KLUB KIBICA / 2014 / WRZESIEŃ

Mateusz Brzozowski & Justyna Możdżonek

Mistrzostwa Europy w Brasov

Dodano: 2014-09-25 | 08:17:07


Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek zakwalifikowali się do finału WDSF Mistrzostw Europy Młodzieży w stylu Standard, które odbyły się minionej niedzieli, 21 września, w Brasov, w Rumunii.


Mateusz Brzozowski & Justyna Możdżonek
foto: własne pary

W mistrzostwach wzięło udział 48. par - w większości mistrzów swoich krajów. Reprezentanci Polski - Mateusz Brzozowski & Justyna Możdżonek utrzymują nadal "kontakt" z czołówką europejskich i światowych par młodzieżowych, co potwierdzili w Brasov, zajmując 6. miejsce w siedmio-parowym finale.

Tytuły Mistrzów i I Wicemistrzów Europy powędrowały do Estonii, zaś tytuł II Wicemistrzów przypadł reprezentantom Rosji:
  1. Madis Abel & Aleksandra Galkina - Estonia
  2. Sander Seppik & Kaari Kink - Estonia
  3. Vladislav Kolesnikov & Anna Isakovich - Rosja
Polskę reprezentowała jeszcze jedna para, tancerze z Wrocławia - Dawid Kozów i Karolina Kozów.

Wyniki:


Polska ekipa w Brasov - Rumunia

Polska reprezentacja w Brasov
foto: uczestników

W programie Transylvanian Grand Prix - Brasov 2014 - oprócz WDSF Mistrzostw Europy Młodzieży Standard, były także turnieje rangi World Open zarówno w stylu standardowym, jak i latynoamerykańskim.

I w tych konkurencjach mieliśmy bardzo skromną reprezentację z Polski. W WDSF World Open Standard - Szymona Kuliś i Margaritę Zvonova, którzy zatańczyli na finał, zajmując 5. miejsce oraz w półfinale, na 9. miejscu - Dariusza Myćkę i Madarę Freiberga, a w ćwierćfinale, na 19.-20. miejscu - Erosa Sciamanna i Annę Angelikę Jaglińską.

Natomiast w turnieju WDSF World Open Latin - byli to Konstanty Kolesiński i Joanna Szumkowska, którym "przypadło" ćwierćfinałowe - 16.-17. miejsce.


W gronie sędziów, polskimi przedstawicielami byli Pani Justyna Hawkins - sędziująca Mistrzostwa Europy i World Open Standard oraz Pan Marek Chojnacki - sędzia World Open Latin.Wyniki:Turnieje mistrzowskie młodzieży w 2013 roku:


Dziś jest
10 czerwca 2023

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI