1. Dmitry Zharkov i Olga Kulikova - Rosja
  2. Evaldas Sodeika i Ieva Zukauskaite - Litwa
  3. Nikolay Darin i Natalia Seredina - Moładawia,
W 13-osobowym jury pary oceniał także sędzia z Polski - Pan Marek Chojnacki.
Dla Edgara Marcos i Aliny Nowak turniej w Bangkoku był jednym z pierwszych, po rozpoczęciu przez nich wspólnej kariery w 2012 roku. Tańczyli w The King's Cup także w 2014 roku. W bieżącym roku stanęli na drugim stopniu podium w otoczeniu reprezentantów Niemiec:
  1. Timur Imametdinov i Nina Bezzubova   - Niemcy
  2. Edgar Marcos Borjas i Alina Nowak - Hiszpania
  3. Maxim Stepanov i Ksenya Rybina - Niemcy


Bangkok ponownie (rok 2012)
W egzotycznym Bangkoku (rok 2014)


Wyniki:
Bangkok, 3-4 września 2016

Taneczna historia Edgara Marcos i Aliny Nowak:

Dziś jest
14 lipca 2024

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI