KLUB KIBICA / 2015 / KWIECIEŃ

Mateusz Kieszek i Anna Wałachowska

Mistrzowskie turnieje w Kiszyniowie

Dodano: 2015-04-26 | 17:43:26


W stolicy Moładawii Kiszyniowie odbyły się w miniony weekend turnieje rangi mistrzowskiej: WDSF Mistrzostwa Świata Młodzieży poniżej 21 lat w stylu Latin i WDSF Mistrzostwa Europy Młodzieży w stylu standardowym.


Mateusz Kieszek i Anna Wałachowska
foto: Małgorzata Vajo

W sobotę, 25 kwietnia, młodzież poniżej 21 lat rywalizowała o tytuły mistrzów świata w stylu latin. Turniej w tej konkurencji ma opcję "otwartą" co oznacza, że uczestnicy nie musieli posiadać nominacji federacji krajowych.

Z dwóch par reprezentujących Polskę półfinałowym wynikiem (11. miejsce) pochwalić mogą się Mateusz Kieszek i Anna Wałachowska. Druga polska para - Oskar Dziedzic i Wiktoria Omyła, zatańczyła dwie pierwsze rundy turnieju (44. miejsce)

W WDSF Mistrzostwach Świata Młodzieży poniżej 21 lat - Latin zatańczyło łącznie 80. par, a w 9-osobowym panelu sędziowskim nie było przedstawiciela Polski.WDSF Mistrzostwa Europy Młodzieży Standard


Mateusz Brzozowski & Justyna Możdżonek

Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek
foto własne pary

W przypadku WDSF Mistrzostw Europy Młodzieży Standard - uczestnikami były - nominowane - mistrzowskie pary swoich krajów. Polskę reprezentowały pary:
  • Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek
  • Kacper Czajka i Oliwia Dróżdż.

Rywalizacja była zacięta i wyrównana, gdyż w finale zatańczyło aż 8. par, wśród nich reprezentanci Polski Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek, którzy zajęli 7. miejsce.

Kacper Czajka i Oliwia Dróżdż zatańczyli tylko pierwszą rundę mistrzostw.
Startowało 47. par. Podobnie jak dzień wcześniej w Mistrzostwach Świata, w panelu sędziowskim nie było przedstawiciela Polski.


Komentarze: 12 Ostatnio dodany: 2015-05-15 | 09:45

Dziś jest
29 listopada 2023

KLUB KIBICA


LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI